Як оформити спальню молодої дівчини

- Advertisement -

Ця стаття розповість про те, як оформити спальню для дівчини віком від 13 до 20 років, враховуючи її потреби, особливості та звички.

Дівчині-тинейджеру вже не потрібна зона для рухливих ігор, всю свою енергію вона, як правило, спрямовує в творення, живопис, музика, шиття або інші творчі заняття. Отже, в спальній кімнаті буде правильним і природним оформлення зон, що відповідають інтересам молодої особи.

Порада: Вантажні шафи, старовинний бабусин комод або велике двоспальне ліжко в дівочій кімнаті виглядатимуть важковаговито і зведуть «нанівець» легкість і романтичну атмосферу, яку тут передбачається. У зв’язку з цим, краще використовувати акуратної форми та розмірів меблі нейтральних кольорів (білий, кремовий, світлого дерева, сірий), які органічно приживеться в інтер’єрі, навіть якщо господиня кімнати – велика шанувальниця помітних поєднань.

Оформляємо інтер’єр дівочої спальні

Виділіть основні зони

Вище ми вже говорили про необхідність продуманого використання простору кімнати для дівчини, оскільки крім основного завдання (місця для відпочинку), на приміщення будуть покладені й інші надії. Наприклад, тут обов’язково повинна бути область для гардеробу, бажано, у вигляді цільної конструкції з ящиками, полицями і штангами для одягу, що мчить. Ще однією основною зоною має стати робоча — з письмовим столом та зручним стільцем.

Ці три зони обов’язкові навіть у невеликій кімнаті, але коли простір досить великий, у ньому можна встановити додаткові меблі для читання, занять музикою, шиттям, зустрічей із друзями.

Зонування дівочої спальні рекомендується здійснювати так:

  • Ближче до дверей може розташовуватися вбиральня або зона з міні-диваном
  • Ліжко краще встановити в центрі кімнати, подалі від дверей.
  • Письмовий стіл розташовуйте біля вікна
  • Візуально відокремити спальну та вбиральню зони від робочої та гостьової допоможе декоративна ширма, штори, стелаж.

Оформіть спальну зону

Як би там не було, але ліжко відіграє головну роль у будь-якій спальні, тому до ложа для відпочинку увага приділяється відповідна. У кімнаті молодої дівчини важливо встановити саме ліжко, а не розкладний диван. Нехай ліжко односпальне, але добре, якщо у неї є гарне узголів’я, з боків доповнене парою акуратних тумб із декоративним світлом.

Залежно від розташування ліжка і форми кімнати, в задній частині можна встановити банкетку, комод, пуфи або міні-диван для друзів.

Організуйте зону для прийому гостей

Будучи старшокласницею або студенткою початкових курсів університету, ваша дочка, що дорослішає, захоче запросити в гості своїх подруг і друзів. Тому облаштування окремої зони, нехай невеликий, для гостей допоможе дівчині почуватися впевнено і незалежно.

У просторій спальні можна використовувати цілу м’яку групу з міні-диваном і кріслами або пуфами, а в меншій кімнаті краще розмістити витончену козетку, лаву з м’яким сидінням, крісла-мішки.

Порада: не змішуйте спальну та гостьову зони, вони повинні бути розташовані на певній відстані один від одного і, по можливості, відокремлені перегородкою.

Місце для робочого столу

В ідеалі час за заняттями дівчині слід проводити в самій освітленій зоні кімнати, біля вікна або на лоджії.

Але буває так, що розташування робочого столу в протилежному боці є не менш комфортним та звичним. При цьому наша порада — добре організоване освітлення, ергономічні меблі та віддаленість від вхідних дверей.

До речі, письмовий стіл може виконувати функції туалетного столика, якщо спальня не дозволяє використовувати додаткові меблі.

Зробіть простір функціональним

Іноді, об’єднання двох функціональних зон може стати дуже корисним, якщо необхідно заощадити простір, і візуально зберегти його обсяг.

Наприклад, вбиральню можна поєднати зі спальною зоною, якщо встановити в дівочій конструкцію навколо узголів’я ліжка. Робочу зону можна поєднати з творчою майстернею або гостьовою, а також розташувати в спальні для дівчини єдину конструкцію, що включає письмовий стіл, шафа або стелаж, з боків навколо вікна.

Про колірну гамму

Дівоча кімната не обов’язково має бути цукерково-рожевою, лавандовою або пудрово-кремовою, це рекомендація, яку слідують за бажанням, або необхідності розширити межі невеликого простору.

Спальня сучасної дівчини може бути і яскравою, і нейтральною, традиційною чи фантазійною. Але, в будь-якому випадку, як основний фон для стін, підлоги та стелі краще вибирати білий, світло-блакитний, сірий, слонової кістки (айворі), дерев’яний.

Оформлена з використання базової колірної гами спальня зможе витримати будь-які примхи та побажання юної дівчини, а вас позбавити необхідності в частому косметичному ремонті приміщення.

- Advertisement -
- Advertisement -