Сірий колір в інтер’єрі кухні

- Advertisement -

Дуже часто буває, ми не можемо зрозуміти, які кольори в інтер’єрі нам потрібні, поки не побачимо одну й ту саму кімнату в різних виконаннях.

Наприклад, кухня є приміщенням з теплою атмосферою і, здається, тільки живі насичені тони здатні її створювати. У той же час, навіть дуже гарний і складний відтінок може бути зовсім не цікавим, якщо його правильно не обіграти.

Ми розповімо про сірий колір в інтер’єрі кухні, а також розкриємо вам секрети того, як за допомогою елементарних правил зробити це приміщення елегантним та не банальним.

Вибираємо відтінок

Тільки на перший погляд здається ніби сіра гама відтінків використовується лише за скромних фінансів та мізерної фантазії. Поспішаємо запевнити: це абсолютно помилкова думка, а сірий колір може бути неймовірно багатоликим.

Так, на етапі пошуку потрібного відтінку, ґрунтовно вивчивши палітру настільки складного кольору, в ньому можна знайти сірий сталевий, сріблястий, перлово-сірий, сіро-синій, сіро-зелений, графітовий, димчастий, Гейнсборо, вугільний, кам’яний, голубиний циркон і т.д.

Подібне розмаїття відтінків дозволяє вивести сучасний інтер’єр кухні на новий рівень, тому що, роблячи вибір на користь того чи іншого тону (або поєднуючи їх в одному просторі), реально створити як класичний, так і ультрамодний образ і стиль.

Сірий колір тут хороший як основний, так і доповнює інші відтінки або супутній схожим нейтральним тонам: бежевому, дерев’яному, кремовому . До того ж, сірий є, у певному сенсі, хамелеоном, тому що частково здатний відбивати інші відтінки. Звідси виникають складні сіро-сині, сіро-зелені, пісочно-сірі та інші його варіації.

Поєднуємо з каменем

У деяких сучасних приміщеннях кухонь використовують облицювання натуральним або штучним каменем із різною метою. Для когось це престижно, для когось просто красиво, а для інших дуже практично і до того ж викликає асоціацію з обстановкою історичних будівель. Але якою б не була причина використання кам’яної кладки на вашій кухні, її з успіхом можна поєднувати з сірими фасадами або аналогічним кольором стін кімнати.

Примітно, але найчастіше саме зона навколо варильної поверхні облицьовується цеглою або шорстким, грубо обробленим каменем.

Комбінуємо з білим

Кухня, в якій, поряд із сірим використовують білий колір, набуває елегантних, аристократичних рис, особливо коли оформлення витримано в класичних традиційних стилях.

Поєднувати білий і сірий кольори в просторі кухні ви можете на свій розсуд, тому що тут немає строгих обмежень щодо правильного співвідношення відтінків одного і іншого. Тим не менш, рекомендується скористатися одним із запропонованих варіантів, а саме:

Більше сірого, менше білого

У цьому випадку, білий служить так званим «провідником» у центрі сірого відтінку, і контрастними елементами лише підкреслює його насиченість та багатство. Використовуйте при оформленні кухонного інтер’єру красивий, темний сіро-зелений, вугільний або грифельний відтінок , наприклад, для верхніх і нижніх фасадів меблів, а білий вибирайте для стільниць, кухонного фартуха або острова.

У рівному співвідношенні

Так створюється чергування контрастних кольорів, що формують особливий ритм та об’єм приміщення. Прагніть, щоб кількість сірого не перевищувала кількість білого кольору, використовуючи кожен із них на нижньому, середньому та верхньому рівнях простору кухні.

Більше білого, менше сірого

Відмінне рішення для малогабаритних кухонь, які просто необхідно додати світло і простір. У них варто використовувати найсвітліші відтінки сірого: сріблястий, голубиний або циркон , щоб збагатити та урізноманітнити світле приміщення.

Вносимо тепле світло

Сірий колір можна вважати теплим лише в тому випадку, коли в ньому є домішка бежевого або коричневого відтінків . Але загалом, він сприймається холодним або нейтральним, а значить, сіра кухня передбачає використання додаткових тонів теплої палітри, або наявність різних освітлювальних приладів, що несуть м’яке жовте світло.

Саме за допомогою правильного освітлення у вас з’являється можливість дещо покращити зовнішній вигляд приміщення, якщо відтінок сірого спочатку був обраний занадто холодний або темний.

- Advertisement -
- Advertisement -