6 помилок при проектуванні ванної кімнати

- Advertisement -

У своїй уяві ми малюємо ідеальну ванну кімнату з гарною ванною, мерехтливою плиткою та великим зеркалом.

Коли праворуч доходити до ремонту, багато хто стикається з проблемами, оскільки вчасно не передбачили ті чи інші нюанси.

У нашій статті ми розповімо про найпоширеніші помилки при проектуванні ванної кімнати, а також про те, як їх уникнути.

1. Неправильно вибрані матеріали

Слизька плитка

Безпека у ванній кімнаті – основний критерій, яким необхідно керуватися під час ремонту та експлуатації приміщення. Слизькі гладкі матеріали можуть бути застосовні на стінах, але тільки не для покриття для підлоги.

При виборі плитки зупиніть свій вибір на плитці з трохи шорстким покриттям, наприклад, штучний камінь або матова плитка.

Потолок із гіпсокартону

Цей матеріал здатний зробити поверхню абсолютно рівною і гладкою, а також створити хитромудру форму стелі або сховати труби і комунікації. Але від протікання він не врятує, а бурі плями, що залишилися, і поверхня, що здибилася, ще довго нагадуватимуть про потоп зверху.

Натяжні стелі – найбільш оптимальний вибір для ванної. Вони можуть бути як глянсовими, так і матовими, виконуючи всі функції стелі. Якщо стеля у ванній затоплять, всього лише маленький прокол в еластичному плівковому матеріалі натяжної стелі допоможе швидко злити всю воду, що накопичилася.

Неякісні змішувачі

Часто на покупці змішувачів намагаються заощадити, посилаючись на те, що це далеко не найважливіший елемент ванної кімнати. В результаті, неякісний змішувач вже через півроку починає протікати, завдаючи тим самим масу неприємностей.

2. Надто темна кольорова гама

Безперечно, темна, особливо глянсова, плитка виглядає дуже ефектно. Але відверто кажучи, такі кольори, як темно-зелений, сірий, чорний і коричневий сприяють спотворенню відтінків шкіри. До того ж, вони можуть надавати хворий втомлений вигляд вашій особі, рефлекторно відкидаючи на нього похмурі тіні.

Рекомендуємо, все ж таки робити вибір на користь світлих і теплих відтінків: пісочний, кремовий, бежевий, персиковий, золотистий, рожевий, кораловий та інші.

3. Відсутність продуманої системи зберігання

Не слід економити місце у ванній кімнаті на поличках та шафах для зберігання речей, які допомагають у щоденному догляді за собою. До того ж, навіть у маленькій ванні можна знайти місце для невеликої підвісної шафи або компактного стелажу, на якому ви розмістите всі тюбики, баночки та рушники.

Тим, хто любить вільний простір, не завантажений зайвими предметами, сподобається ідея обладнання вбудованих шаф та закритих ніш із полицями та секціями для зберігання.

4. Недостатнє висвітлення

Навіть якщо у ванній кімнаті є вікно і користуватися додатковим світлом вдень не доводиться, це зовсім не означає, що однієї лампочки або пари бра вам буде достатньо у вечірній час. Це питання особливо актуальне для просторих ванних, так як у темний час доби, здійснюючи гігієнічні процедури перед сном або накладаючи ранковий макіяж, додаткове світло вкрай необхідне.

5. Неправильний розрахунок кількості плитки

Ви придбали п’ять чи шість квадратних метрів дуже гарної плитки, але вдома виявили, що цієї кількості не вистачає. Справа в тому, що купувати матеріал потрібно завбачливо із запасом, а плитку, що залишилася в результаті, і її фрагменти ніколи не викидайте, адже вона знадобиться для заміни або ремонту зразка, що тріснув.

Перевіряйте розмір плитки в магазині, оскільки несуттєва різниця в пару міліметрів при роботі обов’язково позначиться.
Якщо ви плануєте горизонтальне укладання плитки, потрібно придбати на 10% більше необхідної кількості, для діагонального укладання – 15%.

6. Неправильні висота раковини та розміщення ванни

Звісно ж, раковина повинна розміщуватися так, щоб до неї було зручно підійти. Але й висота її розташування також дуже важлива, оскільки зростання у всіх нас різне. Підлітку або просто невисокій людині, не комфортно постійно тримати руки на вазі, а високі люди низько нахилятимуться над раковиною.

Стандартна висота раковини дорівнює 85 см, а значить адаптована вона для людини зростом від 1,65 до 1,85 м. Тому, якщо зростання членів сім’ї вище або нижче за дані показники, краще підібрати висоту раковини від статі, відповідно, вище або нижче прийнятих. Набагато простіше це зробити, якщо підібрати підвісну модель. Так, ви самі зможете визначити найбільш комфортне розташування умивальника.

Говорячи про розміщення ванни, потрібно тверезо поглянути на габарити кімнати та відкинути всі шаблони. У невеликих стандартних приміщеннях ванну завжди встановлюють біля стіни або в кутку, тим самим економлячи кожен сантиметр місця, але якщо площа кімнати дозволяє деяку свободу, чому б не розмістити її посередині або хоча б ближче до центру кімнати.

- Advertisement -
- Advertisement -