Ідеї ​​для оформлення дачної кухні

- Advertisement -

У заміському будинку кухня грає хай не головну роль, але дуже важливу роль.

Як оформити дачну кухню та які матеріали вибрати ви дізнаєтесь з нашої статті.

Часто, невеликий заміський будинок, куди ми виїжджаємо на вихідні, виглядає трохи бунтарським, у цьому ховається вся його краса. Сюди ми привозимо віджилі речі і меблі, купуємо яскравий керамічний посуд і прикрашаємо інтер’єр скатертинами в техніці макраме. Тим не менш, година на місці не стоїть, разом із ним приходять нові тенденції декоративного оформлення навіть для скромного дачного житла. Далі ми розповімо про найактуальніші цього сезону.

Фактури натуральних матеріалів

Дача – це найбільш зручне місце для експериментів з облицювальними матеріалами та фактурами, які ви досі не наважувалися застосувати у міській квартирі.

Наприклад, приміщення кухні у прямому значенні «зіллється» з навколишньою живою природою, якщо в інтер’єрі використовувати фактуру та малюнок дерева, кам’яну кладку або штукатурку . Так, певну ділянку стіни, скажімо, біля обіднього столу, спробуйте оббити відшліфованими дерев’яними дошками, покривши їх кулею морилки та лаку, а в зоні плити частину захисного фартуха можете облицьувати великим камнем у рустикальному стилі, щоби зімітувати осередок сільської печі.

Та ж камінь або грубий кирпич можна використовувати як основний облицювальний матеріал для стін кухні, але подібно до традиції білити стелі – пофарбувати поверхню матовою білою фарбою.

Незвичайні меблі на дачній кухні

Не поспішайте викидати або пускати на дрова дерев’яні меблі з фарбою, що облупилася, або іншими вадами. Саме такі предмети задають живий та неординарний настрій для кухні на вашій дачі.

Крім того, необхідність придбання нових стільців і столів просто відпаде, а ви зможете креативно і весело оформити кухонний інтер’єр. Наприклад: як столову групу використовуйте простий дерев’яний стіл (можливо, вам вдасться знайти екземпляр з крученими ніжками), і різнокольорові стільці однакової форми; або ж замість таких поставте попурі з різних вінтажних стільців, крісел і табуретів.

Увага: світло

Як і в будь-якій іншій, у дачній кухні завжди потрібні якісні джерела освітлення. Але, крім якості, тут можна акцентувати увагу на естетиці приладів, їх розмірі та стилі. Забудьте про непоказні круглі плафони або тривіальні стельові світильники. На зміну їм повинні прийти яскраві та незвичайні люстри, торшери або підвіси на довгому шнурі. Відпустіть свою фантазію і вдосталь насолодіться зробленим вибором на користь витонченої люстри з кришталевими (скляними) підвісками, лампами у вигляді садового ліхтаря або аскетичного плафона з жерсті.

Зверніть увагу: світло ламп обов’язково має бути теплим жовтуватим, а урбаністичне біле та холодне сяйво краще залишити для офісних приміщень.

Посуд напоказ

Швидше за все, у багатьох на дачі збереглися вінтажні дерев’яні серванти або буфети, а можливо, невисокі стелажі або підвісні полиці в кілька ярусів, з якими шкода розлучатися, але застосування важко знайти.

Запевняємо, це велика хибна думка, оскільки речі з нальотом часу сьогодні на піку популярності, і головне, щоб вони були цілими без явних пошкоджень (глибоких тріщин, розвинених або відсутніх кріплень). Такі меблі легко привести в належний вигляд, лише трохи відшліфувавши поверхню, а потім, пофарбувавши її пастельним або, навпаки, яскравим кольором фарби.

Розміщуючи оновлений предмет в інтер’єрі кухні, можна використовувати його полиці для демонстрації посуду з найзворушливішими сюжетами, або зберігати яскраві тарілки для постійних обідів.

Теплий блиск міді

Мідний декор навіває думки про казкові розповіді, затишок бабусиного будинку, але також, він говорить про почуття стилю та високу естетику заміської кухні.

Сьогодні придбання мідних каструль, сковорідок, турків та іншого посуду є досить витратним, але, безперечно, стане вдалою інвестицією на десятки років уперед.

Крім мідних кухарів, каструль та інших судин, кухню можна прикрасити декоративними свічниками, кружками, вазою або ажурним настінним підносом з цього красивого і благородного матеріалу.

Чарівний настінний годинник

Під час відпочинку або роботи на дачі можна зовсім забути часу, вдаючись до легких думок, або споглядаючи сад за вікном. Щоб цього не сталося, і ви вчасно встигли на ділову зустріч у місті, рекомендуємо встановити класичний настінний годинник у кухні.

Чим більшим і цікавішим буде примірник, тим краще і яскравіше стане інтер’єр, тому вибирайте:

вокзальні годинники – круглі, чорно-білі, з чіткими цифрами та стрілками;
настінний механізм у вигляді великих карманних годинників з римськими цифрами;
часи з кукушкою та маятником;
годинник на кронштейні двосторонній

- Advertisement -
- Advertisement -