Двоярусне ліжко в дитячу: правила вибору

- Advertisement -

Двоярусне ліжко – чудове рішення для дитячої з двома дітьми.

Воно дозволяє правильно організувати простір, щоб у ньому було не лише спальні, а й робоче місце, а також секції для зберігання іграшок та особистих промов кожного з дітей.

Нижче описані рекомендації щодо вибору двоповерхової конструкції ліжка, якщо придбати її ви маєте намір найближчим часом.

Поради щодо вибору

• Зверніть увагу на розмір шкірного зі спальних місць, воно має бути не менше 180х90 см, оскільки діти дуже швидко зростатимуть, і буде дуже складно купувати нове ліжко кожні два роки аж до повноліття.

• Ліжко, особливо якщо воно двоярусне, ні в якому разі не повинно хітатися, але коли цей факт очевидний, подумайте про міцність даної моделі.

• Завжди слід пам’ятати про те, що дитяче ліжко повинно витримувати не тільки сплячу маленьку людину, але і її безтурботні ігри, тому рекомендуємо вибирати конструкцію зі стійкими міцними ніжками.

• Спробуйте самі сісти на нижній ярус і, якщо вам при цьому не доведеться низько нахиляти голову, можна буде з упевненістю судити про те, що дитина не вдарятиметься затишком, піднімаючись у постелі.

• Для верхнього ярусу обов’язково повинні бути передбачені обмежувальні борти з висотою 25-35 см.

Екологічно чисті матеріали

Металевий або дерев’яний каркас ліжка буде довго, залишаючись міцним і надійним роками. А оскільки ці матеріали є екологічно чистими, їх застосування в дитячих кімнатах може стати дуже логічним.

І все ж деякі нюанси слід враховувати:

Металеве ліжко хоч і має видимі переваги, але може бути далеким від понять естетики і просто не підходити до стилю дитячого у вашому будинку. Крім того, такі ліжка часто бувають досить вагомими, а на процесі розбирання буде витрачено чимало сил, якщо необхідно розібрати конструкцію на дві самостійні частини.
Переважно вибирати металеве ліжко з м’яко закругленими кутами, а болти, шурупи та інші кріплення взагалі не повинні виступати.
Двоярусна дерев’яна конструкція завжди виглядає дуже затишно та ґрунтовно у приміщенні дитячої. Вам варто вибрати ліжко із сосни або бука, оскільки ці породи давно зарекомендували себе у списку надійних та екологічно чистих матеріалів, тим більше, що дубовий аналог обійдеться значно дорожче.
Ліжко, виготовлене з ДСП дешевше та легше дерев’яного та металевого, але не є екологічно чистим, тому що містить у складі шкідливі компоненти (наприклад, формальдегіди).

Безпека

Коли ложе дитини знаходиться на другому ярусі, слід ретельно оцінити підйомні сходи з точки зору безпеки і зручності.

У конструкціях дитячих двоярусних ліжок завжди передбачений один із двох варіантів сходів, що ведуть вгору: похилий або вертикальний. Робити вибір на користь одного з них не важливо, але форму і якість ступенів необхідно враховувати одночасно. Занадто вузькі і слизькі (з металу) будуть наражати дитину на постійну небезпеку послизнутися, впасти і сильно травмуватися. Отже, краще, якщо сходинки будуть плоскі, з досить широким горизонтальним проступом.

Функціональність

Навіть якщо кімната надана лише одній дитині, двоярусне ліжко допоможе у задачі компактного розміщення інших предметів меблів та речей.

Так, наприклад, коли спальному місцю відведено верхній ярус конструкції, під ним можна встановити письмовий стіл із ящиками для канцелярії та книг, міні-диван, шафа для одягу. У кімнаті для дітей цей спосіб організації простору незамінний, якщо необхідно оформити особисте місце для кожного.

- Advertisement -
- Advertisement -