Літій залізо фосфатний акумулятор для сонячної електростанції: у чому перевага

- Advertisement -

Акумулятори для сонячних батарей, ціна на які останнім часом хоч і дещо знизилася, за своїми експлуатаційними характеристиками залишаються практично безальтернативним варіантом. При цьому споживачеві доведеться вибирати між двома типами літієвих АКБ: літій полімерними та залізо фосфатними (LiFePO4).

Літій залізо фосфатний акумулятор для сонячної електростанції: у чому переваги

Якщо порівнювати два типи літієвих батарей – полімерні та залізо фосфатні, то слід відзначити одну важливу відмінність. У літій полімерних АКБ енергетична щільність вища, тому при рівній місткості LiFEPO4 акумулятори будуть у середньому на 25% важчими (відповідно, і габарити їх будуть більшими), і, як наслідок, на 20-30 відсотків дорожчі. Втім, у випадку із сонячними електростанціями вага та габарити не є визначальними, якщо розмова йшла про мобільні варіанти, наприклад, акумулятор для електробайка або авто. Як стаціонарний блок накопичення та зберігання енергії, залізо фосфатні батареї мають цілий ряд переваг:

  • Кількість циклів перезаряду – порівняно з літій полімерними АКБ, у LiFEPO4 батарей цей показник майже на 30% вищий, деякі провідні виробники обіцяють до 5 тисяч циклів без відчутної втрати експлуатаційних показників. Це дає можливість експлуатувати батареї до 10 років без замін.
  • Несприйнятливість до низьких температур – одним із суттєвих недоліків літій полімерних батарей є різке падіння місткості за мінусових температур. У залізо фосфатних АКБ цей недолік вдалося подолати майже повністю, вони можуть стабільно, без втрати місткості функціонувати при температурах до – 20° С (у кожного виробника свої значення нижньої межі температури, тому при виборі необхідно уважно ознайомитися з характеристиками, вони можуть значно відрізнятися). Це дозволяє розмістити батареї у неопалюваному приміщенні.
  • Пожежобезпека – при роботі LiFEPO4 практично не нагріваються, тому ризик займання або вибуху у них мінімальний, вони безпечніші в експлуатації, ніж літій полімерні.
  • Стійкість до глибокого розряду – теоретично залізо фосфатні акумулятори можуть повністю розряджатися, до 0% заряду і потім без проблем відновлювати свою працездатність. У літій полімерних рекомендований залишок заряду – 10%. На практиці радять все ж таки розряджати АКБ «у нуль», залишати хоча б 5 відсотків заряду.

Скористайтеся всіма перевагами LiFePO4 акумуляторних батарей і відчутно заощадити можна, якщо придбати акумулятори українського виробництва, вони мають відмінні експлуатаційні показники при дуже помірних цінах.

- Advertisement -
- Advertisement -