Як боротися з вологою у ванній

- Advertisement -

У будь-якій ванній кімнаті, хочемо ми того чи ні, під час прийняття ванних процедур відбувається процес випаровування вологи та подальшого її осідання на поверхнях.

Таким чином, ванна стає ідеальною средою для розмноження різноманітних бактерий, грибків та плісняви. Все це, у свою чергу, негативно впливає на обробку стін та стелі, сприяє розвитку патогенної середовища, яка небезпечна для здоров’я мешканців. Щоб не доводити до розвитку грибка чи плісняви, потрібно правильно та своєчасно удаляти вологу з ванної. А як це зробити, ми вам розповімо у нашій статті.

Порада

Під час ремонту у ванній кімнаті використовуйте спеціальні засоби з антисептиком, які не дадуть бактеріям розвиватися. Не забудьте і про якісну вологоізоляцію, яка укладається під плитку.

Способи виведення вологи з ванної кімнати

Встановлення системи вентиляції

Це перевірений спосіб виведення вологи з приміщення, оскільки часто стандартної тяги вентиляційної шахти просто недостатньо. Насамперед переконайтеся, що шахта вентиляції чиста і ніщо не заважає циркуляції повітря. Далі, за допомогою сірника, або запальнички визначте ступінь тяги – просто піднесіть полум’я до ґрат і подивіться наскільки язик полум’я тягнеться у бік ґрат. Якщо сильно згинається – все гаразд, вашої вентиляції достатньо, щоб прибирати всю вологу , якщо ж зовсім небагато – тяга дуже слабка.

Так як вентилятор потрібно запитати в загальну мережу, а найчастіше його підключають до вимикача світла, то це повинен робити лише професіонал, адже у ванній є і волога, і електрика, а разом вони — зона підвищеної потенційної небезпеки для життя. Після того, як ви встановите вентилятор, поспостерігайте за тим, наскільки ефективно вода видаляється з вашої ванної.

Вікно у ванній кімнаті та щілина під дверима

Ці заходи можуть бути як самостійними, так і є доповненням до основної вентиляції. Вікно має не тільки практичну, але й естетичну функцію в декорі приміщення – з його допомогою легко провітрювати ванну, а також свіже повітря в кімнату. Щілина внизу дверей сприяє безперервному витягу вологи та повітря з ванної. Навіть якщо ваша вентиляційна шахта зовсім забита, вам потрібно лише відкрити найближче вікно на вулицю, і через щілини потік повітря буде створювати циркуляцію.

Провітрювання

Не забувайте регулярно після водних процедур залишати двері у ванну відчиненими – тоді і волога, і вся згубна мікрофлора гине, особливо, якщо поруч є світла кімната, через яку буде проникати багато сонячного світла, тим самим знищуючи бактерії та грибки.

Не сушіть у ванній білизні

Як ви вже зрозуміли, будь-які додаткові джерела вологи лише посилюватимуть ситуацію. Сушіть білизну або на спеціальних сушках, або обладнайте систему сушарок на балконі або в господарській кімнаті. Це корисно і для повітря у ванній, і для самої білизни, тому що у нього не буде можливості забороняти.

Установка сушки для рушників

Користь від сушки для рушників більш, ніж очевидна — сушить речі, гріє приміщення, і одночасно висушує повітря від вологи. Розмір радіатора залежить від ваших потреб та площі кімнати. Зауважте, що чим вологіша ваша ванна, тим більше має бути радіатор. Є два види радіаторів: водні та електричні. Перші не потребують додаткових витрат на електрику – вони теплі завжди, коли в будинку включено опалення або гаряча вода, другі ж працюють тільки від електрики. І не бійтеся, що він пересушить вам все повітря – температура нагріву може регулюватися.

Дизайн яскравою ванною

Як ви бачите, є кілька способів боротьби з вологою у ванній кімнаті, деякі потрібно продумувати ще на етапі ремонтних робіт, але багато хто можна застосовувати вже й після. Головне – бути уважними та регулярно проводити огляд стелі та стін на наявність цвілі.

- Advertisement -
- Advertisement -