Зонування вітальні – актуальна проблема для більшості невеликих квартир.
І це не дивно, адже в одному маленькому помешканні потрібно розмістити одразу кілька зон, не обмежуючи комфорту господарів. Але часто бувають такі повнорозмірні квартири, де просто не хочеться будувати стіни.
Прикладом цього є лофти — ідеально зоновані «open-space», в яких за допомогою різних прийомів дизайнерам вдається досягти цілісності всієї квартири одночасно із зонами приватності для всіх мешканців квартири. Озброївшись цими ідеями, ми підготували прийоми грамотного зонування віталень.
Найпопулярніші зонування вітальні:
Вітальня та спальня – спальня завжди буде ближче до вікна, тому що за визначенням спальне місце має бути подалі від входу.
Вітальня та кухня – розміщення обох зон строго на ваш смак, хоча кухню краще розміщувати біля вікна так, щоб пані було зручно і досить світло готувати їжу.
Вітальня та столова – дві повноцінні одиниці, які повинні мати достатньо місця та простору в умовах однієї кімнати.
Вітальня та кабінет – кабінет може займати зовсім невеликий куточок, головне – встановити додаткове джерело світла.
Вітальня і дитяча кімната – це найнетрадиційніше поєднання, оскільки, як правило, батьки поступаються своєю кімнатою дитині, але все ж таки буває і таке. У такому разі потрібно добре все продумати і краще відокремити дитячу частину перегородками, щоб дитина мала можливість повноцінно відпочивати.
Існує кілька найпоширеніших прийомів зонування вітальні, про які ми в деталях розповімо нижче.
Зонування за допомогою меблів
Це найпростіший і доступніший спосіб поєднувати функції кількох функціональних зон у вітальні. Великий і зручний кутовий диван матиме гостей вдень, а ввечері стає затишною спальнею. Для більшої інтимності можна використовувати ширми чи мобільні перегородки. Це особливо зручно там, де окрім дивана є ще й зона відпочинку з крісел та столика, і коли хтось втомився і хоче спати, він сміливо може йти відпочивати у той час, як за столом можна продовжувати спілкування та посиденьки. Звичайно, про звукоізоляцію не йдеться, тому пильним доведеться розмовляти тихіше, ніж звичайно.
Зонування перегородками та мобільними стінами
Ці прийоми дуже хороші для відділення невеликої спаленьки в периметрі вітальні. Ви можете замовити спеціальні мобільні конструкції, які дуже просто складатимуться і розкладатимуться, тим самим у потрібний момент «формуватимуть» стіни. З матеріалів для цих цілей найкраще підійде скло, оргскло та пластик. Щоб приховати зайве від сторонніх очей, можете повісити на перегородки легкі фіранки.
До цієї категорії ми віднесли ще один прийом зонування — використання невеликих стін-острівців. Їх довжина становить зазвичай 1,5-2,5 м. Як правило, з одного боку такого острівця ставиться тумба під телевізор, або інша пристінна конструкція – шафа, стелаж, полиці, картини. За допомогою такої маленької стінки йде чітке зонування приміщення.
Ажурні перегородки
Ця група конструкції носить швидше декоративний характер, проте дає чітке відчуття меж простору. Такі перегородки можуть бути з дерева, металу, пластику та будь-яких інших матеріалів, і більше схожі на дизайнерські малі архітектурні форми, але найчастіше ажурні перегородки формують ансамбль гарних полиць або етажерок.
Ніші та шафи
Ці елементи меблів дуже добре допомагають зонувати простір. За принципом — що вище шафа, то очевидніший поділ. Тобто якщо ви вирішили розділити зони за допомогою невеликої ніші або тумби, поставте на неї якісь довгі предмети — вази з квітами, настільні лампи або статуї. У поєднанні вітальня-кухня найкращим роздільником буде барна стійка.