Правильно «збудований» інтер’єр приміщення, в якому враховані не лише його особливості, а й призначення, завжди сприяє більш продуктивній діяльності, в чому б вона не полягала.
Так, вести робочі справи буде зручніше у продуманому до дрібниць кабінеті; відпочинок стане повноцінним, якщо оформлення спальні цьому сприятиме; а теплу вечерю розділити з батьківщиною приємніше у легкій атмосфері домашньої їдальні.
Сьогодні до вашої уваги представлена стаття про тонкощі дизайну інтер’єру маленької «камерної» їдальні.
• як самостійне приміщення;
• як зони у приміщенні кухні;
як зони у приміщенні вітальні.
Якщо говорити про столову як про самостійну кімнату, то вона обов’язково повинна містити вікно. Погодьтеся, обідати в замкненому приміщенні трохи не затишно, тому цю особливість слід враховувати під час планування.
Колірна гама для маленької їдальні
Їдальня – це місце, де збираються, перш за все, щоб у оточенні сім’ї та близьких друзів розпочати або завершити день за смачною трапезою та бесідою. Звичайно, добре, коли цьому нічого не заважає, адже відомо, що присутність темних похмурих тонів навколо обіднього столу не сприяє доброму апетиту, лише пригнічуючи його. Тому краще вибрати один із наступних варіантів.
Нейтральна палітра
Починати слід від підлоги, вибираючи йому шоколадний, кавовий, дерев’яний відтінок. Далі меблі, вона цілком може поєднувати в собі ці тони з світлішими (пісочний, топленого молока, сірий). Стіни нехай будуть якомога спокійнішими — з бежевими, золотистими, перламутровими, або відтінками яєчної шкаралупи та слонової кістки, які слід вибрати і для текстилю (штори, скатертини, серветки, рушники). Стеля можна прикрасити ліпниною або гіпсокартонними конструкціями, але бути він повинен білим.
Природні кольори
Природа ще ніколи не помилялася у виборі та змішуванні фарб, а значить, ви вже точно не помилитеся, якщо для оформлення їдальні озброїтеся синьою (блакитний, блакитний, бірюзовий, блідо-синій, білий), зеленою (трав’яною, салатною, фісташковою, світло- зелений, м’ятний) гамою, а також тими тонами, які, так чи інакше, можна зустріти в живій природі: пшеничний, теракотовий, жовтий, лимонний, деревний, і навіть чорний.
Соковиті акценти
Зарядити бадьорістю і поліпшити самопочуття допоможуть живі «апетитні» кольори, які використовуються лише як барвисте оформлення інтер’єру. Наприклад, постільте скатертину лимонного кольору, стіну біля столу прикрасьте натюрмортом з овочами, використовуйте малинові серветки, або просто придбайте яскраві меблі для сидіння.
Кількість посадочних місць
Ми говоримо про маленьку їдальню, кількість місць у якій, в ідеалі, не повинна перевищувати більше 4-6, а інакше вашим гостям буде забезпечений відчутний дискомфорт.
Спершу слід подумати про те, скільки людей трапезують щодня. Якщо їдальня знаходиться в будинку, де живе молода сім’я, то потреби постійного розміщення додаткових стільців немає, хоча вони повинні бути на випадок, якщо вас відвідують родичі або друзі.
У сім’ї, що складається з 4 осіб (батьки та діти), біля обіднього столу повинні стояти, відповідно, чотири стільці.
Максимальна (шість місць для невеликої їдальні) кількість стільців може бути встановлена, якщо площа столової зони це дозволяє, і коли у вашій родині існує традиція спільних з друзями сніданків або обідів. Але, в будь-якому випадку, завжди потрібно керуватися конкретним випадком, на користь максимальної зручності всіх, хто сидить за обіднім столом.