Барна стійка у вітальні

- Advertisement -

Барна стійка є цікавим та стильним атрибутом кухні чи вітальні.

Особливо удачно вона впишеться в інтер’єр кухні-студіо, коли за її допомогою можна наочно відзначити кордон, де закінчується кухня та починається гостина. Але зараз нам би хотілося поговорити про барну стійку саме в інтер’єрі вітальні, коли вона виконуватиме безліч функцій: барного куточка, обіднього столу, місця для фуршетів та вечірок.

Переваги барної стійки над столом:

  • Барна стійка компактніша, а тому займає менше місця, ніж великий стіл. Особливо ця різниця помітна, якщо порівнювати довгу барну стійку та великий обідній стіл;
  • Завдяки округленим краям, стійка дає можливість сидіти за нею набагато більшій кількості людей, ніж вона розрахована;
  • Тепер барна стійка не асоціюється лише з барами, а щільно узвичаїлася звичайних квартир і сприймається так двозначно, як раніше;
  • Через свої компактні розміри стійка не вимагає великого сервірування столу, а тому сервірувати її дуже швидко і просто;
  • Стійка придає будь-якому інтер’єру якусь неформальність та відчуття вечірки, що не закінчується;

Кому підійде барна стійка у вітальні

Найчастіше, з метою економії місця, замість обіднього столу у вітальні розміщують барну стійку. Безумовно, потрібно враховувати кількість мешканців у квартирі, тому що регулярно їсти тільки за барною стійкою буде зручно сім’ї із двох, максимум трьох осіб. Барна стійка замість столу більше підійде молодим парам чи самотнім людям без дітей. Для дітей барна стійка буде незручною, адже її стандартна висота 1,1 м – 1,2 м . Погодьтеся, це надто високо для дітей віком до 10 років.

Ще більше ідея з барною стійкою у вітальні підійде сім’ям, які рідко їдять вдома та ведуть активне світське життя, часто влаштовують вечірки та приймають гостей. Саме для вечірки стійка легко перетворитися на діджейський пульт, на якому крім музики розмістяться ще й закуски.

Барну стійку можна вписати в будь-який стиль та дизайн інтер’єру. Все залежить від ваших уподобань та смаку. Стійка може бути незвичайної форми, ставши справжнім центром всього дизайну інтер’єру. Також варто відзначити, що вітальня – це та кімната, в якій ви можете реалізувати майже всі свої задуми, адже вона не є постійно житловою кімнатою, а отже – в ній можна зробити і стійку, і бар, і кінотеатр.

Види конструкцій барних стійок

Існує два найпоширеніших типу барних стійок: однорівневі та багаторівневі .

Однорівневі стійки – це тип стійок, які є єдиною площиною – стільницею, яка може бути будь-якої форми і довжини. Як правило, стандартна висота від підлоги таких стояків коливається від 110 до 120см. Для зручного сидіння ширина звису самої стійки має бути не більше 20 см., інакше людям невисокого та середнього зросту доведеться тягтися до самої стільниці.

Багаторівневі стійки – композиція стійок, у якої є основна стійка та різна кількість додаткових стільниць, розміром менша. Зазвичай основна стільниця йде висотою близько 90-100 см і передбачається як робоче місце бармена за стійкою, а над нею встановлюється ще одна стільниця у вигляді надбудови, яка вище на 20-30см.

Матеріали для стійок у вітальні

Для стійок у вітальні, так само як і в кухні, працює одне правило – стійка повинна поєднуватися з рештою меблів. Але в той же час, якщо ви хочете наголосити на стійці, ви можете зробити її з незвичайного матеріалу. Наприклад, з дерева грубого шліфування, бетону, каменю, заліза або нержавіючої сталі. Одним словом, у цьому питанні перед вами відкриваються необмежені можливості.

Кам’яні стільниці стійок дуже практичні та не менш ефектні. Камінь може вибирати натуральний та штучний. У будь-якому випадку така стійка служитиме довго. Камінь не вибагливий у догляді, з натуральним каменем є нюанс — потрібно максимально швидко прибрати зі стійки рідину, що розлилася, щоб вона не проникла в глиб каменю і не зіпсувала його колір. А ось на барну стійку з кварцового агломерату краще не ставити гарячі страви, так як може утворитися тріщина.

- Advertisement -
- Advertisement -