Як використовувати балкон у дитячій кімнаті

- Advertisement -

Усі засоби хороші, коли виникає потреба в організації додаткового простору дитячої кімнати.

Мабуть, слід наголосити на грамотному оформленні зони балкона, якщо така є в кімнаті вашої дитини. Лише кілька додаткових квадратних метрів допоможуть вам упорядкувати дитячі речі та іграшки, створити освітлену область для зайняття та ігор.

Що потрібно і чого не слід робити на балконі дитячої кімнати?

Не складайте на балконі речі

Не захаращуйте простор промовами, яким немає місця в інших кімнатах. Дитина хоче цілком і повністю здійснювати контроль за територією власної кімнати та прилеглих до неї зон, але якщо щось її стурбувати чи порушуватиме відчуття повної свободи, малюк може засумніватися у своїх правах. Запропонуйте дитині самостійно визначити місце на балконі, де можна буде розміщувати те, що потрібно саме йому.

Утепліть стіни та підлогу

Якщо в дитячій кімнаті є балкон, необхідно подумати про належне утеплення, особливо коли потрібно поєднати один простір з іншим. Якщо, наприклад, обладнувати на балконі робочу зону з письмовим столом, не можна допускати, щоб дитині, яка виконує домашнє завдання, було холодно та некомфортно відчувати під ногами крижану поверхню.

Не використовуйте масивні меблі

Не слід розташовувати масивну незручну меблі, навіть якщо у вас є вільний шафа і можна зекономити на покупці нового предмета. Пам’ятайте, балкон взагалі не можна перевантажувати з відомих причин безпеки, а у випадку з дитячою кімнатою, доречними будуть легкі вбудовані конструкції або вертикальний ряд полиць.

Світле робоче місце

Перше, про що рекомендуємо подумати при оформленні простору балкона у дитячому – це організація повноцінного робочого місця для дитини. Не має значення, скільки років малюкові сьогодні, адже настане день і він піде до дитячого садка, а потім до школи. Тому письмовий стіл із зручним кріслом або ергономічним стільцем – це перше, книжкові поліці та ларця для приладдя – це друге, що необхідно врахувати.

У стандартних квартирах, де кімната виходить на балкон, часто більше немає вікон. Ось чому найбільш вдалим місцем для організації зони для занять є балкон. Природне денне світло буде найкращим освітленням при роботі над домашнім завданням, малюванням, до того ж вікно постачатиме приміщення свіжим повітрям, а споглядання природи за вікном обов’язково відобразиться на якості роботи дитини.

Затишний куточок

Незалежно від того, об’єднаний балкон з дитячою кімнатою чи ні, балкон або еркер може послужити відокремленим місцем для відпочинку, читання книг або ігор з дітьми, які прийшли в гості. Якщо дитяча та лоджія утворюють єдине приміщення, можна оформити зону біля вікна за допомогою стаціонарної лави з м’яким сидінням та подушками, а також вбудованими в її корпус висувними ящиками, де зручно зберігати потрібні дитині дрібниці, іграшки, літературу.

На лоджії, яка традиційно знаходиться за вікном та балконними дверима, можна просто встановити акуратний дитячий диван, а до стіни поряд з ним прикріпити підвісні полиці.

Область натхнення

Зазвичай, якщо дитина захоплена творчістю, після роботи з фарбами, глиною, крейдою залишається, так званий, художній безлад. Спробуйте перенести все необхідне юному обдаруванню на балкон і ви побачите, наскільки чистішим та акуратнішим стане дитяча, та й інші кімнати, теж.

Поставте кілька квіткових горщиків у зоні творчості вашої дитини. Це і красиво, і корисно, і створює відчуття єднання з природою.

Місце для ігор

Що якщо все приміщення дитячої кімнати вже ретельно розплановане та оформлене, з урахуванням необхідних для розвитку дітей зон. Тут і робоча зона, і спальне місце, і стелаж із книжками та іграшками. А ось область для рухливих ігор залишає бажати кращого і вигадливішого виконання.

Згадайте про балкон, адже він може стати чудовим місцем, наприклад, для спорудження куреня або вігваму. Підлогу можна застелити м’яким зеленим ковроліном, — імітацією галявини, а стіни обклеїти неоновими шпалерами. Все це неодмінно сподобається дітям, які в особисте користування отримають свій власний чарівний світ.

Міні спортзал

Про фізичний розвиток дитини не можна забувати і намагатися всіма способами стимулювати її бажання займатися спортом. Звичайно, не обов’язково встановлювати на балконі бруси чи інший гімнастичний снаряд. Хоча це доречно зробити, якщо балкон дитячої кімнати є частиною вашого просторого заміського будинку.

Розміри звичайного, середньостатистичних розмірів балкона можуть вмістити, наприклад, невеликий велотренажер, скакалку, гантелі, фітбол і т.п.

Гардеробна та комора

Звільнити корисну площу дитячої кімнати і загалом розширити її можна, якщо облаштувати на балконі область для зберігання основної кількості речей. Вибирати в першу чергу вам: це можуть бути іграшки, сезонний одяг, запасні покривала та подушки, взуття та інше, ніж не бажано захаращувати простір.

Як ми вже говорили раніше, краще, якщо речі будуть зберігатись у легких мобільних контейнерах, на підвісних поліцях та ларцях.

Організація вбиральні на балконі дозволить повністю виключити наявність такого, не завжди зручного предмета меблів, як шафа або комод. До того ж, це допоможе виробити у дитини здатність акуратно використовувати простір і складати одяг у відведених для нього місцях.

Облаштовуючи ту чи іншу зону дитячої кімнати, а балкон, особливо залучайте до цього процесу своїх дітей. Адже для них таке заняття буде дуже пізнавальним та захоплюючим, а ви придбаєте цінних помічників для майбутніх перетворень у вашому будинку.

- Advertisement -
- Advertisement -