Жовтий колір інтер’єру. Кожній кімнаті – свій відтінок

- Advertisement -

Жовтий колір в інтер’єрі часто викликає побоювання щодо того, яке відчуття вироблятиме кімната надалі.

Як до будь-якого іншого насиченого кольору, до жовтого слід ставитись уважно і, якщо хочете, шанобливо. Оскільки його вплив на обстановку завжди досить значний – і інтер’єр вам сподобається, або ні.

Тим не менш, не варто боятися залучати в оформлення кімнати жовтий колір, він має безліч переваг, наприклад:

Заряджає оптимізмом та бадьорістю.
Зміцнює імунітет.
Дарує позитивні емоції, підвищує настрій.
Освіжає вигляд приміщення.
Вносить до кімнати більше світла та тепла.
Пробуджує силу та розумові здібності.
Відбиває світло, отже, розширює простір.
Тим не менш, жовтий має подвійний характер, адже його присутність в приміщенні часом може бути дуже нав’язливим, кричущим і зухвалим.

За своєю природою жовтий колір наповнений сяйвом і теплом, він приносить чистоту і наближається до білого кольору. Поспішаємо помітити, що він може бути теплим (колір яєчного жовтка і кульбаб) і холодним (колір шкірки лимона і квітів мімози), розпадаючись на велику кількість красивих відтінків: нейтральний жовтий, лимонний, кукурудзяний, золотистий, шафрановий, солом’яний, охристо- каррі, пісочний, канарковий, гірчичний, жовтий крем, колір ванілі, шампанське, пастельний жовтий, грушевий.

Використання жовтого кольору у різних кімнатах
Бажаючи використати іскристий жовтий в інтер’єрі, необхідно вчасно подумати про його доречність для різних житлових приміщень. Не у всіх кімнатах подібний самостійний колір можна використовувати в рівній кількості та насиченості, бо його вплив поширюється по всьому простору, а це іноді не бажано. Далі розглянемо варіанти правильного залучення жовтого до кімнат різного призначення.

Спальня

Більшість експертів кольоротерапії можливо відповіли б, що тут жовтий колір вкрай не бажаний через свою бадьору і рвучку натуру. Почасти це так, але з іншого боку, вранці нам так часто саме цієї бадьорості і не вистачає, тож поспішно судити не варто.

Якщо ви належите до «сов» – людям, для яких необхідність раннього пробудження схожа на тортури – життєрадісний жовтий колір для спальні буде відмінним рішенням і, безсумнівно, допоможе підбадьоритися.

У той же час, легше зустріти новий день допоможуть такі відтінки, як лимонний, кукурудзяний, канарковий, шафрановий та золотистий. Їх не потрібно використовувати для оформлення стін та інших поверхонь, щоб не перестаратися. А ось порційне застосування насиченого жовтого у спальні доречно, наприклад, у невеликих предметах: корпусі будильника, картині чи панно на стіні, абажурах ламп, покривалі чи подушках.

Зробити спальню теплою, але світлою та привітною одночасно, допоможуть відтінки шампанського, заварного крему, м’якоті банана, ванілі чи піску. Їх можна сміливо використовувати для фарбування стін, у текстилі та оббивках, килимових покриттях та інших дрібних предметах.

Кабінет

Специфічне приміщення, в якому важливо зберігати ясність розуму і залишатися більшою мірою зосередженими. Для кабінету жовтий колір один із найнебажаніших, оскільки вважається, що він цю увагу розсіює і відволікає.

І все ж, привітність і стрімкість, властиві жовтому, часто викликають невинне бажання чинити всупереч здоровому глузду. Якщо таке трапилося з вами, рекомендуємо вчинити так:

Поверхні та предмети жовтого кольору повинні залишатися поза увагою доки ви зосереджено працюєте. Розверніть крісло і стіл так, щоб за спиною опинилися штори або комод канаркового або кольору пелюсток шафрану. Стільці з жовтими м’якими сидіннями засуньте під стіл або поставте біля стіни за спиною.

Під час перерви вам буде легко освіжити і пробудити ясність думок, розвернувшись обличчям до яскравих предметів позаду. А щоб кілька хвилин відпочинку пройшли продуктивніше, використовуйте світлий жовтий колір у звичних речах: підносі або чайних чашках, керамічних вазах на комоді або пуфі для ніг.

Вітальня

В оформленні цієї кімнати, навпаки, використання жовтого кольору більш ніж рекомендовано. Він принесе сюди привітність, затишок і багато в чому сприятиме живому спілкуванню.

Найбільш сприятливе враження у вітальні справлять помірні відтінки жовтого, наприклад, гірчичний, солом’яний, пісочний, – вони особливо доречні в традиційних стилях інтер’єру, де відтінок, що використовується у великій кількості в облицюванні та фактурах тканин, виглядає гармонійно.

У сучасних мінімалістських або еклектичних вітальнях будуть чудово виглядати лимонний, колір каррі, яєчного жовтка. Ці тони, у разі, підійдуть для килимів, оббивок, декору.

- Advertisement -
- Advertisement -