Види кухонних витяжок

- Advertisement -

Ми детально розповімо про особливості витяжок, адже це дуже значний та помітний елемент кухні.

Насамперед, варто згрупувати витяжки за принципом їхньої дії, почитати про це ви можете у статті, яку ми опубликували раніше «Як правильно вибрати витяжку» . Сьогодні нам хотілося б поговорити про зовнішній вигляд витяжок і про ті, до яких типів кухонь яку витяжку вибрати.

Вбудована витяжка

На сьогоднішній день цей тип витяжок стає все більш популярним, тому що кухні в квартирах часто мають дуже скромні розміри, а в такому варіанті витяжки над нею можна зберігати всіляку начинню в додатковій кухонній шафі. Крім того, вбудовані витяжки дуже зручні – адже з їх допомогою можна зберегти цілісність стилю та дизайну всієї кухні. Крім того, вони приховують усі технологічні частини витяжки.

Мабуть, єдиний істотний недолік вбудованих витяжок — це їхня ціна, адже крім самої техніки, необхідно замовити короб, який закриватиме витяжку, що в свою чергу тягне за собою додаткові витрати.

Острівна витяжка

Цей тип витяжок відрізняється особливою практичністю, що розміщується, як правило, над острівною робочою зоною. Головна умова відмінної роботи – розміщення витяжки прямо над варильною поверхнею, так, щоб якомога ефективніше втягувати випари під час приготування їжі. Завдяки тому, що витяжка кріпиться на стелі, і не на стіні, вона може бути будь-якого розміру, а також найрізноманітнішого дизайну: від простих прямокутників (як на фото нижче) до великих купольних витяжок.

Горизонтальна підвісна витяжка

Цей тип витяжок відрізняє простота пристрою конструкції та легкість монтування до стіни. Тому горизонтальні підвісні витяжки є демократичними за вартістю, а від того найпоширенішими на ринку побутової техніки в сегменті кухонних витяжок.

Якщо ж ви хочете трохи перетворити просту непоказну витяжку, можна замовити додаткову навісну шафу, яка буде кріпитися над нею, за рахунок чого вона буде схожа на більш дорогі вбудовані, або – залежно від дизайну – на розкішні витяжки в класичному стилі. Потужність таких витяжок, як правило, невисока, найчастіше вони бувають циркуляційного типу.

Вертикальна підвісна

Ці витяжки не мають особливих відмінностей від горизонтальних підвісних, тільки з невеликим нюансом – саме положення витяжки практично вертикально – а значить, практичність йде на другий план, а на перший виступає дизайн. Щоправда, серед таких витяжок нерідко трапляються не тільки циркуляційні, а й проточні витяжки, які набагато ефективніше усувають неприємні запахи, за рахунок того, що виводять повітря назовні через систему вентиляції.

Взимку така витяжка буде витягувати і тепло назовні, тому варто подбати про додатковий фільтр, і тоді витяжка зможе працювати в рециркуляційному режимі завдяки самій конструкції – за рахунок вертикального розміщення мотора, він може бути потужнішим, ніж у таких же вертикальних витяжках.

- Advertisement -
- Advertisement -