Рушникосушка – незмінний атрибут кожної ванної кімнати.
Але далеко не завжди цей прилад розташований там, де нам хотілося б, а повністю міняти розводку труб, щоб встановити вподобаний водяний виріб, довго і дорого. Як же бути? Тут на допомогу приходять електричні рушникосушки.
Яку саме електричну рушникосушку вибрати для ванної кімнати? Питання непросте. Треба врахувати конструкцію приладу, бажану потужність, і, звичайно, дизайн, який підійде до інтер’єру ванної кімнати. В інтернет-магазині EnergyWest можна швидко вибрати рушникосушку на сторінці сайту https://energywest.com.ua/rushnykosushky/rushnykosushky-elektrychni та купити її за вигідною ціною. В каталозі інтернет-магазину EnergyWest представлено кілька десятків моделей від відомих виробників, від бюджетних «змійовиків» до колекцій класу люкс.
Давайте спочатку розберемося в плюсах і мінусах цих приладів у порівнянні з водяними побратимами.
Переваги електричних моделей.
- Вироби не залежать від системи гарячого водопостачання – їх можна встановити в будь-яке зручне місце без проведення складних сантехнічних і ремонтних робіт.
- Електричний прилад можна включати і вимикати, коли захочеться. Також в деяких моделях є можливість регулювати температуру гріючої поверхні і задавати часові параметри роботи.
- Багатий вибір дизайнерських рішень: класичні «драбинки», різні варіанти «змійовиків», унікальні авторські вироби, а також поворотні і зовсім вузькі моделі, які вмістяться в будь-яку нішу.
- Електричну рушникосушку можна встановити не тільки в ванну кімнату, але і будь-яке інше приміщення, де є доступ до електричної мережі.
Мінусами подібних приладів являється додаткова витрата електроенергії – втім, у сучасних моделей енергоспоживання порівняно невисоке. Електричні вироби чудово справляються з сушінням рушників, але з повноцінним обігрівом просторої кімнати можуть впоратися тільки моделі потужністю не менше 300 W.
Які бувають електричні рушникосушки?
Водяні рушникосушки обігріваються єдиним теплоносієм – гарячою водою з системи водопостачання. В електричному ж приладі нагрів здійснюється за допомогою нагрівального елементу (у разі так званих «рідинних» моделей) або нагрівального кабелю.
- Рідинні моделі.
Такі рушникосушки заповнені рідким теплоносієм – побутовим антифризом, нагрів якого відбувається за допомогою електронагрівача потужністю 300W. Абсолютно всі рідинні моделі обладнані блоками управління – різними по вигляду і функціоналу. Це найважливіший елемент приладу, який відповідає за роботу електронагрівача, а також дозволяє регулювати температуру і час роботи рушникосушки.
Незважаючи на високу потужність, ці моделі економічно споживають енергію. По досягненню заданої температури рушникосушка автоматично відключається і відновлює свою роботу тільки тоді, коли знизиться температура теплоносія.
Рідинні моделі нагріваються трохи повільніше в порівнянні з моделями на основі нагрівального кабелю, але ці вироби і остигають не так швидко. Вибір рідинних моделей дуже великий, велика частина моделей – класичні драбинки і незвичайні дизайнерські вироби.
За допомогою простого елемента керування можна регулювати температуру в діапазоні від 40 до 60°С і виставляти таймер відключення приладу до п’яти годин включно. Це дуже зручно, якщо необхідно, наприклад, залишити прилад включеним лише на кілька годин, поки сохнуть речі.
- Моделі на основі нагрівального кабелю.
Всередині знаходиться гнучкий нагрівальний кабель, який нагріває рушникосушку. Потужність таких моделей нижче, ніж у рідинних, і прямо залежить від розміру і форми виробу. Управління відбувається за допомогою простої кнопки-індикатора, що відповідає за включення і виключення рушникосушки або блоку управління, що дозволяє регулювати температуру приладу і задавати час його роботи.
- Кабельні моделі відрізняються постійним енергоспоживанням. Незважаючи на постійну віддачу тепла, вони економічно витрачають енергію завдяки невисокій потужності.
- Кабельні рушникосушки швидко нагріваються і швидко остигають. Модельний ряд таких виробів невеликий, але є цікаві дизайнерські варіанти, яких ви не знайдете серед рідинних приладів.
Як вибрати розмір рушникосушки?
Часто запитують, яка тепловіддача у тій чи іншій електричний моделі? У електричних рушникосушок ви не знайдете даних по тепловіддачі.
В інтернет-магазині EnergyWest можна швидко вибрати рушникосушку на сайті https://energywest.com.ua/rushnykosushky/rushnykosushka-vodyana та купити її за вигідною ціною. Якщо у водяних моделях вона залежить від температури теплоносія і розміру виробу, то нагрівальний елемент електричних приладів перетворює енергію в приблизно рівну кількість тепла.
Якщо ви хочете використовувати рушникосушку за прямим призначенням – тобто, для висушування рушників, – то потужність приладу значення не має. Будь-яка кабельна або рідинна модель чудово впорається з цим завданням.
А ось якщо основною функцією рушникосушки буде обігрів ванної кімнати, то краще вибрати рідинну модель високої потужності – не менше 300W. У середньому вважається, що на квадратний метр приміщення потрібно 40-50 W потужності. Наприклад, для стандартного санвузла площею 6 м2 підійде трехсотватна рідинна електрична рушникосушка.