Як і де застосовувати поліці у спальні

- Advertisement -

Спальня для багатьох є універсальною кімнатою, нерідко поєднаною з кабінетом або вітальною.

А тому розміщення в ній поліць має певне значення, адже на них так зручно зберігати книги, гарні вази, витончені статуетки. Але навіть якщо спальня простора, і потреби в економії площі немає, ми все-таки шукаємо різні цікаві способи оформлення стін.

У нашій статті ви дізнаєтесь про різні види та конструкції полів і про те, як їх застосувати в спальні.

Підвісні поліці

Найтрадиційніший і зрозуміліший спосіб розміщення полиць – це підвішування їх безпосередньо до стіни. І, залежно від функціонального призначення цих об’єктів, можна встановити їх над ліжком, на протилежній від неї стіні, над письменним або туалетним столиком, або в будь-якому іншому зручному для вас місці.

За своєю конструкцією настінні поліці також можуть бути досить різноманітними. Наприклад, одинарні примірники суворої або фігурної форми можна використовувати в одиночному виконанні, або розміщувати один над одним відразу кілька.

Відстань між підвісними поліцями ви визначаєте самостійно, керуючись висотою та розміром предметів, які потім прикрашатимуть конструкцію.

Якщо кімната невелика, слід подумати, чи не буде полиця, встановлена ​​в тій чи іншій частині спальні, заважати вільному пересування. Також потрібно ретельно перевірити міцність кріплень, особливо коли полиця знаходиться над ліжком, і несе на собі тягар книг, рамок та інших дрібниць.

Висота полиці, встановленої над ліжком, повинна бути комфортною, тому ідеально, коли вона встановлена ​​на відстані 20-30 см над головою людини, що сидить на ліжку.

Етажерки

Даний вид полиць дуже зручний у використанні для будь-якої кімнати, так як етажерки легкі та мобільні, а значить, у потрібний час їх без особливих зусиль можна перемістити в іншу частину приміщення.

Варто згадати про такі незвичайні види полиць, як етажерка-перегородка і етажерка, опори якої притуляють до стіни. Ці декоративні етажерки-перегородки допоможуть у задачі зонування спальні та її функціональному оформленні.

Місць для розміщення етажерки в спальні багато, вони можуть бути встановлені в зонах біля ліжка, у підніжжя, біля будь-якої стіни кімнати.

Полиці у нішах

Ніші вже давно стали класикою інтер’єру, а завдяки різноманітності форм та розмірів, вони зможуть бути родзинкою кімнати. Круглі та прямокутні, вузькі та широкі, менш і більше втоплені у стіну, ніші – чудове місце для розміщення полиць у спальні.

- Advertisement -
- Advertisement -