Стільниця зі штучного каміння: всі за і проти

- Advertisement -

Для кожної пані дуже важливо мати зручну, практичну, але водночас і гарну кухню.

днією з головних складових ідеальної кухні є гарна стільниця. І як би не була гарна меблі, якщо ви виберете невідповідну стільницю, готування на такій кухні дуже швидко перестане вас радувати.

Ще в середині 90-х у багатьох квартирах ставилися пластикові стільниці, які здавалися неймовірною розкішшю. Сьогодні ж багато хто може легко дозволити собі стільницю з мрамору, граніту, кальциту, але віддають перевагу штучному каменю. І чому ж? – Спитайте ві. А ось ми і хочемо розповісти вам про переваги такого цікавого матеріалу, як штучний камінь.

Переваги штучного каміння

Штучний камінь – це композитний матеріал, що складається з полімерних смол, мінеральної або кам’яної крошки та барвників, які визначають колір каміння. Цей матеріал був винайдений у 60-х роках і з тих пір підкорює нові й нові ринки.

Завдяки своїм якостям штучний камінь підходить для чого завгодно, з нього виготовляють кухонні та барні стільниці, підвіконня, бортики для басейну та сходові сходи. Також із штучного каміння виходять чудові кухонні раковини, які на перший погляд важко відрізнити від натурального каміння.

Переваги штучного каміння:

  • Краса. Штучний камінь дуже гарний і часто нічим не поступається натуральному за своїми зовнішніми характеристиками, а часом навіть перевершує завдяки великій кількості кольорових та фактурних варіацій.
  • Пластичність та відсутність швів. Технологія виробництва штучного каменю полягає в тому, що всі його інгредієнти змішуються, нагріваються, а потім йому надається будь-яка, навіть незвичайна форма і при цьому у такій стільниці буде мінімум швів.
  • Невелика вага. На відміну від натурального каменю, штучний має порівняно малу вагу, що знижує навантаження на опорні конструкції меблів, а також його легко транспортувати і встановлювати, що позначається на кінцевій ціні.
  • Гігієнічність. Штучний камінь не має у своїй структурі доби, тому не вбирає в себе ні рідини, ні запахи, ні бактерії.
  • Термостійкість. Штучний камінь не боїться високих температур до 180°С.
    Не потребує особливого догляду. Все, що вам потрібно – це мокра ганчірка та трохи миючого засобу. Навіть найважчі плями відмиваються від штучного каменю без особливих проблем.
  • Довговічність. Штучний камінь надзвичайно міцний, середній термін експлуатації 15-20, а при дбайливому поводженні 30 і більше років.
  • Ремонтопридатність. Навіть якщо у вас вийде якимось чином пошкодити стільницю, що трапляється нечасто, її завжди можна повернути до свого первісного вигляду.
  • Доступна ціна. На відміну від натурального каменю, штучний коштує мінімум у два, а то й тричі дешевше. Звичайно, пластикові стільниці будуть ще дешевшими, але свій зовнішній вигляд вони зберігають у кращому випадку 5-7 років.

Недоліки штучного каменю

Штучний камінь не має якихось специфічних недоліків, не властивих натуральному каменю, адже він по суті є його копією, але тільки поступається за деякими параметрами. На відміну від натурального, штучний камінь менш довговічний, не такий стійкий до стирання, агресивних хімічних речовин та високих температур.

Різновиди штучного каменю
Усього існує три види штучного каменю, які відрізняються один від одного своїм складом, сферою застосування та способом виробництва:

• перший виготовляється на основі натуральної кам’яної крихти, наповнювачів та поліефірних смол та називається агломератом;

• другий з глини та мінеральних добавок – керамограніт;

• і третій виготовляють із кольорових бетонів.

Останні два переважно використовуються для декорування внутрішніх і зовнішніх елементів споруд (наприклад керамічна плитка або штучний камінь для облицювання), тому далі йтиметься більше про агломерат.

- Advertisement -
- Advertisement -