Дамаський візерунок в інтер’єрі

- Advertisement -

Витоки виникнення візерунка знаходяться в ранньому Середньовіччі, а якщо точніше висловлюватися — у сирійському місті Дамаску, де виготовляли тканини з найкрасивішим густим орнаментом.

У XXI столітті насичений візерунок, що складається з плавних ліній, що сплітаються, утворюють вертикальні, симетрично розташовані квіткові мотиви, використовують вже в різних матеріалах і поверхнях. Тепер «дамаск», або просто дамаський візерунок, дуже популярний, символізує розкіш та елегантний смак власників будинку, де його використовують.

Слід зазначити, що дамаск сьогодні — це орнамент із великими можливостями застосування різних стилях: від класики до сучасності. Тому в інтер’єр його залучити може кожен охочий привнести оселі особливий шарм і лиск.

Особливості візерунка дамаск

Ми вже з’ясували, що орнамент є чимось, подібним до витіюватої квітки, або малюнку з густого листя, обрамленого такими ж плавними елементами. Примітною деталлю є використання завжди лише двох кольорів: для фону та для візерунка.

Контрастний дамаск

Можна вибрати, наприклад, чорно-білий, червоно-синій, синьо-зелений дамаський візерунок, або зупинитися на контрасті фактур орнаменту. Тобто прикрасити інтер’єр матовим візерунком на блискучому фоні, або навпаки.

Явний контраст кольорів дамаського малюнка найчастіше використовують у прикрасі конкретних зон та локальних об’єктів у сучасних стилях інтер’єрів. Так як використання великої його кількості в одному приміщенні, швидше за все, виглядатиме незграбно.

Нейтральний дамаск

Таким можна назвати візерунок, у якому відмінність у кольорі листяного мотиву та фону зовсім незначна: білий та бежевий, сірий та сріблястий сталевий. Цей варіант дамаска гарний у рясному застосуванні на великих ділянках стін та в оббивці комплектів м’яких меблів.

Візерунок на текстилі

У виготовленні тканин для текстильного оформлення інтер’єру, дамаск проявляється дуже часто і, особливо популярним серед шанувальників витриманої елегантності, використовується як візерунок штор, покривал, подушок, скатертин і навіть рушників.

І в цьому немає нічого дивного, адже однойменний орнамент завжди виглядає вишукано, але не кричаче, актуально і поза часом.

В оббивці меблів

Дамаський візерунок в оббивній тканині – ще один зручний спосіб застосування його в інтер’єрі. Використовувати малюнок на меблів можна на додаток до портьєрів або римських штор, вибираючи тканини-компаньйони. У цьому випадку доречніше зупинити вибір на нейтральних кольорах орнаменту і на вікнах, і в оббивці дивану.

- Advertisement -
- Advertisement -