Американський стиль в інтер’єрі

- Advertisement -

З першого погляду може здатися, що американський інтер’єр створюється для обраних, але це не так.

Адже, насправді, даний стиль настільки демократичний і гнучкий, що ми з вами без особливих зусиль змогли б втілити його основні риси у власному житлі.

Америка — багатонаціональна країна, і однозначно сказати, як саме виглядає американський стиль, непросто. Але характерною його особливістю є смілива еклектика, оскільки люди, які емігрували на інший континент протягом багатьох століть, були вихідцями з різних країн, і несли свої звички, погляди та культуру.

Слід зазначити, що першими переселенцями в Америці були жителі старої Англії. Звідси вся та манірність і респектабельність, яка так ясно відчувається в американському інтер’єрі, але водночас простота і зручність, функціональність і невибагливість обстановки є для нього настільки ж природними.

Основні рисі американського стилю

Ефект дорожнечі та високої якості досягається за допомогою використання матеріалів, що нагадують натуральні. Наприклад, настінні панелі, що часто зустрічаються в американських будинках, виконані, часто не з дерева, а МДФ. А мармур, натуральний камінь і дороге дерево дуже рідко зустрічаються в інтер’єрі.

Зонування та об’єднання простору

Інтер’єр американських будинків відрізняється ще й тим, що в ньому є велика кількість ніш, арок, псевдо-перегородок, які лише візуально відокремлюють одну кімнату від іншої і одночасно служать місцем для зберігання та розміщення інших предметів. Наприклад, відеотехніку прийнято встановлювати в спеціальну нішу, а вбиральня розміщується за компактними дверцятами вбудованої шафи.

Найчастіше американська квартира нагадує студію, де об’єднання одразу кількох приміщень — вельми звичайне явище. Так, перегородки відсутні між вітальнею та кухнею, вітальнею та передпокою, тим самим створюється один великий простір.

Освітлення

Стельове світло у вигляді люстри в американському інтер’єрі прийнято встановлювати лише у вітальні та їдальні, щоб надати кімнаті більше урочистості. В інших випадках використовується комбіноване освітлення за допомогою безлічі настільних та декоративних ламп, торшерів та бра, які, до того ж, створюють необхідну атмосферу та ділять кімнату на зони.

Меблі

Американський будинок або квартира найчастіше досить великих розмірів, щоб господарі змогли легко розмістити в інтер’єрі м’які меблі, і всі інші предмети, такі як шафи, комоди, столики. При цьому меблі розміщують у центрі кімнати, на достатній відстані один від одного.

- Advertisement -
- Advertisement -