Якщо ви зайнялися ремонтом кухні, перше, що потрібно визначити, це стиль приміщення.
Ми б хотіли детально розповісти про особливості та характерні риси кухні у скандинавському стилі. Така кухня підійде всім тим, хто цінує натуральні матеріали, чисті лінії та віддає перевагу стриманості та лаконічності в інтер’єрі.
Скандинавський стиль у дизайні інтер’єру виглядає так:
- Композиція зі світлих кольорів та їх тонів: основного – білого та його похідних: ванільний, бежевий, молочний, пісочний, кремовий.
- Велика кількість дерева – натуральна або зістарена, що максимально зберігає свій колір та фактуру.
- Простота та ясність форм, але на відміну від мінімалізму, скандинавська кухня більш затишна, «домашня», не позбавлена практичності.
- Скромні, прості, лаконічні меблі, без декору.
- Цікаві рішення для світла – хитромудрі світильники із простих доступних матеріалів, можуть бути навіть саморобними.
Кольори на кухні у скандинавському стилі.
Як уже говорилося вище, основний у скандинавському стилі колір — білий і всі його похідні: бежевий, пісочний, світло-сірий, молочний тощо. А також, в інтер’єрі кухні тут точно буде багато натурального дерева та його постарілих, потрісканих варіацій.
Останнім часом у моду входять інші, більш темні та глибокі кольори: сіро-коричневий, сіро-чорний, синьо-сірий. У предметах декору часто зустрічається ніжний блакитний колір, який вважається другим за важливістю для скандинавського стилю після білого. Також дуже оригінально виглядає улюблене для скандинавського стилю монохромне поєднання – чорного та білого.
Як зістарити дерево
1. Беремо чисту нову дошку з великим малюнком та великою кількістю сучків.
2. Далі пройдемося нейлоновою або металевою корщіткою (електрична щітка, що швидко обертається) для надання більшої структурності дереву.
3. Після корщітки, пройдіться звичайною щіткою, щоб прибрати тирсу і пил.
4. Беремо кольороване декоративне покриття, наприклад, Pinotex ultra (аналогів цього покриття дуже багато, вони відрізняються за кольором, щільністю і характером покриття – матове або глянсове), покриваємо їм дошку і даємо просохнути.
5. А тепер головний момент — потрібно зачистити дошку наждачним папером середньої зернистості для того, щоб отримати цей ефект старіння.
6. І останній етап – наносимо ще один шар кольору покриття, даємо висохнути, і вуаля – наша зістарена поверхня готова!
Як організувати освітлення у скандинавській кухні.
Це особлива тема, тому що в скандинавському стилі виробляється просто безліч красивих, стильних і креативних світильників. Найвідоміший і найдоступніший — Ikea, що й не дивно, адже це шведська компанія і вона, як жодна інша, розуміє концепцію скандинавського стилю. Отже, що ж собою являє світло на скандинавській кухні?
Перше і найголовніше джерело світла — максимально великі відкриті вікна, саме тут через них сонячне світло пробиватиметься в холодну скандинавську кухню. Дуже часто в такій кухні немає фіранок і штор, або ж використовуються напівпрозорі білі ролети, щоб трохи прикрити вікно надто сонячного дня.
Меблі для кухні у скандинавському стилі.
Зовнішній вигляд меблів у скандинавській кухні має вторинне значення, тому що основний її зміст – бути практичною і світлою. Це обумовлено горезвісною нестачею сонця. Так як природні ресурси в скандинавських країнах дозволяють, кухні роблять з натурального дерева, піддаючи його мінімальному обробленню – легкому обробленню лаком або фарбуванням білою фарбою. Таким чином зберігається структурність дерев’яної дошки та її первозданний малюнок, а як ми вже знаємо, натуральність – це основа скандинавського стилю.
Стільниці робочої поверхні та столу також виготовлені з натуральних матеріалів: дерево, мармур, граніт. Або зі штучних аналогів, але повністю імітують малюнок і фактуру натурального дерева або каменю. Ручки на меблі часто дуже прості, лаконічних і зрозумілих, частіше — прямокутних форм, які легко і зручно лягають в руку.
Оздоблення стін та підлоги.
Стіни в скандинавській кухні – це лише фон для такого бажаного сонечка і тому їхнє оздоблення дуже просте: білі матові шпалери або водоемульсійна фарба. Звичайно ж, можете взяти тепліші відтінки білого – молочний або ванільний, але краще все-таки чистий білий. Фактурності можна додати, якщо викласти робочий фартух або одну зі стін цеглиною або каменем, пофарбувавши її білою фарбою. Це виглядає дуже стильно та красиво.
Стеля, як і підлога, часто зашивають дерев’яними дошками, додаючи при цьому ще й фальш-балки для більшої подібності до приватного дерев’яного будинку.
Як підлогове покриття, як і у всьому іншому – використовують переважно натуральне дерево, паркетну дошку, і плитку з малюнком, що імітує дерево. Колірна гама дуже широка – від світлих кольорів до темного, головне, щоб поєднувалося з кольором меблів та текстилем.
Як підлогове покриття, як і у всьому іншому – використовують переважно натуральне дерево, паркетну дошку, і плитку з малюнком, що імітує дерево. Колірна гама дуже широка – від світлих кольорів до темного, головне, щоб поєднувалося з кольором меблів та текстилем.1
Вибір декору.
Незважаючи на холодність інтер’єру, що здається, і його білу гаму, в скандинавській кухні обов’язково повинні бути яскраві колірні акценти. Це можуть бути натуральні квіти в горщиках на підвіконнях та столах, вази з квітами, страви з фруктами, різнокольорові баночки та пляшечки для всього необхідного на кухні, картини в кольорових рамках або строкатий текстиль з нордичними принтами та орнаментами.