Меблі в інтер’єрі спальні: різні комбінації

- Advertisement -

Підходячи до питання меблювання спальні, рекомендуємо з усією увагою поставитися до підбору відповідних предметів обстановки. При цьому необхідно керуватися розміром кімнати, її стилем та майбутнім призначенням меблів.

Сьогодні ми не говоритимемо про приклади аскетичного оформлення спалень, де в досить просторому приміщенні ліжко та низький пуф можуть бути основними та єдиними предметами.

Для початку, пропонуємо розглянути кілька дуже вдалих способів організації простору за допомогою меблів, у спальнях із середніми та малими розмірами площі.

Якщо ваша спальня не відрізняється завидними габаритами, не слід посилювати ситуацію, набуваючи надмірно великих меблів та предметів, які будуть у такій кімнаті зайвими. Це означає, що в ідеалі ліжко, наприклад, не повинно займати більше 1/3 площі підлоги, а письмовий стіл, яким ви не користуєтеся, стане тягарем і перешкодою для вільного переміщення.

Ліжко, дві тумби, комод та крісло

Маленька спальня чекає від вас дуже раціонального підходу до вибору потрібних меблів. Так, біля ліжка можна поставити акуратні тумбочки або столики, а біля протилежної стіни встановити комод. Крісло краще поставити біля вікна, тож вам буде комфортно проводити час за читанням або рукоділлям.

Ліжко, два крісла та комод

Якщо ліжко розташовується посередині однієї зі стін, телевізор, якщо він є в спальні, встановлюють навпроти ложа. Тому, найкращим і цілком логічним буде розмістити під монітором місткий комод, що, у свою чергу, дозволить обійтися без важкої шафи. Тандем, що складається з ліжка та комода, рекомендуємо доповнити парою зручних крісел, формуючи так звану зону для читання, бесід або прийому гостей.

Шафа, ліжко, два комоди та банкетка

Наступний варіант обстановки в спальні підійде для застосування в кімнаті середнього розміру, де додаткові квадратні метри площі дають певну свободу. А саме: поряд з ліжком, як основним предметом меблів, замість тумб можна використовувати невеликі комоди. У підніжжі розташуйте компактну банкетку, яка буде досить функціональною, надаючи ложу завершеного вигляду.

В даному випадку залишиться достатньо місця для того, щоб встановити в кімнаті шафу для комфортного зберігання вихідного та верхнього одягу.

Ліжко, банкетка, трюмо та тумба

Бувають спальні невеликих розмірів навіть у просторих будинках, наприклад, гостьові, а за них – повноцінна вбиральня. Отже, необхідність використання комодів і шаф відпадає з відомої причини.

Якщо ви надаєте нічліг тимчасовому гостю, то спальню краще обставити тільки найнеобхіднішими меблями. У ній можуть бути: ліжко, банкетка (щоб зручно скласти речі або покривало перед сном) та туалетний столик. Інші предмети декору підбирайте на свій розсуд (скриньки, кошики, пуфи).

Ліжко, два стелажі та банкетка

Практичним рішенням для маленької спальні може бути використання зони біля вікна. Такий прийом особливо цікаво виглядає у приміщеннях довгастої (прямокутної) форми.

Все, що необхідно зробити – це спорудження двох, розташованих паралельно, стелажів, об’єднаних банкеткою або лавкою з шухлядами. Зручно, функціонально та небанально, до того ж, займає така конструкція трохи місця, залишаючи приміщення просторим.

Меблі для просторих спалень

У власників великих спалень є всі можливості для створення неймовірної краси кімнат, з особливим шармом та унікальними предметами меблів.

При оформленні просторої спальні рекомендуємо розміщувати меблі по всій площі приміщення. До того ж, великі кімнати мають всі передумови для візуального розмежування їх на окремі зони: для сну, гардеробну, вітальню або туалетну зони.

Два комоди, консоль, ліжко, банкетка та столик
Використання в габаритних спальнях деяких предметів меблів є, скоріше, лише декоративним прийомом оформлення, і не більше. Але, все ж таки, розмір приміщення вимагає їхньої присутності, тому можна придбати вишукану консоль на додаток до мальовничого пейзажу на стіні.

Окремо потрібно помітити, що ліжко, на відміну від застосування в малих спальнях, у великій кімнаті має бути відповідного розміру, та й форма його також може бути будь-якою. Ну а на додаток шикарного ложа можна придбати стильну банкетку з оксамитовою оббивкою та пару комодів, що дублюють один одного.

Ліжко, три комоди, два крісла та столик

Другий варіант меблевої обстановки великої спальні може виглядати так: два невеликі комоди, розташовані з боків ліжка, формують трикутник, разом зі стоїть біля протилежної стіни, комодом побільше. Вітальню оформіть за допомогою двох глибоких крісел в окремій частині кімнати, наприклад, біля вікна.

Ліжко, банкетка, міні-диван та трюмо

Зверніть увагу на такий добре продуманий план розміщення меблів у спальні. Тут ліжко з банкеткою в підніжжя займає логічний центр кімнати, навколо якого розташовуються інші предмети. Гостьова зона у вигляді міні-дивану знаходиться по один бік кімнати, туалетна – по інший, що, безсумнівно, справить враження впорядкованості простору.

Шафа, три комоди, ліжко та софа

Розмістити в одному великому просторі все необхідне для наповнення спальні можна без шкоди візуального сприйняття кімнати. У просторій спальні, серед інших, є безумовна перевага в тому, що навіть якщо заповнити її площу масивними меблями від стелі до підлоги, навантаження не буде так сильно відчуватись зорово, ніж у кімнаті з меншими габаритами.

Без сумніву, ніяка висота і ширина шафи не зможе зупинити власника великої спальні, якщо дизайн меблів, що сподобалися, буде, як не можна більше, підходити до інтер’єру. Разом з цим, ви можете дозволити собі придбати відповідний комод, або навіть три такі предмети. А зону відпочинку біля ліжка може підтримати м’яка софа чи кушетка.

- Advertisement -
- Advertisement -