У вітальні дуже важливо правильно розставити меблі.
Так як саме в цьому приміщенні концентрація різнопланових предметів особливо висока – це дивани, крісла, пуфи, журнальні столики, підставки під ТБ, комоди, стелажі та багато інших. Додаткову складність становить наявність віконних та дверних отворів, адже вони обмежують належним чином розташування меблів.
Ми розглянемо ситуацію, коли вітальня є прохідною. Адже насправді два стандартні отвори по 900 мм забирають по периметру кімнати загалом близько двох метрів (а це середня довжина тримісного дивана). Як правильно спланувати розміщення меблів в ситуації, що склалася, ми розповімо, проаналізувавши 4 поширені варіанти розташування отворів щодо один одного.
1. Вітальня із суміжними дверними отворами
Подібне розташування дверних отворів можна вважати одним з найвдаліших щодо подальшого розміщення меблів. У вас «заблокований» всього один кут, а частина кімнати, що залишилася, — у вільному розпорядженні. Тут доречно на стіні з одним із отворів розташувати телевізор та полицю під ним, або навіть цілий меблевий гарнітур для вітальні. На протилежній стіні тоді розміститься диван.
По обидва боки від дивана можна розташувати крісла, кушетки, пуфи або інші пристрої для сидіння, які більш мобільні і припускають їхнє вільне переміщення по кімнаті залежно від ситуації. Вибираючи стіну для розміщення вздовж нього телевізора, пам’ятайте, що вікно на протилежній стіні може створювати неприємні відблиски на моніторі в денний час. Хоча і цю проблему можна легко вирішити за допомогою щільних штор, що закриваються.
2. Вітальня зі «наскрізним» проходом
При розміщенні отворів паралельно один одному розділіть меблювання вітальні на дві умовні зони. Медіа-зону перенесіть на прохідну територію та розташуйте біля передбачуваного місця переходу з однієї кімнати до іншої. Зона для відпочинку (дивани та крісла) тоді розташується в іншій, більш просторій частині кімнати. Якщо при встановленні телевізора як на малюнку, він опинився навпроти вікна, купіть у вітальню штори з тканини «black out» (вони зовсім не пропускають денне світло, а варіантів дизайну та кольорів у них дуже багато).
Якщо засоби дозволяють, встановіть електричний карниз, і тоді штори можна пересувати одним натисканням кнопки пульта. Плануючи електричний карниз, ще на момент розведення електрики, виведіть під стелею в районі вікна кабель для двигуна, який пізніше сховається за карнизом або шторою.
3. Вітальня з двома дверима на одній стіні
Принцип розташування предметів тут дуже схожий на попередній варіант. Телевізор розмістіть між двома дверними отворами, а зону відпочинку – у глибині кімнати. Це розташування має певний нюанс, але з ним за бажання можна впоратися.
По-перше, вам навряд чи вдасться уникнути періодичного «миготіння» людей, що проходять вздовж телевізора, але натомість ви отримуєте більш простору територію для встановлення дивана та крісел. Якщо ж з подібним недоліком вам змиритися важко, переставте меблі, але при цьому обов’язково заново виміряйте допустимі розміри м’яких меблів – вони вже будуть значно меншими.
4. Вітальня з дверними прорізами по діагоналі
Присутність діагоналі в розташуванні дверних отворів сама по собі диктує розстановку меблів. І найраціональніше буде розмістити телевізор на стіні з дверним отвором. Він може бути як стоїть уздовж стіни, так і розташованим по діагоналі в самому кутку. Протилежну частину кімнати займіть диваном, кріслами та журнальним столиком.
Як бачите, у розташуванні предметів у прохідній вітальні ми намагаємося ніби «лавірувати» між дверними отворами. Закономірно для більш габаритних предметів виділяти вільні рівні стіни без дверей, а на протилежних стінах розміщувати ТВ-тумбу, полиці, етажерки та інші негабаритні меблі.
Головне, що важливо пам’ятати — монітор телевізора повинен добре переглядатися із зони відпочинку (дивана чи крісел). Намагайтеся в прохідну вітальню купувати якомога більше мобільних меблів – крісел, столиків і пуфів, що легко переміщаються. Це дасть вам можливість приймати великі компанії гостей та комфортно розміщувати їх у вітальні.