Як використовувати простір під сходами

- Advertisement -

У кожному багатоповерховому будинку або котеджі є простір під сходами, що ведуть на верхній поверх.

І часто ніхто не залишає це місце вільним, адже в ньому можна влаштувати ще одну додаткову кімнатку. Який? Ми зібрали цілу низку ідей на цю тему, а ви самі можете вирішити, що вам найпотрібніше: кабінет, комора або гостьовий санвузол.

Є кілька особливостей, які потрібно знати перед тим, як обладнувати простір під сходами:

Розміри сходів : від того, наскільки велике простір під сходами, безпосередньо залежить від призначення приміщення. У випадках з зовсім невеликим куточком доведеться обійтися маленьким шафою або стелажем;
особливості конструкції : потолок під нахилом, рівна або з підсходинками;
місцезнаходження сходів : якщо сходи в коридорі, то логічніше за все розмістити під нею комору, шафу або вбиральню. Якщо вона знаходиться, наприклад, у вітальні, то краще зробити там бібліотеку чи винотеку;
інженерні комунікації : це необхідно для проектування кухні чи санвузла.

Кабінет

Простір під сходами дуже сприяє створенню невеликого кабінету або встановлення письменного столу завдяки своїй камерності. Адже так приємно мати невеличкий затишний куточок, у якому завжди можна усамітнитися і зайнятися роботою, чи коханим хобі. Головне тут — продумати ергономіку робочого місця так, щоб ви не билися ні про що головою чи руками, а також додатковий джерело світла. Робити двері до кабінету чи ні, залежить від вашої батьківщини, якщо вони вам заважатимуть, звичайно, краще зробити, якщо ні — можливий варіант планування відкритого кабінету.

Кладовка

У будь-якому будинку є велика кількість господарських речей, якими користуються іноді: пилосос, швабра, відра або ганчірки. І всі ці речі потребують місця для зберігання. У такому випадку комора під сходами стане оптимальним варіантом зберігання всіх цих речей: це зручно, практично і доступно, на відміну від горища або гаража. Тому ми радимо зберігати тут речі, які іноді необхідні для прибирання, наприклад, або догляду за територією навколо будинку.

Крім того, вам не обов’язково робити комору закритою. Якщо речей небагато, вам цілком вистачить невеликої, акуратної ніші, в якій можна прикріпити кілька шаф на стіну, а вже під самими сходами зберігати велосипеди, самокати або коляски.

Санвузол

Ми вже говорили про те, що для санвузла перше, що необхідно, — це комунікації, які мають бути підведені заздалегідь, інакше буде потрібне велике перепланування. Також дуже важливим моментом є наявність витяжки у санвузлі, інакше вам не уникнути цвілі.

Для санвузла під сходами мають бути дотримані деякі нескладні правила:

мінімальна висота стелі має бути не менше 2 м;
максимальна висота стелі близько 2,7 м;
довжина приміщення щонайменше 2 метрів;
ширина санвузла не менше ніж 1,2 метра.
Тільки при дотриманні всіх цих норм ви зможете спроектувати зручний і відповідний за розміром санвузол для людей різного зростання.

Вбиральня або шафа

Це чудовий варіант для невеликої ніші під сходами. Можете зробити один невеликий комод або ряд висувних ящиків, в яких зберігатимете речі не по сезону. Також гарні будуть додаткові дзеркала на дверях шафок, які розширюватимуть і без того невеликий простір у куточку вбиральні.

Звичайно, велика кількість невеликих ящиків обійдуться вам у досить велику суму через спецзамовлення, похилий форми шаф та висувних механізмів. Але воно того варте, адже гарні фасади шаф будуть ще однією прикрасою вашого передпокою.

Бібліотека

Для любителів читання це місце підійде дуже доречно. Звичайно, це можливо лише за умови, якщо у вас ще не дуже велика бібліотека. Тут не буде особливих побажань чи зауважень. Тільки одне – грамотно спроектовані шафи з полицями, закритими чи відкритими, на ваш смак. Якщо ви хочете розмістити полиці до самої стелі, подбайте про невеликий стілець або драбину, яка постійно перебуватиме в бібліотеці.

Стелаж

Для стелажу будуть такі рекомендації, як і для бібліотеки — зручність, функціональність, ергономіка. Щоправда, на відміну від бібліотечних полиць, які будуть досить великими, стелаж може бути будь-яких розмірів. Від самих крихітних на пару полиць просто для того, щоб не залишати вільний простір, до великої системи зберігання різних речей.

- Advertisement -
- Advertisement -