Відсутність яскравих кольорів або помітних елементів декору, які роблять інтер’єр по-справжньому оригінальним і привертають увагу, часто проблема сучасних кухонь.
Пропонуємо у цій статті розглянути вдалий варіант застосування активного кольору, який може стати своєрідним «якорем» та створити особливу, сміливу святкову атмосферу в кімнаті, де щодня зустрічається вся батьківщина.
1. Центр тяжіння
Обідній стіл – це невід’ємний і один з основних елементів обстановки кухні, і якщо габарити приміщення дозволяють, тоді розміри даного предмета меблів можуть бути дуже значними. Матеріалом може бути розкішне дерево або легке скло, міцний метал або варіантний полікарбонат. Але нам особливо подобається рішення кардинального фарбування столу в насиченому відтінку, наприклад, червоний, трав’яний, кульбабовий, охра. Так як ці кольори є природними, вони досить органічно увіллються в основну гаму інтер’єру кухні, не викликаючи в ній дисонансу.
Пам’ятайте про те, що обідня зона має бути витримана у винятково приємній натуральній гамі, яка якщо і включає насичені відтінки, то вони сприймаються очима людини лише сприятливо
Яскравий стіл невеликого розміру з фігурними елементами (ніжками — балясинами, підстіллям) гідний усіляких похвал та звання головного арт-об’єкту в нейтральному мінімалістському інтер’єрі кухні.
2. Серце кухні
Кухня, оформлена в сучасному стилі з простими формами меблів, лаконічними аксесуарами та освітлювальними приладами повинна все ж таки виділятися за рахунок яскравого акцентного елемента. Таким цілком може бути кольорова побутова техніка, наприклад, холодильник (до речі, компанія SMEG може запропонувати ретро-моделі найкрасивіших кольорів) або газова плита з електричною духовкою.
Це не тільки дуже красиво, але й символічно, адже плита — це нащадок печі, тобто уособлення домашнього вогнища, в якому вогонь не гасне, зігріваючи весь будинок. Тому рекомендуємо встановити яскраву помаранчеву, червону або жовту плиту.
3. Акцент на робочій зоні
Виділити за допомогою кольору можна зону, яка використовується для обробки продуктів харчування. Тут господиня проводить багато часу, отже комфортні умови просто необхідні. Так, не тільки чиста та функціональна робоча поверхня має значення, а й прилеглі площини, такі як захисний фартух або навіть ціла стіна (якщо верхній ярус шаф відсутня).
Якщо облицьовувати цю зону керамічною плиткою насиченого відтінку, можна значно заощадити на оформленні решти стін, адже в кімнаті з’явиться повноцінний активний елемент, який не потребує доповнення.
Яскрава стільниця над кухонними шафами нижнього ярусу чи острова — це зовсім не банально, адже наважиться на подібний експеримент зможуть не багато, але це того варте. У кухні з’явиться акцент, який має корисну функцію.
4. Замість скульптури
Сьогодні актуальною тенденцією є використання меблів з різних стилів. Тобто, разом із основними предметами простих геометричних форм із гладкими фасадами можна встановити елегантний комод для посуду або навіть цілий буфет із різьбленим декором та витонченою фурнітурою.
Але головне тут — колір вбудованого або окремого предмета, він має вирішальне значення для всього інтер’єру, тому що допомагає створити скульптурний акцент. Не варто боятися яскравих відтінків, і тут ми знову рекомендуємо звернутися до живої природи: кораловий, кобальтовий або блакитний предмет обстановки освіжить кухню, а ваше самопочуття в ній буде завжди позитивним.
Не поспішайте позбуватися старовинного бабусиного дерев’яного серванту, він ще може стати в нагоді, і допоможе істотно заощадити на придбанні посудної шафи. Зніміть старі шари фарби і лаку, скористайтеся шпаклівкою, щоб прибрати відколи і нерівності, загрунтуйте поверхню а потім, покрийте двома-трьома шарами свіжої фарби насиченого відтінку, що сподобався вам. Ми впевнені, що результат точно буде вражаючим.
5. Яскраве світло навколо
Найчастіше, навіть у денний час восени та взимку в приміщенні мало світла, тому доводиться користуватися додатковими джерелами освітлення. У кухні яскраве якісне світло просто необхідне, а отже, кожна з функціональних зон має бути доповнена бра, спотами, підвісами, діодними лампами або іншою ілюмінацією.
До речі, у вас є чудова можливість внести в інтер’єр красиві фарби без значних вкладень або придбання яскравих меблів. Просто вибирайте незвичайні освітлювальні прилади із кольорового скла, фарбованого металу. Також можна замовити виготовлення унікальної ілюмінації на стіну у вигляді найрізноманітніших об’єктів, продуктів харчування, фраз або літер на ваш вибір.
Кольорові абажури підвісних світильників або стильна ілюмінація в обідній зоні на стіні додадуть до інтер’єру кухні дозовану кількість яскравих фарб: саме стільки, скільки вам потрібно.
6. Живий акцент
Зелені рослини – це природні кольорові плями, які у світлому монохромному інтер’єрі кухні (або темному) перетворюються на барвистий сплеск. Рекомендуємо звернути увагу на прості глиняні, керамічні кашпо без візерунків чи з легкими етнічними мотивами – це сьогодні справжній тренд. І не забувайте про теракотові сосуди – у них рослини не лише виглядають органічно, але відчуваються чудово.
Жива сокова зелень, молоді декоративні деревця з плодами та квітучі рослини – це простий спосіб зробити кухню яскравою, але затишною, красивою, але не химерною.