Спальня – місце майже священне, тому оформлення інтер’єру в ній може чимось нагадувати ритуал створення особливого світу, в якому комфорт і естетика першорядні.
У той же час важливою складовою для них є колористичне рішення кімнати, а цілісний образ часто залежить саме від нього.
Сьогодні пропонуємо варіанти оформлення спалень з використанням різних відтінків блакитного кольору, і поспішаємо звернути увагу, що:
Блакитний колір завжди і особливо вдало комбінується з білим кольором слонової кістки, кремовим;
Серед його відтінків виділяють: блакитний, волошковий, бірюзовий, небесний, блідо-блакитний, світло-синій, сизий, колір води в морі;
Блакитний добре поєднується з різними темними кольорами: шоколадним, темно-синім, чорним, графітовим;
Блідо-блакитний комбінується зі світлими відтінками червоного, жовтого, помаранчевого, рожевого, пісочним, бежевим, салатним; яскраві блакитні тони уживаються з насиченими трав’яним, рожевим, червоним, жовтим, синім, мандариновим.
Багато повітря
Блакитний колір по-різному сприймається у просторих спальнях та в невеликих кімнатах, а залежить це насамперед від рівня інтенсивності денного та штучного світла. Якщо у великій кімнаті можна дозволити використання будь-якого відтінку блакитної палітри, — у маленькій спальні багато хто з них виглядатиме погано, а все через брак сонячних променів.
У маленькій, бідно освітленій спальні, блакитний колір здатний виглядати холодно і похмуро, особливо, якщо не підкріпити його світлими або теплими відтінками інших кольорів. У великому приміщенні, навпаки, легкі відтінки неба та моря звучать набагато краще, заспокоюючи погляд своєю м’якістю.
Сама ніжність
Як один із численних відтінків ніжної пастельної гами, блакитний колір може успішно поєднуватися з будь-яким із них. Так, приглушені персикові, пудрові, блідо-жовті або карамельні тони, поєднуючись з ясним небесним відтінком, дуже гармонійно виглядають в інтер’єрі спальні, підтримуючи і відтіняючи один одного.
Щоб створити чудовий легкий образ блакитної кімнати, вибирайте на додаток пастельні відтінки теплих (рожевий, персиковий, блідо-кораловий), холодних (блідо-зелений, м’ятний) або нейтральних (кремовий, пудровий, світло-сірий) кольорів, орієнтуючись на власні смакові .
Але не слід забувати, що найкраще пастельні відтінки, і в тому числі блакитний колір, використовувати у великій кількості на всіх поверхнях та предметах меблів. Наприклад, вибираючи блідо-васильковий для фарбування стін у спальні, на підлогу постеліть світло-персиковий килим, а на вікна повісьте ніжні, перлинно-жовтого кольору штори.
Гарний градієнт
Градація від світлого до більш насиченого, або одночасне поєднання різних відтінків блакитного кольору, – це вірний спосіб зробити спальню цікавішою, а за змістом глибшою і багатшою. Монохромність в оформленні приміщень іноді може пригнічувати, а якщо говорити про деякі з відтінків блакитного кольору, то вони можуть бути дещо пасивними.
Саме з цієї причини, разом з блідо-васильковим та сизим, у різних предметах та фактурах рекомендуємо використовувати колір морської хвилі та чистий небесний відтінок, щоб спальня сприймалася мальовничіше.
Блакитний колір в інтер’єрі спальні
Добре в інтер’єрі спальні виглядає поєднання прохолодних із теплими тонами блакитного кольору. До перших можна віднести блакитний, волошковий, колір морської хвилі; до других же належать небесний, бірюзовий, блідо-блакитний.
Наприклад, буде добре, якщо в кімнаті використовувати їх так, щоб за допомогою кожного виділити різні зони: ліжко (бірюзове узголів’я), біля вікна (василькового кольору стілець або настільна лампа), вхідний (сизо-блакитний килим).