Як підібрати штори для дитячої кімнати?

- Advertisement -

Дитяча кімната – це завжди один із найцікавіших об’єктів для втілення дизайнерських фантазій.

Батьки із задоволенням підбирають колірні гами, тематику кімнати, вибирають фото-принти та інші незвичайні аксесуари, які у дорослих кімнатах не зустріти.

Кімната хлопчика завжди суворіша, можна навіть сказати, мужня. А дівоча — дуже ніжна та романтична (принаймні, здебільшого). Хоча останніми роками все частіше батьки говорять про те, що у їхніх дочок не такі вже й лялькові характери і люблять пустувати не менше хлопчаків. Все це, звичайно, відбивається в інтер’єрі.

Давайте подивимося, як можна за допомогою текстильного дизайну урізноманітнити кімнату дівчинки. Ми поговоримо безпосередньо про штори, а для зручності сприйняття розділимо їх за віковими категоріями та характерами.

Кімната новонародженої дівчинки

У новонароджених дітей характер видно майже відразу. Хтось кричить цілий день і активно вимагає уваги, а хтось тихенько собі спить біля мами, не завдаючи особливих турбот. Якщо ваша дівчинка дуже спокійна, їй за натурою ближче пастельна гама кольорів і романтичний дизайн портьєрів – з драпіруванням, збірками і рюшами. Залежно від того, яких цілей виховання дитини ви хочете досягти, дизайн кімнати також потрібно з ними узгоджувати.

Наприклад, якщо вам до душі такий спокійний характер, його потрібно лише підтримувати, використовуючи при цьому раніше перераховані поєднання кольорів і варіанти оформлення штор.

Якщо ж ви хочете, щоб дитина була активнішою, ці якості можна в ній «провокувати». Для штор виберіть яскравіші кольори. Дизайн також можна спростити, тому що більш «жива» в кольорі кімната, швидше за все, і за стилем вже буде відрізнятися і стане більш сучасною.

Активність дівчинки-непосиди, навпаки, іноді потрібно дещо погасити. Використовуйте спокійні, умиротворюючі поєднання, які не хвилюють психіку. Одними з найкращих у цьому відношенні можна вважати жовтий, світло-сірий, лавандовий та зелений кольори.

Якщо дизайн штор видасться вам надто нудним і монохромним, його можна розбавити контрастною неширокою стрічкою, пристроченою по контуру тканинного полотна. Або всю штору можна пошити з двох частин – широка темніша смуга внизу (на 80 см від підлоги, не більше), і вже до самої стелі – світліша тканина.

Кімната дівчинки від 3 до 7-ми років

У цьому віці дитина поводиться цілком свідомо. Але так як становлення особистості все ще відбувається (до 5-ти формуються основні риси характеру і цінності), цілком можливо направити розвиток дитини в потрібне русло. королівства» у власній кімнаті — коли довкола багато дівочих дрібниць та іграшок. Текстиль також доповнюватиме цю обстановку: на шторах та фіранках вітаються великі принти.

Огляньтеся навколо себе. Якщо кімната вже досить яскрава — на стінах багато картин та візерунків, яскраві шпалери, плед із візерунками на ліжечку — тоді в області штор краще бути лаконічнішим. Форма підійде проста – рівні портьєри на металевому карнизі, щоб дитині самому було зручно і вона могла вчитися закривати штори від сонячного світла.

Якщо ж кімната не перенасичена активними для сприйняття деталями, за допомогою штор інтер’єр можна «розфарбувати» і додати в нього акценти, що бракують. Яскраві соковиті кольори вітаються в обробці, декорі та текстилі.

До дівчат від 3-х до 7-ми років, у яких дуже активний характер, потрібен особливий підхід. Незважаючи на такий юний вік, у них уже можна виховувати жіночність. І якщо любов до дівочих звичок та звичок прийде набагато пізніше, вже зараз дитину можна оточувати відповідними речами.

Ніжні тканини, що летять, штор, натуральний вибілений і злегка пофарбований льон, акуратні драпірування, зав’язки – все це додасть кімнаті легкості і витонченості. Щодо форми, можна повісити рівні штори. Тільки обов’язково простежити за тим, щоб карниз був дуже міцно змонтований і в жодному разі не був небезпечний для дитини, якщо в момент гри вона випадково потягне за штори або настане на них.

- Advertisement -
- Advertisement -