Як сховати труби та комунікації у ванній

- Advertisement -

У будь-якому приміщенні квартири, куди підведена вода, є кілька труб, які своєю присутністю псують загальну картину дизайну.

Тому в кожному проекті квартири чи будинки, будівельники та дизайнери застосовують різні прийоми для приховування труб та комунікацій.

Отже, навіщо ж ховати труби? — Відповідь проста, — чисто з естетичної точки зору не хочеться бачити пластикові чи металеві труби у розкішній ванній, облицьованій іспанською кахлем, наприклад. Але, крім краси, не можна забувати і про практичність, а тому потрібно все робити так, щоб труби були не видно, але в той же час легкодоступні у разі виникнення проблем з водопроводом або каналізацією. Грамотне маскування господарських комунікацій ставитиме перед собою саме таку мету – краса та функціональність.

У ванній кімнаті є чотири об’єкти, які вимагають підведення труб: ванна, умивальник, унітаз та пральна машина. І кожен із цих об’єктів вимагають окремого підведення водопроводу та каналізації. Тому про розміщення всіх сантехнічних об’єктів, якими вони є, треба подумати заздалегідь. — ще на стадії реконструкції приміщення, щоб грамотно, правильно та зручно провести до них усі комунікації. Ці питання вам потрібно обговорювати разом із будівельниками та дизайнером, якщо проект робитье не самостійно. Тільки в такому тандемі можна зрозуміти, як і де правильно розмістити.

Після того, як ви з’ясували, де і що ви будете розміщувати у ванній кімнаті, потрібно визначитися з тим, як саме ви хочете сховати труби. Є кілька варіантів:

Вмонтувати труби біля стіни

Це найакуратніший з естетичного погляду метод, а з практичного — вмуровані в стіну труби стають практично недоступними. Цей метод вимагатиме чимало зусиль для його реалізації, адже для того, щоб сховати трубу в стіну, вам потрібно буде пробурити спеціальні борозни в стінах, і вже в них прокласти труби. Також знадобляться отвори для ширших каналізаційних труб.

Також врахуйте, що для даного типу прокладки підійдуть тільки поліпропіленові, пластикові та мідні труби. Метод, яким потрібно з’єднувати стики труб – зварювання або спаювання.

Є ще одна хитрість – перед укладанням труб, забезпечте трубам теплоізоляцію за допомогою утеплювача для труб. Він захистить труби від конденсування, коли вони будуть уже всередині стін, а також дасть можливість трубам розширяться, що неминуче з часом відбувається з будь-якими трубами.

При монтуванні труб у стіну забезпечте собі доступ хоча б до стиків труб. В іншому випадку, якщо вам знадобиться до них дістатися, доведеться ламати стіни. Є велика кількість варіантів дверей та люків, які вбудовуються у стіну для того, щоб відкривати доступ до комунікацій.

Цікаве рішення для ванної – її розмістили на височині, в якому заховали всі труби, а збоку вивели лючок для комунікацій. Гарно, практично та зручно.

Побудувати спеціальний короб для труб

Цей метод дуже добре прижився у багатьох ванних кімнатах у нашій країні. І це не дивно, адже короб, з одного боку, виглядає як шафа, а з іншого — не перекриває доступу до труб. Також у коробів є кілька вагомих переваг над тим же монтуванням у стіну – в нього можна заховати великогабаритні, великі труби, наприклад стояк каналізації.

Крім того, короб дозволяє розмістити в собі водний нагрівач і полички, на яких ви зможете зберігати господарське приладдя та засоби для миття ванної та туалету. Також цей спосіб просто ідеально підходить для санвузла, де всі труби знаходяться за унітазом вздовж стіни.

Короб для труб можна робити із гіпсокартону, ДСП-панелей. Що стосується ДСП і дерева, то перший має бути тільки вологостійким, а другий мати просочення, яке захищатиме дерево від вологи. Найкраще попередньо поміняти старі труби на нові, щоб вони не псували короб через конденсат. Або хоча б надіти на труби ізолюючий чохол, який не дасть утворюватися конденсату.

Є у короба один істотний недолік – у разі течі або інших проблем, вам доведеться розбирати його весь, тому необхідно подбати про якість труб та їх з’єднань заздалегідь, щоб не довелося пізніше робити ремонт.

Сховати комунікації у меблі

Розміщувати труби в меблях так само зручно, як і в коробі. Візуально нічого не видно, але завжди під рукою та в легкій доступності. Але у випадку з трубами в меблів потрібно бути впевненими як труби і стики, якими їх з’єднали. В іншому випадку тумба або шафа зіпсовані і не підлягають відновленню. Тому, у вас є вибір або змінювати старі труби на нові, або залишати їх у відкритому вигляді.

- Advertisement -
- Advertisement -