Ви поставили собі за мету створити для своєї кухні інтер’єр, не схожий на ті, що зустрічалися у сусідів та друзів.
Але, в той же час, вам потрібне комфортне, функціональне та практичне приміщення. Тоді особливу увагу слід приділити скляним робочим поверхням та стільницям.
Переваги скляних стільниць
Естетика
Встановлюючи робочу поверхню, виготовлену із загартованого скла, можна створити дуже стильний і незвичайний образ кухні, адже, погодьтеся, подібний елемент виглядатиме тут дуже привабливо. Чого варта лише різноманітність форм, кольорів та візерунків, які використовують при виготовленні скляних поверхонь. Для малогабаритних приміщень вони будуть справжньою знахідкою, оскільки скло здатне візуально зробити інтер’єр легшим, просторішим. Та й замовити можна ту форму, яка стане найбільш вдалою саме для вашої кухні.
Помітно те, що скляні робочі стільниці можна по периметру підсвітити світлодіодною стрічкою, тоді кухня стане дійсно чарівною, адже світло буде рівномірно поширюватися, створюючи ефект ширяючого столу.
Крім цього, вас не може не підкупити можливість вибору стільниць із прозрачного, матового, зеркального, різнокольорового стекла, а також моделей з нанесеним малюнком, що імітує натуральний камінь. Все це розмаїття декоративного оформлення робить скляні поверхні доречними в будь-якому стилі інтер’єру.
Скляні стільниці на кухні: всі за і проти
Зносостійкість та довговічність
Робоча поверхня зі скла після тривалої години не витрачається і не деформується, навіть якщо перебуває у постійній експлуатації. Здатність витримувати вагу предмета, що впав з висоти, забезпечує хорошу товщину стільниці, а саме від 5 до 20 мм – це кілька шарів ламінованого скла, і найвищий – із загартованого.
З упевненістю можна сказати, що скляні робочі поверхні будуть відмінно, а головне, довго служитимуть у приміщенні кухні, якщо поводитися з ними належним чином, дотримуючись деяких правил.
Гігієнічність та легкість у догляді
Кухня – приміщення специфічне, і господині потрібно бути готовою до різного виду забруднення. Так як кімната має підвищену вологість і, отже, всі поверхні, особливо робочі, схильні до розмноження на них бактерій і цвілі. Все, але тільки не скляні стільниці, адже, маючи особливу цільну текстуру з відсутністю пір, вони не дадуть розмножуватися шкідливим мікроорганізмам.
У догляді за скляними поверхнями теж все просто: їх миють звичайною водою з додаванням кремового миючого засобу, використовуючи м’які губки.
Навіть якщо забруднення старе і не піддається очищенню м’якими засобами, не рекомендуємо користуватися для видалення порошками з абразивними частинками – вони можуть подряпати скляну поверхню і назавжди зіпсувати її.
Стійкість до високих температур
Поверхня зі скла у робочій зоні на кухні – це відмінний і дуже практичний варіант, адже перепади температур, кипіння, бризки окропу та жиру – тут постійне явище. Скляна стільниця не розплавиться від високої температури та не вбере зайву вологу, втрачаючи свій зовнішній вигляд як, наприклад, дерево.
Цей фактор дозволить вам встановити робочу поверхню над усіма фасадами кухонних шаф, або тільки в зоні приготування їжі.
Безпека матеріалу
Як відомо, завдяки натуральному походження, скло є екологічно чистим матеріалом, що не виділяє будь-які шкідливі речовини в навколишнє середовище.
Слід додати також, що виріб з триплексу (як особливо міцного матеріалу), якщо він і розіб’ється, не залишить на вашій шкірі ніяких ударів, оскільки розсиплеться на дрібні кубики без гострих країв.
Недоліки скляних стільниць
Ми розповіли про основні переваги скляних поверхонь, але для того, щоб ви змогли зробити правильний вибір, знаючи, чого від них очікувати, слід розповісти про особливості скла, як матеріалу, що має ряд істотних недоліків.
Крихкість
Навіть загартоване скло, що витримує значні навантаження, рано чи пізно може тріснути або в місцях механічних пошкоджень утворити неестетичні сколи, які вже не виправити, а значить стільницю доведеться повністю замінити. Те ж саме може повторитися і вдруге, і втретє, а отже, рекомендуємо вчасно подумати про те, чи готові ви, на догоду естетиці, розтратити кошти з сімейного бюджету.
«Холодність» інтер’єру
Так, скло в інтер’єрі виглядає добротно та елегантно, свідчить про гарний смак та достаток господарів будинку. Але, воно ж здатне створити атмосферу відчуженості і деякої скутості, з якими приміщення навряд чи здасться затишним і привабливим.
Ситуацію врятувати можна доповнювати інтер’єр предметами з інших натуральних матеріалів, наприклад, поставити дерев’яні стільці, оббиті м’якою тканиною, або вибрати природну фактуру фасадів меблів з дерева.
Скрип та інші неприємні звуки
Перебуваючи в постійній експлуатації, робочі поверхні зі скла неминуче будуть видавати різкі та гучні звуки при зіткненні з посудом, столовими приладами та іншими кухонними приладдями.
Щоправда, завжди можна скористатися спеціальними підставками, серветками та прихватами, які ці звуки заглушать.
Вплив кислот, абразиво, та необхідність частого миття
На склі добре видно всі сліди від немитого посуду, розлучення від води, жирні відбитки пальців, тому матеріал вимагають постійної уваги щодо догляду, а щоб стільниці виглядали завжди охайно, необхідно підтримувати майже ідеальну чистоту, що досить непросто в сучасному темпі життя.
Крім цього, скляні поверхні чутливі до впливу деяких кислот, з якими, у свою чергу, в приміщенні кухні ми маємо справу досить часто.
Висока ціна
При всіх своїх недоліках скло як матеріал для виготовлення робочих поверхонь і стільниць коштує не дешево, оскільки все одно користується неймовірною популярністю в сучасних кухонних інтер’єрах. А якщо ви збираєтеся замовити конкретну ексклюзивну модель, будьте готові відчутно розщедритися.