Поєднання помаранчевого та блакитного в інтер’єрі

- Advertisement -

Використання нестандартних поєднань кольорів в інтер’єрі завжди виглядає свіжо та оригінально.

Так, звикли до традиційних бежевого та шоколадного, чорного та білого, оливкового, бордо та ще кількох фаворитів в оформленні інтер’єрів, ми надзвичайно живо реагуємо на щось нове та свіже.

Ми сьогодні розглянемо, як уживаються в одному інтер’єрі блакитні та помаранчі кольори, у чому особливості такого компонування, де і як її краще застосовувати і в яких пропорціях.

Теорія поєднання

Почнемо з кольорового кола. Помаранчевий та блакитний кольори є в ньому проміжними. Це не базові кольори, зате вже містять суміш основних відтінків. Обидва ці кольори, залежно від насиченості та домішки тих чи інших фарб, можуть бути як холодними, так і теплими. Також можна їх варіювати за ступенем яскравості та контрастності, тому буквально кожен зможе підібрати той відтінок, який йому буде приємним.

Секрети використання текстур

При оформленні інтер’єру пам’ятайте, що регулювати ступінь впливу кольору можна також за допомогою текстури. Помаранчеві подушки ідентичного кольору з атласу та барху будуть виглядати зовсім по-різному. Так, гладкі блискучі поверхні відбивають світло і здаються яскравішими, а ворс ніби поглинає світлові елементи, і той же помаранчевий здасться темнішим і глибшим.

Баланс у поєднанні

Помаранчевий та блакитний навряд чи потрібно використовувати в однаковій пропорції. Обов’язково виберіть головний колір, а другий буде його доповнювати. Оптимальним можна назвати співвідношення 70:30 . Якщо порівнювати ці відтінки, помаранчевий безперечно здебільшого виявиться більш агресивним. Саме тому, побоюючись того, що він може набриднути швидше, ніж урівноважений та спокійний блакитний, його рідше обирають домінантою.

Змалюйте візуальний центр

Якщо ви вирішили основний ухил зробити, скажімо, на блакитний колір, помаранчевий дуже органічно виглядатиме в самому серці інтер’єру.

Ми не говоримо про те, що всі предмети помаранчевого кольору потрібно поставити посередині кімнати. Важливо розуміти, що оку потрібно давати крапку для фокусування, і чудовою ідеєю буде в масі одного кольору створити вкраплення категорично іншого відтінку та настрою. Це може бути подушка, столик, елемент освітлення або кілька свічників, по суті — будь-який предмет, адже зараз важлива не його функціональна наповненість, а кольорова пляма.

- Advertisement -
- Advertisement -