Як оформити інтер’єр кухні у приватному будинку

- Advertisement -

Кухня в приватному будинку має незаперечні переваги, як то вільне планування і велика кількість природного світла.

Але в той же час ми отримуємо низку викликів, які полягають у правильному та найбільш зручному облаштуванні кухні.

Добре, якщо ще на етапі планування були враховані побажання замовника щодо розташування та форми кухні. Але може так статися, що ви отримаєте вже готове житло з усіма його достоїнствами та недосконалостями, з якими потім доведеться миритись і лише коригувати по можливості.

Квадратна кухня

Якщо ви стаєте власником кухні квадратної форми, до того ж кухня є окремим приміщенням, будьте впевнені, що довго і ретельно займатися його облаштуванням не доведеться. У квадратній кухні досить легко встановити необхідні меблі, вибираючи оптимальне її розташування г-образно, вздовж однієї або двох паралельних стін.

Якщо площа кухні дозволяє, біля протилежної від меблів стіни, скажімо, біля вікна добре розташувати обідній стіл. Так кімната ненав’язливо розділиться на дві повноцінні функціональні зони: їдальню та робочу для приготування їжі.

Якщо кімната відрізняється великими розмірами, а вікна розташовані поблизу варильної або робочої поверхні, можна дозволити повісити щільні функціональні штори з тюлем. Але коли габарити кімнати невеликі, кухня непростої форми, а віконні отвори розміщуються вздовж обробних поверхонь, краще скоротити кількість текстилю та обмежитись римськими шторами чи ролетами. Це куди більш практично і збереже денне світло, необхідне у скромній маленькій кухні.

Стіл для щоденних трапез у родинному колі (якщо окремого приміщення для нього не передбачено) можна встановити в самому центрі кухні і підвісити над ним красиву люстру. Особливий ефект справляє такий прийом, якщо кухня досить простора, щоб можна було без перешкод пересуватися навколо столу та біля робочих поверхонь.

Якщо кухня невеликого розміру, потрібно подумати про більшу функціональність меблів. Вітаються висувні шафи з практичними поверхнями стільниць, можна використовувати дивани з відсіками для зберігання, захованими під сидінням і т.д.

Розміщення кухонного острова в центральній частині кімнати може позбавити вас необхідності встановлювати додаткові меблі, а подібний об’єкт буде зручний як обробної поверхні, так і обіднього столу.

Квадратну кімнату візуально можна поділити на два рівні трикутники, в одному встановлюємо кухонні меблі з робочою і варильною поверхнями, в іншому розташовуємо обідній стіл з м’яким куточком. А для того, щоб ще ефектніше розділити кухню робочу та гостьову зони, можна встановити барну стійку на периферії.

Кухня поєднана з вітальнею або їдальнею

Непогане рішення, особливо коли кухні не вистачає кількох квадратних метрів. Об’єднання із сусіднім приміщенням несе багато позитивних моментів: це і можливість господині під час приготування їжі брати участь у розмові та проводити час із сім’єю; візуально не тільки кухня, але й сама вітальня стає більшою та цікавішою, оскільки, поєднуючи ці кімнати, слід дотримуватися єдиного стилю для обох, щоб отримати органічний образ інтер’єру.

Буває так, що об’єднання суміжних приміщень дозволяє додати більше денного світла на кухню через відсутність у ній вікон та наявність великих прорізів у вітальні.

Рекомендуємо заздалегідь подбати про хорошу витяжку, вона безперечно стане в нагоді під час щоденної роботи на кухні, поєднаній з вітальнею. Інакше згодом усі запахи від приготування їжі вберуться текстилем, оббивкою м’яких меблів, створюючи важку атмосферу затхлості.

Поєднані кухня з вітальнею хоч і утворюють майже єдине приміщення, але мають різне функціональне призначення. А щоб це наголосити, використовують різні способи розмежування кімнат. Так, на межі кухні з відкритим плануванням можна встановити барну стійку з високими стільцями, кухонний острів прямокутної форми або такий самий обробний стіл; тут можна частину меблевого комплекту (кухонні шафи) і доповнити прозорою скляною перегородкою до стелі.

- Advertisement -
- Advertisement -