Аксесуари для сауни та лазні

- Advertisement -

Для багатьох людей відвідування лазні – це не тільки можливість чудово провести час, поспілкуватися та розслабитись, але й надзвичайно корисна процедура для здоров’я. У лазні виводяться шлаки, що накопичилися в організмі, що робить її чудовою профілактикою простудних захворювань. Однак, щоб отримати максимальну насолоду від процедури та почуватися зручно та комфортно, необхідно знати, що потрібно взяти з собою до лазні. Хоча відповідь здається досить простою, насправді відвідування лазні вимагає наявності різних аксесуарів та предметів.

Якщо у вас виникло бажання збудувати власну сауну, радимо звернутись до фахівців компанії Suomisauna. Вони займаються будівництвом саун “під ключ”, від створення проєкту до всіх оздоблювальних робіт.

Віники

Перед відвідуванням лазні важливо запастися віником – це головний аксесуар. Існує багато варіантів віників, тому обирайте той, який вам подобається за кольором та складом. Варто зазначити, що різні віники мають різний вплив на організм, тому вони можуть бути дубовими, березовими, ялівцевими, евкаліптовими, липовими, кленовими або вільховими. Деякі віники містять трави, їх потрібно попередньо запарити. Важливо пам’ятати, що вода не може бути холодною, а окріп не підійде – достатньо занурити віник в теплу воду.

Аксесуари для сауни та лазні

Ковші

У лазні також не обійдеться без ковшів. Справжні любителі парної бані ніколи не оберуть пластикові чи металеві вироби, вони мають бути з дерева. Ковші створюють особливу атмосферу і позитивно впливають на здоров’я. Вони не розтануть від банного жару та не стануть причиною опіків, оскільки дерево має високу теплопровідність. Ковшем наливають воду на каміння, але потрібно робити це максимально обережно, щоб уникнути опіків. Тому ручка ковша має бути максимально довгою.

Бочки

У багатьох лазнях є купіль – велика бочка з прохолодною водою, яка слугує заміною басейну або природнього водоймища, якщо такого немає поруч із лазнею. Іноді люди не занурюються у такі бочки, а перекидають їх вміст на себе – потік холодної води стимулює та активізує кровообіг.

Банний одяг

Для відвідування сауни чи лазні завжди потрібний спеціальний одяг. Рекомендується мати рушники, халати, шапку, простирадла та капці. Халати та простирадла з рушниками допоможуть видалити піт з тіла. Краще взяти бавовняні або лляні речі. На ринку є спеціальні набори для лазні з липучками, лямками та кишенями, які забезпечують комфорт та затишок. Шапка необхідна, щоб захистити голову та волосся від перегрівання. Варто обрати шапки з вовни, повсти або фланелі, які добре вбирають піт та не роздратовують шкіру. Важливо не заходити в парилку в мокрій шапці, щоб уникнути теплового удару. Шапку краще прати вручну, а не в машинці, щоб уникнути її звалювання. Окрему увагу слід приділити вибору банних тапочок. Вони не повинні бути слизькими, щоб уникнути травм. Для лазні найкраще використовувати гумові чи пластмасові моделі, які добре переносять вологу та температуру парилки. А для сауни краще мати повстяне взуття.

Аксесуари для миття

Крім того, важливо знати, які предмети знадобляться для водних процедур. Серед них різноманітні мочалки (губки), різні щітки, шампуні, гелі та мило. Деякі люди беруть з собою аромаолії або відвари трав, щоб додати до води, яку ллють на каміння. Також можна взяти з собою скраби та маски для тіла та волосся, які можуть бути власного виробництва або куплені в магазині.

- Advertisement -
- Advertisement -