Інтер’єр у стилі неокласики

- Advertisement -

Гарний, витриманий стиль неокласика створінь для тих, хто ставиться до свого будинку з повагою, та розумінням того, що класичний інтер’єр знаходиться поза годиною, але може виглядати цілком сучасно та стильно.

Прямо скажемо, неокласика – це стиль особливий, але підійде він для людей зі поглядами, смаками та певним статусом, що вже сформувалися. Для того, щоб дозволити собі оформити будинок у межах даного напряму, необхідно мати не тільки хороші кошти, але вести відповідний спосіб життя.

Тим не менш, використовувати деякі, особливо примітні ознаки неокласики, у сучасних квартирах можна, якщо вам близькі такі нюанси:

  • Акуратність та почуття міри. Неокласицизм не терпить надлишків ні у меблях, ні у кольорах, ні у декоруванні.
  • Оформлення у стриманих, натуральних тонах. Стиль передбачає застосування ясних, природних поєднань, без яскравих, кричучих відтінків.
  • Присутність в інтер’єрі деяких суто класичних рис. Ліпнина, зеркала, класичні візерунки – неодмінні атрибути неокласики.

Отже, приступимо до детальнішого розгляду характерних ознак неокласики в оформленні сучасних інтер’єрів будинків та квартир.

Простір та респектабельність

Насамперед, слід звернути увагу наших дорогих читачів на те, що створювати неокласичну атмосферу найкраще у просторих приміщеннях. Високі стелі та великі вікна також вітаються, оскільки вони зможуть точно підкреслити та посилити ефект явної розкоші та елегантної респектабельності неокласичного інтер’єру.

Чисті лінії та пропорції

Незважаючи на те, що стиль бере початок у класичних зразках, він загалом більш стримано виявляє свій характер і успішніше адаптується до сучасних тенденцій та потреб.

Наприклад, при плануванні кімнат у неокласичному стилі, використовуються закони симетричного розташування меблів та декоративного оформлення. Але у свою чергу, стінові панелі, молдинги, ліпні елементи тут звучать більш приглушено, сучасно.

Вся обстановка вибудовується симетрично, і підкреслюється витонченими, візуально легкими предметами та фактурами натуральних матеріалів.

Класичне оздоблення

Часто стіни в приміщенні декорують панелями або молдингами простих геометричних форм, фарбують або обклеюють шпалерами з нейтральним рослинним візерунком. Підлоги слід облицьовувати паркетом або паркетною дошкою, тому що це найкраще, і найбільш прийнятне рішення для стилю неокласика.

Стелі залишають рівними білими, доповнюючи акуратною ліпниною у вигляді карнизів або розеток для верхнього освітлення. Якщо в кімнаті є камін, його портал повинен бути оформлений так само стримано, в контексті стилю, але виділити цю зону можна за допомогою великого дзеркала в простій або різьбленій дерев’яній рамі.

Без уваги не повинні залишатися віконні та дверні отвори, їх можна оформити легкими ліпними елементами, наприклад, пілястрами

Елегантні меблі

Неокласика вітає розміщення в інтер’єрі предметів меблів, виконаних у традиційних рисах: з використанням натуральної (світлої чи червоної) деревини та дорогих тканин. До того ж, кожен предмет меблів повинен бути піднятий на ніжки або витончені опори – балясини, а ось важким масивним об’єктам у неокласичному інтер’єрі місця немає.

У неокласичному інтер’єрі слід розміщувати лише найнеобхідніші меблі, для того, щоб обстановка залишалася збалансованою і візуально легкою. Наприклад, у вітальні можна поставити диван і пару крісел (оттоманку або кушетку), журнальний столик, консоль, стелаж і комод (секретер або сервант). У спальні ліжко доповніть столиками, банкеткою у підніжжя, комодом або вбудованим гардеробним, за бажанням можна встановити крісло та туалетний столик.

Для неокласичних інтер’єрів характерним є використання сучасних натуральних тканин в оббивці. Так, замість класичного жакарду або гобелену можна застосувати щільну бавовну, оксамит, суміші. Крім того, нерідко цей стиль приваблює дзеркальні елементи в оформлення меблів і обстановки інтер’єру, так як поверхні, що відбивають, допомагають зробити кімнату більш урочистою і світлою.

- Advertisement -
- Advertisement -