Коли хочеться відпочити від кухні, спробувати делікатеси, порадувати діток-ласунів, люди вирушають у ресторани та кафе. Особлива атмосфера закладів допомагає добре провести час закоханим, сім’ї, друзям, відзначити невеличку святкову подію.
Щоб відвідувачі запам’ятали заклад з гарного боку та із задоволенням його відвідували далі, потрібно створити потрібну обстановку:
• тематичне оформлення внутрішньої частини приміщень;
• зручні, якісні меблі;
• музику (для ресторану та бару);
• обслуговування на найвищому рівні;
• привабливий на вигляд, ароматний і смачний асортимент страв.
Розглянемо, які пропонуються м’які меблі для ресторанів та кафе.
М’які меблі для ресторанів та кафе в залежності від типу розміщення
Дивани виробляють: прямі (розташовують уздовж стіни), кутові (ставлять у місцях сполучення стін), островні (частіше ставлять посередині, оточивши з усіх боків стільцями), модульні (переставні, зручні, коли потрібно зробити маленькою або збільшити площу для розміщення людей).
Крісла пропонуються: глибокі (для лаунж-зон), напівкрісла (стілець доповнено підлокітниками), класика (коли спинка та підлокітники утворюють плавну лінію, можуть бути внизу встановлені коліщатка).
Стільці. Мають напівжорстке сидіння і спинку в строгому стилі, округлі дизайнерські обриси, оформлювальні доповнення у вигляді каретних стяжок, бантів, накидок.
Вимоги до меблів для сфери HoReCa
М’які меблі для ресторанів та кафе вибираються за такими критеріями:
- відсутність дисонансу у підборі колірних рішень. Використання відповідних колористичних поєднань зробить інтер’єр гармонійним. М’які меблі для ресторанів та кафе красиво впишуться у стильову модель;
- стійкість. Кожна одиниця розрахована на те, що той, хто сидить на ній, не перевернеться. Тобто ніжки повинні витримувати вагу людини, а спинка та сидіння – зберігати вихідне положення, навіть якщо клієнт сяде не зовсім акуратно;
- здатність швидко очищатися без втрати кольору та фактури оббивки. Використовується декоративний матеріал, який не вбирає рідини і жири, має низьку стирання;
- м’які чи напівм’які спинка та сидіння. Зручно відкинутися назад, влаштуватися комфортно бажає кожен відвідувач.
На що звертати увагу, бажаючи оформити меблі для ресторанів та кафе на замовлення
Заклади громадського харчування відрізняються між собою.
1. Функціоналом. Кафе буває для дітей та класичне. Ресторани ділять на: престижні, заклади, де можна вдень швидко перекусити, а ввечері відзначити подію, сімейні. Є ресторани швидкого харчування, де відвідувачі їдять без затримки, а на їхнє місце швидко приходять нові замовники.
2. Схемою розміщення меблів. Кафе зазвичай невеликі, тому тут ставлять маленькі столики та 2-4 стільці поруч. Ресторани поділяють свої приміщення на: зону денного обслуговування (бізнес-ланчі, вечеря в невеликій компанії) та банкетні зали (розраховані на 50-200 осіб). Тому в першому випадку в приміщенні стоятиме з десяток невеликих столиків, відокремлених один від одного. А у другому – столи можуть розміщуватись окремо або компонуватися в одну довгу лінію, кутом, літерою «П». Вони мають більш святковий вигляд, ніж у денному залі.
3. Кухнею. Національні (пропонують їжу з урахуванням традицій певного народу), поєднують кілька кухонь (наприклад, азіатські, кавказькі), мають у меню різні блюда.
4. Тривалістю очікування замовлення. У кафе це зазвичай 5-10 хвилин. У ресторані після прийняття замовлення відвідувачі чекають близько 40 хвилин. Тому для кафе зазвичай купують стільці, а для ресторану – більш зручні стільці, крісла, диванчики (на 2-3 посадкові місця).
Щоб ресторатор міг повною мірою реалізувати свої наміри щодо інтер’єру, радимо вибрати меблі для ресторанів та кафе на замовлення. Тільки проектування «з нуля» допоможе зробити заповнення залів у закладах громадського харчування індивідуальним.