Як вибрати ортопедичний матрац правильно і не помилитися?
Що потрібно враховувати при виборі ортопедичного матраца: основні характеристики, жорсткість або вартість виробу? Який найліпше підійде для сну, і як вибрати хороший ортопедичний матрац для ліжка?
Про правильну організацію спального місця люди рано чи пізно замислюються, особливо якщо вели сидячий спосіб життя. Комфортний, хороший ортопедичний матрац – надійна запорука хорошого сну. Кожна модель підбирається індивідуально, а невідповідна за характеристиками може зробити тільки гірше. Як же вибрати правильний, хороший ортопедичний матрац та на що звертати увагу?
Де купити матрац в Києві? В меблевому магазині «КоронаМебель» можна купити ортопедичний матрац, обравши потрібну модель в каталозі на сайті koronamebel.kiev.ua. Тут представлена продукція відомих в Україні виробників ортопедичних матраців. Ціни на матраци, звичайно, залежать від моделі, в інтернет-магазині «КоронаМебель» можна купити їх у різних цінових категоріях.
Як вибрати ортопедичний матрац для ліжка? Вибираємо правильно!
Ортопедичним вважається матрац, на якому хребет зберігає природне S-образне положення. Він задає всьому скелету в цілому правильне положення, допомагає позбутися від неприємних симптомів і причин деяких захворювань опорно-рухового апарату. Ортопедичний не слід плутати з анатомічним матрацом, який підлаштовується під людину і повторює контури тіла.
Тепер найцікавіша частина: вибір ортопедичного матраца. Величезний асортимент призводить покупців більше до розгубленості, ніж прийняття правильного рішення. Є основні характеристики, які допомагають підібрати потрібну модель.
- Жорсткість і вага
Розберемося, як вибрати ортопедичний матрац по жорсткості і ваговим характеристикам. Багато хто чув, що спати на твердій поверхні (або підлоги) корисно всім. Але жорсткість підбирається в залежності від стану людини. Матраци бувають:
- жорсткі;
- напівжорсткі;
- м’які.
Жорсткі екземпляри можуть зменшити біль при сколіозі і запобігти розвитку хвороби. Максимальну твердість забезпечує наповнювач з кокосової койри. Такі матраци ще можуть заповнювати поролоном (пінополіуретаном), струттофайбером (струттом), повстю. Конструкції з підвищеною жорсткістю корисні спортсменам, дітям для формування правильної постави. Тверда постіль зберігає анатомічно правильну позу тіла, не дозволяючи «провалюватися», підтримує хворі або ушкоджені хребці.
Вага і вік власника також мають значення. Від них залежить, скільки прослужить анатомічний матрац, як буде відчуватися. Середньо жорстка модель для людини з недостатньою масою тіла здасться кам’яною, а з надмірною вагою – оксамитовою. Тому худим людям, а також престарілим підходять м’які типи. Повним покупцям краще віддавати перевагу альтернативам з високим ступенем жорсткості. Їх також рекомендується вибирати для новонароджених.
- Навантаження на одне спальне місце
Вага на одне місце і жорсткість – пов’язані характеристики. Який ортопедичний матрац вибрати за навантаженням на одне спальне місце? – Чим більше рекомендоване навантаження, тим жорсткіше буде матрац для людини з середньою масою тіла. Зазначена цифра бажано повинна бути на 5-20 кг більше, ніж вага власника.
А якщо у двох людей у ліжку габарити різняться? Виробники ортопедичних матраців врахували цей момент і випустили двоспальні примірники для чоловік і пар. Половини можуть бути з різною жорсткістю, типом пружинного блоку, матеріалом наповнення. Конструкція створить комфортні умови, які будуть відповідати анатомічним особливостям обох.
- Оптимальна висота і габарити
Чим вище матрац, тим краще у нього ортопедичні властивості. Шляхом обчислення оптимальної висоти та розмірів, ви зможете зрозуміти, який ортопедичний матрац вибрати. Для дорослих оптимальне рішення — 18-22 см. Тонкі моделі (2-10 см) вибирають для маленьких дітей. Стандарт у безпружинних матраців — від 15 до 24 см. В пружинних середнє число — 20-22 см.
Габарити залежать від комплектації ліжка. Середні розміри для ортопедичних матраців:
- Для одного користувача – 80-90 см завширшки + 190-200 см в довжину;
- Півтораспальні – шириною 120 см завдовжки 190-200 см;
- Двоспальні – 140, 160, 180, 200 см ширина + 190, 195 або 200 см довжина.
Завдання ускладнюється при покупці матраца незвичайної форми. Стандартні варіанти не підійдуть, тоді замовляють виріб під потрібні розміри.
Види ортопедичних матраців.
Як вибрати хороший ортопедичний матрац, при цьому не розібравшись в тому, які вони бувають? Це неможливо. Тому пропонуємо вам ознайомитися з основними властивостями ортопедичних матраців.
- Пружинні
Конструкції можуть бути з залежними або незалежними (боннель) пружинними блоками. У перших ортопедичний ефект виражений досить слабко, але ціна невисока. Пружини пов’язані один з одним, тобто при натисканні на одну рухаються та інші. Особливість матраца з незалежним блоком в тому, що кожна пружина поміщена в чохол і ніяк не стикається з сусідніми. Тому поверхня прогинається тільки там, де прикладається навантаження. Система виключає «ефект гамака», що є недоліком залежного пружинного блоку. Вартість визначається кількістю пружин, типом наповнювача.
- Безпружинні матраци
Наповнюють конструкції найчастіше довговічними і формостабільними матеріалами. Вони не пружинять (і бажання стрибати на них у дітей зникає). У безпружинних матраців відсутній «ефект хвилі», коли один чоловік встає, а інший починає гойдатися. Вироби досить важкі, проте добре пропускають повітря (тому бактерії не збираються всередині), на відміну від звичайних. Плита безпружинного матраца зберігає помірно рівну поверхню, що сприяє правильному кровообігу. Швидко повертає початкову форму і прослужить довго.
Склад і властивості матеріалів.
Як наповнювач для матраців використовуються натуральні, штучні та змішані матеріали – для будь-яких потреб і на будь-який гаманець. Притому природний матеріал не завжди краще синтетичного, у кожного є свої достоїнства.
- Пінополіуретан
Ортопедична піна, поролон або ж пінополіуретан — синтетичний наповнювач. Екологічна та безпечна сировина, яка додає матрацу м’якість і щільність. Плюси штучної піни: хороша вентиляція повітря, теплообмін, стійкість до великих навантажень, відновлення форми. Термін служби менше, ніж у натурального латексу, однак характеристики нітрохи не гірше.
- Латекс
Це речовина, що отримується з соку каучуконосних рослин. Характеристики латексу:
- прогинається і створює опір, рівний вазі, що на нього діє;
- на такому матраці не з’являються вм’ятини від занадто довгого тиску;
- має безпечний склад, використовується для дитячих виробів та медичних матраців;
- на ньому не утворюється гниль, пліснява, запахи не залишаються.
До мінусів відносять високу вартість. До того ж штучний латекс сохне і розшаровується.
- Струттофайбер
Волокна розміщені строго по довжині, тому струттофайбер відносять до наповнювачів з підвищеним ортопедичним ефектом. Часто виступає в ролі каркаса, до якого додають бавовну, шовк, щоб надати додаткові властивості. Матеріал штучний, він не приваблює пилових кліщів, відштовхує вологу, тому цвіль не з’явиться. Матраци з цієї сировини здатні перебудовуватися, приймати форму тіла. З недоліків користувачі відзначають, що термін експлуатації все-таки менше, ніж у наповнювача з хорошого латексу або кокосової койри, але все ж більше 10 років.
- Кокосова койра
Натуральний матеріал, виготовляється з волокон горіхів кокосової пальми. Один з тих наповнювачів, які можна назвати майже ідеальними. Прекрасні характеристики навіть при тривалому застосуванні: пружність, провітрювання і вологостійкість. При цьому гниль з’явитися ніяк не зможе. Часто на лікувальні матраци наносять шар з койри для додання жорсткості. Наповнювач один з найпрестижніших і дорогих.
- Піна меморі
Memory Foam — гіпоалергенний матеріал, який створюється з в’язкоеластичної піни. Чутливий до самої малої зміни тиску, тому швидко підлаштовується під контури тіла сплячого і надовго зберігає цю форму. Через 4-5 секунд матеріал нагрівається, стає м’яким, тому ідеально підтримує положення хребта та голови. Матрац піни з ефектом пам’яті допомагає при болях в шиї і спині. Ось тільки в сильні морози меморі фоам практично кам’яніє.
Коли з’явилися ортопедичні матраци.
Поява ортопедичних матраців тісно пов’язана з винаходом латексу. Ще в 19 столітті хімік Чарльз Гудьір по щасливою випадковості зробив важливе відкриття. Винахідник впустив суміш соку тропічного дерева гевеї і сірки на гарячу піч. Так чутливий до температури матеріал став еластичним і міцним. У підсумку Гудьїр вперше застосував вулканізацію, а отриманий латекс ідеально підходив для промислового виготовлення різноманітних виробів. У 20 столітті технолог Мерфі розробив методику спінювання латексу. Організація Dunlopillo в 1932 представила унікальний матрац з піногуми і відкрила нову епоху.
Висновок.
Виспатися, коли всю ніч відчував якісь опуклості ліжка, до яких так і не зміг звикнути, досить складно. Де купити матрац в Києві? В меблевому магазині «КоронаМебель» можна купити хороший матрац для сну, обравши потрібну модель в каталозі на сайті koronamebel.kiev.ua. Використовуючи ці поради можна вибрати хороший, якісний ортопедичний матрац, що забезпечить правильне положення під час сну і поліпшить здоров’я.