Дитяча кімната у сучасному стилі

- Advertisement -

Сучасний стиль у дитячій кімнаті досить демократичний, за його допомогою можна створити недорогий, але ефектний інтер’єр.

Проте, як і будь-який інший стиль, він вимагає дотримання гармонії та правил ергономіки, які є важливими в будь-якій кімнаті.

На питання про те, що представляє інтер’єр сучасної дитячої кімнати, неможливо відповісти однозначно, оскільки нинішні технології та модні віяння впливають на всі сфери дизайну, а отже, образ дитячої може бути багатоликим та невловимим.

Багатьом декораторам і дизайнерам до душі сучасний стиль, адже він дозволяє втілювати найнезвичайніші і сміливіші ідеї, і про деякі з них ми говоритимемо в цій статті.

Вибираємо сучасний образ дитячої кімнати

Від класичних і традиційних стилів сучасний відрізняється тим, що має на увазі широке розмаїття матеріалів, фактур і деталей, що наповнюють інтер’єр. У дитячій може бути використане, дерево та пластик, текстиль та шкіра, ламінат або плитка, поліуретан або безпечне скло. А якщо віддатись на волю фантазії, можна сформувати унікальний інтер’єр, подібного до якого більше не буде.

Лаконічний та функціональний дизайн дитячої

Сучасний інтер’єр дитячої, у якому кожен предмет та матеріал використовується з метою створення виключно комфортних умов. Отже, головне тут, – це простота форм, чистота кольорів (переважно, природних), ергономічні меблі.

Окрім спального ложа та письмового столу в робочій зоні, даний варіант сучасного інтер’єру передбачає безліч секцій для зберігання речей, іграшок, книг. Це можуть бути стелажі із закритими та відкритими полицями, етажерки, вбудовані конструкції шаф, приховані висувні ящики та інше.

Матеріали для оформлення поверхонь стін, підлоги та стелі також повинні бути максимально практичними: ламінат, фарбування, ковролін або циновка з сизалю, поліуретанові стінові панелі.

Тематичний дизайн сучасної дитячої

Можливість втілення дитячих мрій – ось що дає сучасний стиль в оформленні інтер’єру кімнати. Простір дитячої може виглядати, як куточок райської лагуни, або квіткової галявини просто неба. Для цього, перш за все, необхідно пофарбувати стелю та стіни (або їхню верхню частину) у ніжно-блакитний відтінок, а потім, за допомогою губки нанести білий, «малюючи» легкі хмари. Нижню частину кімнати можна оформити з використанням синьо-зеленої гами кольорів і розставити акценти у вигляді декоративних деталей, що доповнюють фантазійний образ (декор, текстиль, світло, розпис, предмети з певним силуетом).

У кімнаті хлопчика можна встановити ліжко, що нагадує носову частину піратського корабля, або оформити стіни картами світу та прапорами різних країн, де ваш син мріє побувати.

Дівчинка може вибрати романтичний образ своєї кімнати, доповнити який зможуть невагомий балдахін над ліжком (або його імітація в зоні відпочинку), жіночні принти та ажурні орнаменти, картини та фотографії на тему моди, улюблених кінострічок та інших цікавих сюжетів.

Стильний та яскравий дизайн сучасної дитячої

Сучасний інтер’єр дитячої, як у батьків, адже більшість дітей мріють якнайшвидше опинитися на місці батьків: стати дорослими та самостійними.

Як основні меблі встановіть ліжко і шафу (або комод) в спеціально класичному стилі (з дерева, з елегантними різьбленими елементами). На їх тлі задерикувато і актуально виглядатимуть дизайнерські предмети декору (статуетки, картини та репродукції), меблі та незвичайні поєднання кольорів в оформленні стін, текстилі.

Головна ідея тут – це ефектний контраст фактур, форм та кольорів.

Дизайн творчої сучасної дитячої

Для дітей, дуже обдарованих творчо, важливо перебувати в оточенні атмосфери, що надихає, тому інтер’єр повинен відображати схильності і таланти вашої дитини. Наприклад, стіна (або її фрагмент), пофарбована темною фарбою, дозволить дитині з художніми здібностями малювати крейдою будь-коли. А споглядання яскравих мальовничих полотен надихатиме створення власних, у майбутньому.

Музично обдарованим дітям необхідна окрема зона для занять, яку можна оформити функціонально та барвисто, наприклад, синтезатор чи піаніно оточити конструкцією стелажу, поставити поруч яскравий пуф та обклеїти стіни шпалерами із зображенням нотного стану, скрипкових та басових ключів.

Особливості оформлення сучасної дитячої

Для кожного зі стилів інтер’єрів характерні деякі риси, за якими ми відрізняємо один напрямок від іншого. Якщо говорити про сучасний стиль, то він також, як і інші, наділений певними ознаками, наприклад, ергономікою форм, великою практичністю матеріалів, використанням стильних контрастів фактур або кольорів. Говорячи про дитячу кімнату, можна виділити додаткові ознаки, завдяки яким можна назвати стиль інтер’єру сучасним.

Вигадливе світло

Люстри, лампи, торшери, бра та прожектори простих геометричних форм, але з незвичайних сучасних матеріалів: гнутого пластику, кольорового поліуретану, матового чи прозорого скла. Також, сучасною дитячою стане завдяки використанню освітлювальних приладів, що імітують рослини, тварин, морських мешканців, грона ягід, повітряну кулю або лампу Алладіна зі знаменитої казки.

Сміливі принти та візерунки

Вони допоможуть розвинути естетичний смак дитини та поглибити її знання форм, кольорів та елементів орнаментів, загалом. Разом із класичними малюнками, такими як горошок, зигзаг, смужка, можна застосувати складніші варіації: зірки, багатогранники, спіралі, орнаменти народів світу та інше, поєднуючи їх в інтер’єрі дитячої кімнати.

Найбільш ефектно виглядають малюнки та принти в локальному виконанні на килимі, на одній стіні як акцент, у текстилі або як настінне панно в рамі або на підрамнику.

Геометрія форм

Характерним проявом сучасності в дитячій та будь-якій іншій кімнаті можна назвати прості та зрозумілі форми, які слід використовувати в оформленні поверхонь, меблів та декору. Так, одна і та ж форма прямокутника із закругленими безпечними кутами може простежуватися в силуеті ліжка та шафи, пуфи та крісла.

Коло може чітко читатися на малюнку килима, формі абажурів і силуеті тумби біля ліжка. Загалом, інтер’єр дитячої в сучасному стилі має бути побудований на основі однієї чи двох геометричних фігур.

- Advertisement -
- Advertisement -