Як підібрати форму та розмір обіднього столу

- Advertisement -

Вибирати обідній стіл слід виходячи з того, на скільки персон він буде розрахований.

Саме цей нюанс залишається основним, коли ви вирушаєте до меблів. Чи буде нове придбання удалим, залежить також і від того, як часто у вашому будинку бувають гості і чи є необхідність при цьому переміщати стіл до іншого приміщення.

Визначаючи з формою і фактурою майбутнього обіднього столу, подумайте, впишеться він у існуючий стиль вашої кухні, їдальні чи вітальні. Оскільки один і той же стіл буде чудово виглядати в інтер’єрі ар-деко, але абсолютно неприйнятно в стилі мінімалізм.

Стіл з натурального дерева або його імітації добре виглядатиме в класичному, французькому, англійському та стилі прованс. Метал, пластик скло більше підійдуть для інтер’єрів у стилях хай-тек та мінімалізм.

Прямокутна форма обіднього столу є найбільш зручною як у повсякденному використанні, так і під час святкових вечерь або дружніх зустрічей у великій компанії. За столом середніх розмірів (90х150 см) можуть вільно розміститися від шести до восьми осіб, а при необхідності кількість запрошених можливо збільшити до 10 персон, правда доведеться потіснитися.

Розміри прямокутного столу та кількість посадочних місць:

90×90 см. до 4 осіб
150×90 см. до 6 осіб
200×110 см. до 8 осіб
260×110 см. до 10 осіб
320×110 см. до 12 осіб

Збираючись придбати стіл, слід також враховувати розмір площі, на якій він буде встановлений, оскільки буде необхідність висувати та засувати стільці.

Стаціонарні прямокутні столи вимагають достатнього для себе простору і немає жодного сенсу встановлювати їх у приміщенні кухні або їдальні невеликих розмірів.

Квадратні столи доречні практично у будь-якій кімнаті. Вони мають такі очевидні переваги як мобільність і порівняно малий розмір, який дозволяє економити місце.

Розкладний квадратний стіл – чудове рішення для маленького приміщення. За рахунок висувної стільниці або додаткових прихованих сегментів розмір столу можна збільшити приблизно на третину.

Квадратний стіл середніх розмірів (90х90 см.) підійде для маленьких кухонь та віталень, у яких домочадці зустрічаються під час щоденної трапези. Незважаючи на скромні габарити, такий стіл буде дуже зручним для чотирьох людей.

Стіл круглої форми

Відмінною особливістю столів круглої форми є їх невловимий шарм і елегантність. Ось чому, незважаючи на всі незручності круглих столів, багато хто віддає перевагу саме круглій формі стільниці.

Найкращим місцем для розміщення круглого столу є кутова зона кімнати. Наявність у цій області вікна створює додатковий обсяг, візуально продовжуючи простір невеликої кухні або їдальні.

Круглий стіл вимагає більшого навколишнього простору, отже, встановлювати його бажано у просторому приміщенні.

Розміри круглого столу та кількість посадочних місць:

110×110 см. до 4 осіб
130×130 см. до 6 осіб
150×150 см. до 8 осіб
170×170 см. до 10 осіб

Стіл овальної форми

Як підібрати форму та розмір обіднього столу

Овальний стіл зручніше круглого та оригінальніше прямокутного, а також, що важливо, безпечніше, оскільки не має кутів. Цю перевагу потрібно враховувати, якщо у вашій сім’ї є діти віком до п’яти років. Тим не менш, така форма залишається дуже вимогливою щодо габаритів приміщення і всієї площі, яку займає їдальня, якщо стіл довжиною більше 1,5 метрів.

Перш ніж розсаджувати гостей за круглим столом, ніжно розрахувати розміри особистого простору кожного. В ідеалі, для того, щоб розставити столовий набір (комплект тарілок, келих, чарки, ложку, вилку, ніж та серветки) для однієї людини необхідно в середньому близько 45 см глибини столу і додатково квадрат 75х75 см для комфортного перебування біля нього.

Яку форму та розмір столу ви не вибрали, хай за ним збираються найдорожчі люди. Адже саме об’єднання сердець під час душевної трапези та бесіди є покликанням обіднього столу. Успіхів вам!

- Advertisement -
- Advertisement -