Вибираємо диван для вітальні

- Advertisement -

Затишок вітальні безпосередньо залежить від привітності господарів, але також значну роль у його створенні відіграють комфортні та красиві м’які меблі.

Підібрати потрібний диван здається нескладним завданням, але якщо правильний розмір визначити можна досить швидко, інші нюанси нерідко ставлять у глухий кут.

Вибираємо диван для вітальні

Під час відвідування меблевого салону у нашій свідомості виникає дилема: як вибрати потрібну модель дивана серед представленої різноманітності форм, кольорів та фактур. До того ж, слід чітко розставити пріоритети, коли справа стосується основного призначення даного предмета в вітальні. Вам необхідно визначитися, чи диван буде акцентним елементом або його риси м’яко впишуться в дизайн приміщення.

Купуючи диван, що сподобався, рекомендуємо об’єктивно оцінити співвідношення його ціни і якості, тому що занадто доступна річ не може бути по-справжньому цінною, а меблі «на роки» стоїть істотно вище того, на що ви спочатку розраховуєте. Крім цього, буде краще, якщо заздалегідь врахувати наведені нижче поради.

Диван – це серце вітальні, але якщо він надмірно великий, то цілком може завдати безліч незручностей. Отже, абсолютно логічним буде помітити, що диван повинен бути пропорційний габаритам кімнати, в якій його розміщують. Просторе приміщення – великі меблі, а у невеликій вітальні потрібно встановлювати акуратні малогабаритні предмети меблів.

Стиль вітальні впливає на вибір дивана так само, як і розміри кімнати.
Вдалий диван гармонійно співіснує з іншими предметами меблів, представленими у вітальні.

Як вибрати двох або тримісний диван для вітальні

Двох чи тримісний диван – популярний вибір для невеликої вітальні. Найчастіше на ньому при бажанні можуть розміститися більше трьох гостей, що робить його ще більш привабливим.

Класичний диван

Класика воістину безсмертна та доречна скрізь — це правило, і воно справедливе завжди, чи мають на увазі одяг, архітектурні чи меблеві елементи.

Диван у класичному розумінні може бути лаконічним, зі строгими лініями, або із родзинкою, виставляючи напоказ підлокітники – валики або стьобану оббивку. Характерною рисою форми такого предмета є невисока, майже одному рівні з підлокітниками, спинка дивана.

Якщо вітальня виконана з ухилом в класику, колір оббивки підбирають нейтральний: світло-сірий, бежевий, слонової кістки, кремовий, кава з молоком. Візерунок найчастіше відсутня або проявляється розмитими неясними мотивами, а увагу привертають активніші дивані подушки.

Матеріалом для каркаса класичного дивана повинно бути дерево, воно також може подекуди виступати назовні, наприклад, у вигляді різьблених ніжок або основи підлокітника. Оббивка може бути жакардова, велюрова, шкіряна або виготовлена ​​з мікрофібри.

Дивани-близнюки

Цікаве рішення – вибрати для вітальні диван, а точніше, два дивани, як дві краплі схожих один на одного. Такий варіант, звичайно, вимагає достатньої площі кімнати, але якщо підібрати невеликі двомісні предмети можна обійтися без звичних крісел.

Розташовувати дивани-близнюки потрібно за принципом «один навпроти іншого» або перпендикулярно, при цьому їх форма може бути напівкруглою, прямокутною, вигнутою.

Колір оббивки, як і у випадку з класичними диванами, повинен бути непомітним, оскільки вигадливий силует меблів з лишком його компенсує. Рекомендується підібрати якомога контрастніші за фактурою і тоном декоративні подушки. Наприклад, на тлі пісочного кольору оббивки виграшно виглядає бірюзовий, кобальтовий, бордовий текстиль.

Як візерунок на оббивці дивана може красуватися «стібка» м’якими гудзиками, це створить приємний рельєф для ваших тактильних відчуттів. За фактурою матеріал оббивної тканини для диванів-двійників може бути шовковистим, як бавовна з просоченням, або бархатистим, як плюш, шеніл або велюр.

Дизайнерський диван

Випустити на волю порив фантазії випаде, якщо для оформлення вітальні вибрати стильний, унікальний авторський диван. До речі, його вигадлива модель може зовсім не бути прив’язана до стилістики приміщення. Диван тут, швидше, арт-об’єкт та предмет гордості, ніж обов’язковий меблевий елемент.

Форма дизайнерських диванів може бути абсолютно несподіваною та створювати собою характерний образ заданого приміщення. Невеликий тримісний диван може виглядати, як інопланетна субстанція, проте досить елегантна і ергономічна (зручна у використанні). Таким предметом меблів вже давно є знаменитий диван Того, дизайн якого далекого 1973 року придумав Мішель Дюкарой.

Серед найбільш популярних диванів, вигляд яких народжений багатою фантазією дизайнерів і художників по меблям, можна виділити крилаті крісла та дивани Томаса Чіппендейла, що прийшли до нас із ХІХ століття.

Постійна модель на сьогоднішній день користується величезною популярністю серед цінителів тонкого предметного дизайну. У каталогах салонів великих меблевих виробників можна вибрати оригінальний екземпляр дивана Чіппендейл з високою крилатою спинкою та красивим дизайном ніжок. Не треба говорити про можливість придбання дивана з дуже незвичайною фактурою та кольором оббивки.

Незважаючи на скромні розміри, компактний диван, розрахований на 2-3 чоловік, цілком зможе здаватися більш значним та ефектним, якщо його оббивка насиченого кольору. Так, яскраві ягідні, блакитні та інші тони будуть притягувати погляд і бадьорити домочадців у негоду.

Важливо пам’ятати, що яскраві дивани з кількістю місць більше трьох не підходять для маленьких віталень, так як несуть на собі візуальне навантаження.

Вирішуючи придбати яскравий диван, краще врахувати, що вся решта обстановки приміщення повинна бути нейтральною, інакше конкуренції площин і предметів не уникнути.

- Advertisement -
- Advertisement -