Як оформити стіни у дитячій кімнаті

- Advertisement -

Віддаючи цілу кімнату в особисте розпорядження дитини, необхідно пам’ятати, що вона повинна відповідати деяким вимогам.

Наприклад, відмінне природне та штучне освітлення, натуральність використовуваних матеріалів та практичність покриттів стін та підлоги є першочерговими критеріями, за якими можна судити про якість облаштування кімнати для дітей.

Стіни дитячої – це, можна сказати, «живе полотно», за допомогою якого ви можете створити добрий та радісний настрій у всій кімнаті. Але перш, ніж приступити до оформлення поверхні, не варто забувати про те, що:

Матеріали для покриття стін тут повинні бути безпечними, натуральними, що дихають. Дерево, паперові шпалери, акрилові фарби на водній основі найбільше підійдуть для даного приміщення.

Стіни досить часто доведеться мити, або протирати вологою губкою, тому потрібно потурбуватися про те, щоб покриття було вологостійким.

Основним кольором стін дитячої має стати нейтральний відтінок: нежно-зелений, світло-сірий, білий, сріблясто-жовтий, золотисто-рожевий, блідо-блакитний, бежевий, какао. На такому тлі буде легше використовувати яскраві поєднання, а інтер’єр вийде стильнішим та універсальнішим.
Далі зібрані найцікавіші та найпрактичніші способи оформлення стін, які у дитячій кімнаті будуть довгу годину актуальні та, що немало важливо, цікаві вашим дітям.

Оракал чи трафарет

Дуже простий, але дуже ефектний спосіб, який полягає у нанесенні на попередньо підготовлену (вирівняну, прогрунтовану та пофарбовану) поверхню будь-якого малюнку на самоклеїтися (оракал), або за допомогою заготовки-шаблону, губки і фарби. І перший, і другий спосіб не займе багато години, а лише вимагатиме вашого терпіння та уваги.

Оракал – клейка плівка для оформлювальних робіт, яку ви можете замовити в будь-якій друкарні, попередньо обговорюючи зі спеціалістом точні розміри, сюжет та кольорову гаму. У готовому вигляді малюнок на плівці легко відокремити від захисної основи і наклеїти в необхідному місці на стіну.

Трафарет – шаблон візерунка чи фігури, вирізаний із паперу чи пластику (гнучкий металевої пластини). Прикладаючи його до стіни, і використовуючи змочену в фарбі губку, можна легко та швидко нанести малюнок у потрібній кількості та розмірі.

Шпалери

Старий, перевірений спосіб оформлення стін у будь-якому приміщенні. Але для дитячої кімнати шпалери будуть тим більш вдалим вибором, що це один із найбезпечніших матеріалів для облицювання. Рекомендуємо використовувати звичайнісінькі шпалери на паперовій основі з нейтральним візерунком або взагалі без нього, якщо мова про дитячу. Діти швидко ростуть, їх смаки та переваги змінюються в міру дорослішання, а переклеювати шпалери кожні два-три роки не в кожній родині є можливість.

У дитячої дівчинки будь-якого віку протягом кількох років чудово виглядатимуть шпалери з дамаським візерунком, птахами та деревами, мереживним малюнком. Для дитячої, в якій мешкають хлопчики, можна вибрати сміливі геометричні візерунки, тваринні принти або силуети, написи.

Розпис

Розписні стіни – це чудово, а в дитячій кімнаті тим більше. Мальовничі сюжети з казковими персонажами, тваринами, замками та неймовірними пригодами мультиплікаційних героїв порадують будь-яку дитину. Але чи такий спосіб практичний, як привабливий з естетичної погляду?

Про актуальність настінного розпису в дитячому протягом тривалого часу також можна сперечатися, адже сюжети і герої, які подобаються дитині в дитинстві, будуть не доречні в шкільні роки і пізніше. Крім цього, замовити розпис великої ділянки стіни – не таке вже дешеве задоволення, а робота займає багато часу та сил.

І все ж, як компроміс рекомендуємо прикрашати розписом одну стіну, або якусь із її ділянок, вибираючи нейтральний сюжет (світ тварин, морську тематику або космос).

- Advertisement -
- Advertisement -