Вуличне мистецтво будинку: графіті в інтер’єрі

- Advertisement -

Вуличне мистецтво під назвою «графіті», яке є дуже характерним та пізнаваним методом оформлення поверхонь стін, іноді перетинає кордони та потрапляє всередину житлових будинків.

Засноване і широке розвиток у 60-х і 70-х роках в Америці хіп-хоперами, воно має виразний відтінок цього культурного напряму.

Художники-райтери на стінах створюють цілі картини, наповнені змістом та сюжетними лініями. Іноді це можуть бути простіші та односкладовіші зображення у вигляді слів та поєднань, які хаотично «розкидані», до того ж, нанесені різними авторами і мають несхожу кольорову гаму та стиль.

Графіті малюють за допомогою фарби в балончиках із розпилювачами, а також спеціальних маркерів.

Важливо визнати, що для виконання цієї роботи необхідно задіяти вузькоспрямованих майстрів. Найчастіше це будуть не тендітні дівчата (як це, наприклад, коли справа стосується художнього розпису), а хлопці з вулиці у спортивному одязі (не плутати з огидними особистостями, адже райтери — хлопці абсолютно адекватні, просто вони категорично відрізняються від прошарку молодих людей, що коротають дні в офісах).

Коштуватиме ця робота в кілька разів дешевше, ніж розпис звичайними акриловими фарбами.

Якщо вам до душі подібне виконання і ви готові заповнити одну стіну в кімнаті або її частину малюнками-графіті, варто все ж таки заздалегідь обміркувати тематику зображення та його колірну гаму.

Після цього з майстром, який вам сподобався, обговоріть свою ідею. Людина, яка створює красиві малюнки на великих площинах, навряд чи це робить спонтанно. Перш ніж взятися за фарби, він створює нариси міні-копію свого проекту. Так як у цій ситуації роботу він робить для вас, не зайвим буде поглянути на ескіз і обговорити його разом, за необхідності — поправити автора і вказати йому на ті нюанси, які вас бентежать, якщо такі, звичайно, знайдуться.

Визначившись із місцем розташування майбутнього графіті, подбайте про те, щоб суміжні стіни не постраждали під час роботи і не були забруднені.

На допомогу вам прийде прозора будівельна плівка та клейка стрічка, за допомогою якої можна захистити необхідні деталі інтер’єру, підлогу та стіни від попадання на них фарби.

Художники у стилі графіті використовують для роботи балончики з аерозольною фарбою , насадки до них, рукавички, респіратор та валики. Аерозольна фарба – яскрава, стійка, добре лягає практично на всі поверхні, навіть на цегляну кладку, метал чи дерево, які не піддадуться пензлю.

Палітра цієї фарби налічує близько двохсот відтінків, завдяки чому можна відтворювати на стінах малюнки будь-якої насиченості та складності. Стійкість такої фарби не поступається акриловій, вона може застосовуватися і в інтер’єрі, і в інтер’єрі. Головні особливості аерозольної фарби – здатність миттєво висихати і нешкідливість навіть для використання у дитячих.

Для тих, хто любить графіті, але все ж таки побоюється надто експресивної манери їх створення, може підійти такий варіант: купіть величезне полотно. Він може бути розміром на всю стіну, але найчастіше використовують такі габарити, як 1х2 метри, 1,5х3 та інші схожі (залежно від масштабів приміщення).

Творчість автора, яку вам так до вподоби сьогодні, можна буде без наслідків для ремонту замінити на інше зображення або зовсім зняти зі стіни, коли воно набридне. А доти ви маєте право насолоджуватися графіті вдома, потураючи своїм бажанням і смаковим уподобанням.

Всупереч порадам багатьох джерел, не варто зловживати графіті у дитячих . Вони яскраві та життєрадісні — це плюс, і тому цілком доречні в кімнаті підлітка. На такому тлі можна без шкоди загальному настрою розвішувати плакати, наклейки, постери та інші важливі для дитини предмети та речі. В цей же час усвідомлюйте, що ще незміцніла психіка і підвищена емоційність дітей не потребують надмірної стимуляції, тому всі стіни в графіті – це явно занадто і буде важко для їхнього сприйняття.

Неповторність графіти вдохновила також багатьох виробників матеріалів для облицювання в інтер’єрі. Саме тому ви можете зустріти у стилі графіті керамічну плитку, шпалери, ламінат та лінолеум, а також принти на текстилі. Знайдіть ці цікаві зразки, використовуйте їх у себе в будинку, пам’ятайте лише про одне – самодостатність цього стилю виконання не терпітиме перенасиченості в інтер’єрі. Виберіть один спосіб відтворення ефекту графіті та використовуйте тільки його (принаймні, в одній кімнаті).

- Advertisement -
- Advertisement -