Як розвісити картини над диваном у вітальні: 10 способів

- Advertisement -

Купуючи картини для оформлення свого будинку, ви можете бути спантеличені тим, як правильно розмістити їх на стіні, щоб вибраний твір гармонійно виглядав в інтер’єрі.

Картини – це універсальний декор, який доречний у будь-якій кімнаті, і може бути як самостійним, так і бути компаньйоном для інших предметів декору та меблів. У цій статті ми розповімо про різні способи організації картин в області над диваном у вітальні.

Як розвісити картини над диваном

Ілюстрація під № 1 показує, як над диваном може бути розміщена велика картина, укладена в масивну раму та виконана олією, або ж у сучасній друкованій техніці на полотні. Такі картини вимагають великого простору та не терплять сусідства інших творів чи обмежень меблями. Так як деякі екземпляри можуть бути досить великими, їх розміщують на стіні від верхнього краю спинки дивана і до карниза. Малюнок менше потрібно повісити не надто високо, а на рівні очей, щоб на неї було комфортно дивитися.

Горизонтальне розміщення: симетрія

Цей варіант розміщення картин над диваном вносить у обстановку деяку впорядкованість. Таку композицію можна сформувати, вибравши для неї дві роботи, однакові по ширині та висоті, розташовуючи їх з боків від картини меншого розміру. Умовою тут стає невидима горизонтальна лінія, проведена вздовж нижнього або верхнього краю картин.

Іграс контрастом: дуже великий і дуже маленький

Досить ефектний спосіб, у якому використовуються дві різні картини. Потрібно вибрати одну, дуже велику, з абстрактним незрозумілим малюнком. Друга ж, має бути меншою, але яскравою і чіткою. Розміщуйте їх так, щоб невелика активна картина трохи прикривала раму великої картини з одного боку. Таким чином створюється стильний цікавий варіант настінного декору.

Суворе розміщення: геометричні форми

Зручність такого розміщення картин полягає в тому, що ви можете підібрати оптимальну кількість від чотирьох і більше, залежно від величини конкретної ділянки стіни. При цьому необхідно дотримуватися заданої по вертикалі та горизонталі відстань між однаковими картинами, формуючи за їх допомогою правильний квадрат або прямокутник на стіні.

Упорядкованість у симетрії

Якщо кілька дрібних фото чи репродукцій заважають вашій роботі за столом кабінету, можна перемістити їх на стіну. Розвішуючи їх у ряд, можна сформувати закінчену композицію, підкріпивши картинами більшого розміру, з одного боку.

Комбінація із трьох картин: ідеальних триптих

Три картини у витончених рамах можна повісити на стіні дуже близько одна до одної, тим самим повторюючи довжину дивана. У сюжетах картин вибирайте схожі мотиви в одній кольоровій гамі, адже інакше вони змагатимуться з меблями.

Три плюс один

Непоганий варіант організації картин для приміщень у стриманій гамі кольорів. Досить великого розміру абстрактна картина може бути доповнена декількома фото або репродукціями, збудованими вертикально з правого або лівого боку. Якщо підібрати невеликі картинки на підрамнику, то малюнок на них може бути активнішим, ніж на основній картині поряд.

Візуальний ефект: вузькі та високі стіни

Даний спосіб розміщення хороший для кімнат і з низькими, і з високими стелями. Тому що, в першому випадку, картини в тонких рамах (або без них), розташовані по вертикалі одна над іншою, візуально можуть підняти висоту стелі. А у просторому приміщенні цей спосіб допоможе розподілити візуальне навантаження високої стіни рівномірно, якщо розташувати картини над диваном так, щоб вони займали 2/3 її частини.

Практичне розміщення: на полиці

Хорошою альтернативою для тих, хто не бажає робити в стіні зайві отвори, зіпсувавши при цьому красиві шпалери, може бути такий спосіб. Підберіть вузьку настінну полицю лаконічної форми та встановіть її над диваном. Вона стане чудовою підмогою для розміщення не лише картин, а й ваших сімейних фото. До того ж, таких полиць може бути кілька на одній стіні, все залежить від розміру та кількості рамок.

Розташування групами: упорядкований хаос

Якщо потрібно невеликі картини розмістити на великій стіні, краще створювати з них красиві групи, при цьому виберіть одну більшу картину, навколо якої будуть розташовуватися ті, що менше. Слід врахувати те, що така група має складатися з близьких за стилем, тематикою та кольоровою гамою картин. Наприклад, це може бути серія пастелей і акварелей, або олії та акрилу, або просто ваші чорно-білі фото.

Ми впевнені в тому, що грамотна організація предметів декору, у тому числі і картин на стіні, зможе якщо не повністю перетворити, то хоча б помітно покращити вигляд кімнати. Сподіваємось, що наші рекомендації вам у цьому допоможуть.

- Advertisement -
- Advertisement -