Як правильно вибрати дитяче ліжечко

- Advertisement -

Коли молода сім’я перебуває в очікуванні малюка, з’являється дуже багато клопоту і справ, які потрібно завершити до появи дитини на світ.

Це — покупка одягу для новонародженого, вибір коляски, підготовка кімнати для малюка, і, звичайно, покупка ліжечка, яке буде служити з самого народження малюка і в середньому — до його триліття. Тому ми радимо дуже ґрунтовно вибирати ложе для немовляти. Варто ознайомитися з усіма видами ліжечок, матеріалами, з яких їх роблять, та списком виробників, які виробляють безпечні та сертифіковані меблі для дітей.

За віковою категорією ліжечка поділяються на три типи:

від народження і до 6-ти місяців – як правило, це ліжечка-люльки;
від 6-ти місяців до 3 років – до цієї категорії належать ліжечка-манежі та ліжечка-качалки;
від 3 до 7 років або старше – перше велике ліжко для дитини дошкільного віку, це вже більш доросла вікова група дітей, цей тип ліжечок ми сьогодні розглядати не будемо, оскільки ця категорія належить до стандартних ліжок.
За принципом конструкції є багато різновидів ліжечок, ми розповімо тільки про найзручніші та практичніші типи.

Ліжечко-манеж

Це найпростіший і найпоширеніший тип ліжечок, що являє собою плоске ложе з високими бортиками, що обмежують. Зручність цих ліжок полягає в тому, що малюк знаходиться в захищеному просторі, і якщо сильно повертатиметься вночі, не впаде з ліжечка.

Крім цього ліжечка-манежі, як правило, мають внизу короби або простір на дні, які можна використовувати для зберігання речей, які ви використовуєте рідко або зберігаєте на виріст. Адже щоб їх дістати, потрібно витягнути всю постіль та дно ліжечка.

Колискові

Другий тип – ліжечка колискові, які максимально схожі на старовинні люльки, в яких качали немовлят ще багато століть тому. Колиски мають овальну форму, з невисокими бортами та відрізняються компактними розмірами, тому підійдуть тільки для малюків віком до року. Основа у них розміщується або на колесах, або ж розміщується на плаваючій базі, яка за принципом маятника розгойдується вправо-ліворуч і, таким чином, заколисує малюка.

Ліжечко-гойдалка

Третій тип – ліжечко-гойдалка. З назви зрозуміло, що такі ліжечка є заколисуючими, тобто мають овальну основу, за рахунок якої нахиляються то вправо, то вліво. Це не завжди зручно, тому що малюку може бути непотрібне заколисування. І тому, як правило, батьки купують таке ліжечко як доповнення, маючи при цьому основне, практичніше. Але, в той же час, у дорогих версій ліжечок-качалок, підстава може змінюватися на звичайні коліщатка, якщо в конкретний момент це потрібно. А тому — зручність ліжечка-гойдалки визначається лише її вартістю — чим вища ціна, тим більш продумана конструкція ліжечка.

Матеріали

Друга класифікація ліжечок – за матеріалом, з яких вони робляться. На сьогоднішній день найбільш практичні та популярні ліжечка роблять із трьох видів матеріалів: із ДСП, пластику та металу.

Дерев’яні ліжечка

Споконвічно перший матеріал для дитячих колисок – дерево. Найнатуральніша, чиста та нешкідлива сировина для виготовлення дитячих меблів в цілому. Аналогів із натуральності йому немає. Цей матеріал дає широкий спектр можливостей у дизайні колиски.

Обов’язковою умовою безпеки ліжечка є ідеальне шліфування всіх дерев’яних елементів та подальше використання нешкідливого просочення або лаку. Адже, якщо малюк захоче погризти краї ліжечка, а діти обов’язково це робитимуть, він не отруївся шкідливою хімією. Є, звичайно, одна важлива обставина з дерев’яними ліжками — їхня вага. Вони найважчі, якщо порівнювати їх з іншими ліжками.

Ліжечка з ДСП

Цей сучасний матеріал, який на нашому ринку представлений не перший рік, має багато шанувальників. Це і не дивно, тому що ліжечка з ДСП – це поєднання ціна-якість. Вони легкі, практичні і за умови правильної експлуатації — довговічні. Головний ворог ДСП – волога та вода, під їх дією шари фанери розшаровуються і втрачають форму. Але в інших планах — таке ліжечко є дуже вдалим придбанням.

Крім того, вони набагато дешевші за дерев’яні аналоги. При покупці такого ліжечка потрібно бути уважними з якістю матеріалу. Виробник повинен мати сертифікати, які підтверджують безпеку матеріалів, з яких зроблено ліжечко. Не забудьте перевірити їх при покупці.

Пластикові ліжечка

Цей тип ліжечок незаслужено недооцінюють, оскільки багато хто боїться токсичного пластику. Хоча тут є кілька нюансів з якістю – ліжечко найкраще вибирати відомих виробників з перевіреною якістю – таких як Chicco, Graco, Fisher Price.

Пластикові ліжечка мають ряд переваг у порівнянні з іншими ліжками:

невелика вага – ці ліжечка дуже легкі та мобільні, не вимагають великих зусиль при переміщенні;
легко збираються та розбираються, тому їх зручно брати із собою в дорогу;
при високій якості пластику довго служать і не вимагають особливого догляду.

Металеві ліжечка

Останнім десятиліттям цей матеріал став знову популярним. У наш час металеві ліжечка надзвичайно красиві, довговічні та практичні. Визначимо ряд їх переваг:

довговічність – при якісному металі таке ліжечко служитиме 10-20 років;
корозійна стійкість – сучасні ліжечка роблять із якісного металу, який не іржавіє через багато років, крім того, на відміну від інших матеріалів, такі ліжечка не бояться вологи;
легкість — раніше такі ліжка були важкими та громіздкими, зараз же їх роблять з легких та тонких сплавів, що дозволяє таким ліжечкам бути дуже практичними та зручними у звичайному житті.

Пам’ятайте кілька важливих моментів при покупці металевого ліжечка:

якість фарби – для фарбування використовуються тільки якісні порошкові фарби, які нетоксичні та безпечні для дітей;
купуйте тільки у перевіреного виробника — від цього залежить і термін служби вашого ліжечка.

Підводячи підсумки, варто відзначити, що при виборі ліжечок багато батьків турбуються розмірами ліжечка, глибиною стінки ліжечка та іншими показниками ергономіки. Але навіть важливіше те, для яких цілей вам потрібне ліжечко – для денного сну (вночі малюк спить з вами), для сну та гри, або для регулярного використання, а якщо ви часто їздите, можливо, вам потрібне мобільне ліжечко.

Саме відштовхуючись від цих питань, потрібно вибирати відповідне ліжечко для малюка. Бажаємо вам вдалої покупки, а вашому немовляті міцного сну!

- Advertisement -
- Advertisement -