Очисні споруди для стоків та їх встановлення

- Advertisement -

Облаштовуючи приватний будинок далеко від міських комунікацій, необхідно ретельно продумати процес відведення стічних вод. Сучасні способи розв’язання цього питання дозволяють організувати його в оптимальному місці вашої присадибної ділянки, при цьому не порушуючи його естетичний вигляд і не створюючи дискомфорт у вигляді сторонніх запахів.

Для цього встановлюються очисні споруди з різним способом очищення та технологією монтажу. Існують кілька видів таких споруд, з яких можна підібрати найбільш підхожий до ваших умов. Вони можуть забезпечувати автономне відведення стоків як для окремого будинку, так і для котеджних містечок.

Види автономних очисних систем

Технологічний прогрес сприяв появі нових способів відведення стоків. Таким чином, стало можливе встановлення очисної споруди під індивідуальні вимоги того чи іншого проєкту. За принципом дії такі системи можна розділити на два основні види:

  • енергонезалежні;
  • енергозалежні.

До перших відносяться споруди, що не вимагають підведення електроенергії. Очищення стоків у них проводиться за участю анаеробних бактерій, для життєдіяльності та розмноження яких не потрібний кисень. До них відносяться септики та вигрібні ями.

Енергозалежні системи здійснюють очищення води під дією аеробних мікроорганізмів або за допомогою комбінованих способів. Подача електроенергії в них необхідна для роботи аераційних пристроїв, що нагнітають кисень. Також такі системи часто обладнані насосами, що забезпечують рух стоків камерами конструкції.

Прикладом таких установок є системи Топас, які вже давно існують, при цьому безперервно розвиваються і добре зарекомендували себе. Їхня вартість багаторазово окупається в процесі експлуатації. На виході з них виводиться вода, яка очищена до 98% і абсолютно не має запаху. Це дозволяє здійснювати її викид куди завгодно, а також використовувати в технічних потребах або для поливу.

Як встановити очисну споруду

Залежно від виду системи відведення стоків, по-різному провадиться їх установка. Встановивши трубопровід усередині будинку, слід розпочати монтаж основної очисної споруди. Для будь-якого варіанта конструкції необхідно вирити котлован потрібного розміру. Залежно від ваших потреб, можна купити вертикальні чи горизонтальні системи.

Для багатьох видів таких споруд потрібна установка бетонних або металевих конструкцій. Більш сучасні варіанти виготовлені з міцних і довговічних пластикових елементів, що занурюються в котлован.

- Advertisement -
- Advertisement -