Поєднання жовтого та фіолетового кольорів в інтер’єрі

- Advertisement -

Звичний інтер’єр може буквально заграти фарбами, якщо в атмосфері використовувати незвичайні кольорові поєднання – красиві, багатогранні.

Не поспішайте відмовляти собі в задоволенні щодня дивитися яскраву комбінацію з двох-трьох співдружніх відтінків, тому що вони цілком можуть стати зразком інтер’єру, і створити глибоку чи легку, світлу чи важку, але таку комфортну саме для вас атмосферу.

Давайте «приміряємо», хай тільки в уяві, гарне поєднання жовтого та фіолетового кольорів, яке є настільки гармонійним та свіжим, що будь-яка кімната з ним стає взірцем для наслідування.

Поєднання жовтого та фіолетового кольорів підійде для тих, хто шукає небанальне, але приємне для очей колористичне рішення інтер’єру. Дивуємось і вибираємо оптимальний варіант.

Жовтий і фіолетовий як акцент

Зрозуміло, дизайнери не рекомендують вибудовувати обстановку кімнати на основі переважно цього поєднання кольорів. Комфорт, зокрема, візуальний, залежить від гармонії всіх відтінків, які в приміщенні, тому, жовто-фіолетова група, безсумнівно, повинна добре уживатися з іншими тонами і лише підкорятися основній ідеї, а чи не домінувати.

Слід пам’ятати про те, що навіть будучи стовідсотковим природним поєднанням (згадайте про зворушливі кольори «братки»), жовтий і фіолетовий кольори, все ж настільки самостійні самі по собі, що використовуючи їх при оформленні інтер’єру, не можна зловживати жодним з них. До того ж, краще не застосовувати кольори в їх чистому, первозданному вигляді, а знайти інший, полегшений відтінок жовтого (наприклад, яєчного жовтка), і фіолетового (пурпурно-сірий, фіолетово-сизий) та інші.

Як приклад, в струнких, грамотно облаштованих, без надмірностей, кімнатах, ви можете використовувати жовтий і фіолетовий на конкретних предметах, в строго певних зонах так, щоб поєднання стало найбільш привабливою та яскравою точкою інтер’єру. При цьому двох-трьох кольорових об’єктів буде більш ніж достатньо.

Жовтий та фіолетовий у зонуванні

Тут ми з вами можемо уявити візуальне розмежування простору на певні зони або області. Наприклад, навколо диванної зони у фіолетових тонах м’яким теплим світлом розсіється жовтий колір, у який пофарбовані стіни, тим самим атмосфера стане легшою, незважаючи на меблі насиченого кольору.

Якщо в приміщенні переважаючими є глибокі тони, у тому числі і фіолетовий, йому можна протиставити золотисто-жовтий відтінок як акцентну групу предметів або окрему функціональну зону.

Жовтий та Фіолетовий: Сміливо, з характером

Насичені, спектральні відтінки фіолетового та жовтого кольорів обов’язково слід підтримати та врівноважити нейтральними тонами (білим, сірим, чорним, деревним та коричневим) у облицюванні основних поверхонь.

Потрібно відзначити, що жовто-фіолетове поєднання особливо мальовничо комбінується з етнічними орнаментами, наприклад, мексиканськими або іспанськими, а також підходить для оформлення інтер’єру в східному стилі.

Жовтий та Фіолетовий: Розосереджено

Коли два дружні відтінки сплітаються у візерунки або плавно перетікають один одного, виникає відчуття повного єднання і гармонії. Так може бути і у випадку з жовтим кольором, поєднаним із різними відтінками фіолетового.

Пропонуємо використовувати такий прийом: два-три об’єкти жовтого кольору встановіть у різних зонах кімнати, ненав’язливо «прив’язуючи» до них фіолетові предмети (як на фото, жовте крісло + лампа з фіолетовим торшером, пурпурне покривало + жовті вази та статуетки на журнал).

Жовтий та Фіолетовий: Ніжно

Варіації на тему вищеописаного поєднання також виглядають зовсім не прісно, ​​але досить оригінально. Серед варіантів під час оформлення або декорування інтер’єру можна використовувати пастельні, похідні від жовтого та фіолетового відтінки, або поекспериментувати з різною насиченістю цих кольорів, – об’єднати лимонний з розмитим чорничним, бузковий з блідо-жовтим.

- Advertisement -
- Advertisement -