Ідеї ​​збереження книг в інтер’єрі

- Advertisement -

Наявність великої кількості книг у будинку говорити багато про що.

Власників великих запасів літератури можна, у певному сенсі, назвати щасливчиками, особливо якщо передбачена окрема зона, де розташовується друкований досвід поколінь.

Як розмістити книги і де їх зберігати, якщо ваша квартира не відрізняється великою площею, ми розповімо у нашій статті.

Розбиваємо книги з жанрів

Якщо в будинку недостатньо місця для організації однієї зони книжкових накопичень, краще постаратися «поширити» їх частинами у кожній із існуючих кімнат, виходячи з жанрової тематики та призначення.

Тобто, наприклад, у вітальні біля робочого столу нехай зберігаються енциклопедії, довідники, словари та всі книги, які потрібні вам у професійній діяльності. У їдальні та кухні можна помістити літературу на тему приготування їжі, вирощування плодово-ягідних культур, а книги для майстрів (про рукоділля, шиття, будівництво) можна розставити в передпокої або на лоджії.

Ставтеся з повагою до кожного друкованого видання, адже якщо та чи інша книга ні до чого саме вам, вона може стати в нагоді вашим дітям, друзям, сусідам.

Старі, зіпсовані часом і неправильним зберіганням примірники не прятайте безтурботно в комору, підвал або скриню, краще віднесіть їх у букіністичний магазин. Ця шляхетна справа, до того ж, ви зможете звільнити місце для нових корисних книг.

Підвісні поліці

Розташовувати книги на підвісних полках, певно, найзручніший із способів їх зберігання. По-перше, розмір, матеріал і кількість полиць ви підбираєте, відповідно до свого смаку та потреб. По-друге, їх легко монтувати у будь-якому приміщенні, при цьому конструкція не займе лишнього місця. По-третє, поліцю підвісити можна на будь-якій висоті, зручній для вашого зростання.

У приміщенні кухні встановлюйте полиці з книгами подалі від варильного поверхні, і вони ще довго збережуть доглянутий зовнішній вигляд. Можна підвісити полиці, наприклад над вхідними кухонними дверима, або організувати кілька в корпусі кухонного острова, звертаючи їх до вікна або обіднього столу.

У дитячій кімнаті під час встановлення книжкових полиць обов’язково перевірте якості монтажу, використовуваного матеріалу та міцність поверхні стіни. Це убереже дітей від можливих травм через обвал конструкції.

Враховуйте вік і зростання дитини, тому що буде неправильним розташовувати важкі полиці надто високо над ліжком або столом, якщо кімната розрахована на дітей 3 – 5 років.

У коридорі можна вибрати одну з його стін для монтажу відразу кількох, один над одним розташованих полиць. Але пам’ятайте, що ширину виробів при цьому слід підібрати, виходячи із загальної ширини приміщення, щоб потім не доводилося обходити полиці, розгортаючись боком.

Стелажі

Стелаж, встановлений суто для розміщення в ньому книг, може помістити в собі дуже багато літератури без шкоди для економії простору. Стелажні конструкції легко адаптувати в будь-якому приміщенні, підбираючи потрібні габарити (висота, ширина, глибина, кількість і форма секцій).

 

- Advertisement -
- Advertisement -