Меблі для ванної кімнати вибрати досить просто, благо, сучасний ринок здатний запропонувати найрізноманітніші моделі.
Але, як відомо, скрізь є так звані підводні камені і у випадку з меблями для специфічних приміщень особливо актуально навчитися їх обходити.
Як не стати заручниками власного неправильного рішення щодо якості предметів, що купуються для ванної кімнати, повідає ця стаття.
При виборі правильних меблів для ванної кімнати, необхідно врахувати:
Розмір приміщення та можливі відстані між усіма об’єктами в кімнаті. Саме її габарити загалом впливають на вибір матеріалів меблів, оскільки встановити дорогу дерев’яну тумбу зі стільницею з масиву дозволити собі можуть власники досить просторих ванних кімнат.
У них душові кабіни та ванни знаходяться далеко від предметів подібних меблів в зоні умивання, і є вікно, або хороша вентиляційна система, що не дозволяє волозі затримуватися на поверхнях. Зовсім інша справа – компактні ванні кімнати розміром 4-6 квадратних метрів, де постійна волога і частий контакт з водою мають на увазі покупку простих, але якісних меблів з відмінними водовідштовхувальними властивостями поверхонь.
Кількість членів сім’ї, їх вік та фізичні можливості. Маленькій дитині, або ж, навпаки, людині похилого віку буде складно дістати щось необхідне з шафи, підвішеної занадто високо.
Форма меблів , особливо, якщо та розміщується у невеликій ванній, повинна відповідати відведеній для неї ділянці. Так, ви можете вибрати невелику тумбу прямокутної форми під раковину, вона ідеально підходить для маленьких приміщень, де простота та функціональність насамперед.
Підвісні тумби та шафи
Зручні та компактні, найчастіше, простих форм шафки, підвішені до стіни, хороші для розміщення в малогабаритних ванних кімнатах, але й у просторих кімнатах їм місце. Ненав’язливість та легкість їхніх ліній сподобається тим, хто є прихильником лаконічних інтер’єрів. Крім цього, за допомогою підвісних шаф можна приховати неприємні комунікації (труби вздовж стін, бойлер).
Шафи для підлоги
Йдеться про тумби під раковиною, які встановлюють прямо на підлозі, без використання опор. Такі меблі добре приховують сифон, шланги і труби, розташовані низько над підлогою, і одночасно, в ящиках або на полицях поміщає все необхідне для гігієнічних процедур.
На жаль, під шафами для підлоги вода, потрапляючи під них, надовго затримується і, ввібравшись у дно, неминуче деформує матеріал меблів, який вже через 1-2 роки прийде в непридатність.
Меблі на ніжках
Тут можна згадати про все, що було сказано в попередньому пункті, з поправкою про те, що меблі для підлоги на ніжках більш практичні і довговічні, адже, підняті, вони дають вільний доступ, щоб прибрати зайву вологу і бруд.
Якщо ванна у вашому будинку невелика, вибирайте тумбу на ніжках як базу під раковиною, а в кімнаті більш просторою, можна встановити окремі шафи (високі або низькі, вузькі та широкі), з ящиками або відкритими полицями для зберігання рушників, пляшечок і баночок з косметикою.
Шафи-пенали
Вузька і висока (в ідеалі, майже до стелі), шафа-пенал незамінний, якщо на маленькій площі необхідно зручно розмістити все для прийняття душу, ванни або просто щоденного вмивання. При своїх скромних, на перший погляд, габаритах (може бути не більше 30 х 40 см глибини), пенал, нерідко, обладнують безліччю полиць, висувних ящиків та кошиків, тому у вас не виникне проблем з тим, як і де розташувати велике кількість лазневого приладдя.