Трохи про стиль лофт

- Advertisement -

Зараз у нас стає популярним та модним стиль лофт. Але не всі знають, звідки він пішов.

Почалося все у сорокових роках ХХ століття. У цей час у Сполучених Штатах став популярним індустріальний стиль у дизайні інтер’єру. А популярним він став, бо був брак доступного житла, яке коштувало не дорого. Люди облаштовували для житла весь вільний простір – горища та мансарди у житлових будинках, вільні та занедбані приміщення складів та цехів. Мешканці обживали свої будинки нашвидкуруч, з мінімумом затишку та меблів.

Залишали все в такому вигляді як було, додаючи мінімум меблів та затишку. Саме в цей час і в такий спосіб з’явився стиль лофт.

Минуло кілька років і такий стиль сподобався художникам, артистам. Загалом усім творчим особистостям. А за ними почали використовувати стиль лофт та власники заміських будинків. Як видно, цей стиль використовують уже понад 80 років по всьому світу.

Універсальність цього стилю полягає в тому, що він не має тимчасових чи стилістичних рамок. Він підійде як творчим особистостям, так і бізнесменам. Він дозволяє втілити найсміливіші фантазії та ідеї, в яких можна поєднати несумісне – наприклад крісло в стилі бароко на тлі цегляної стіни та полиць з дерева.

Як самостійно облаштувати свою оселю в стилі лофт?

Нині ми вам покажемо кілька основних принципів.

Головний принцип – великий вільний простір без перегородок та перестінків. У деяких випадках навіть ванна кімната знаходиться в загальному приміщенні.

Якщо є можливість, то робляться великі вікна, до підлоги. І наскільки можна не закриваються шторами чи закриваються дуже простими моделями. Усі стельові балки, електропроводка, вентиляція – все залишається згори, не ховається під декоративними покриттями.

Усі стіни також нічим не покриваються ні шпалерами, ні декоративною штукатуркою.

Залишаються цегляні чи бетонні стіни. Якщо дизайн робиться в обжитому будинку, то на стінах роблять імітацію цегляної кладки.

Обов’язково в інтер’єрі повинні бути елементи з дерева і металу, в деяких випадках замість дерева використовують фанеру, а метал старіють. Добре, якщо буде використовуватися нестандартна меблева фурнітура.

Підлогу залишають бетонною. Тільки перед тим, як оселитися їх по потребі шліфують і обов’язково покривають спеціальним лаком, щоб вони не давали пилу. Добре виглядають на підлозі штучно зістарені дошки. А якщо у вас є гроші, то хорошим варіантом буде мармурова підлога.

Ось і все, сподіваюся, наші поради вам допоможуть.

- Advertisement -
- Advertisement -