10 помилок в оформленні дитячих кімнат

- Advertisement -

Дитяча кімната обов’язково має бути багатогранною з погляду облаштування інтер’єру.

Для батьків тут кілька основних завдань, які необхідно виконати для того, щоб і дитина, і її мама з татом були впевнені в безпеці та комфорті кімнати.

Все ж таки, нерідкі випадки, коли уникнути поширених помилок в оформленні дитячих не вдається, тому ми пропонуємо провести роботу над помилками та виправити явні, а також приховані огріхи.

1. Холодне світло

Для будь-якого житлового простору освітлення особливо важливе, але в дитячій не якісне світло непробачне. Якщо ви довго не відчуваєте атмосферу затишку, можливо, справа не в плануванні чи фактурі оббивки, а в холодному білому штучному світлі, яке походить від ламп люстри, спотів чи торшера.

Правильно:

Вибираючи лампи для освітлювальних приладів у дитячій, вирішальну роль відіграє не тільки потужність, а й тональність: світло має бути теплим, з жовтуватим під тоном. Добре, якщо світильники укомплектовані спеціальним пристроєм для регулювання інтенсивності світлового потоку диммером.

2. Грайлива обстановка

Кімната, призначена для вашого малюка чи дитини – дошкільника зовсім не обов’язково має переливатись яскравими фарбами. Якщо в облаштуванні та декоративному оформленні інтер’єру дитячої використовувати кричущі відтінки у надлишку, простір стане схожим на ігрову кімнату в парку атракціонів. У свою чергу, подібна помилка призведе до того, що дітям буде складно зосередити увагу, наприклад, на заняттях, навчанні чи відпочинку.

Правильно:

Невпинно рекомендуємо вибирати легкі базові відтінки, які ляжуть в основу колористичного оформлення кімнати: пісочний, кремовий, золотистий, пастельні відтінки, природні кольори. Всі вони стануть чудовим тлом для яскравіших предметів, великої кількості іграшок, ігрового будиночка та інших аксесуарів.

3. Дорогі шпалери

Батькам, які прагнуть створити атмосферу розкоші від народження дитини можна позаздрити або ж дати пораду не поспішати з вибором дорогих шпалер або панелей для оформлення стін. Покриття з шовкографією або реалістичний розпис краще залишити до того, як дитина стане достатньо дорослою, щоб оцінити високу якість і цінність подібних матеріалів.

Правильно:

Стильний і красивий інтер’єр сьогодні можна створити, не використовуючи цінних пород деревини, дорогих тканин або шпалер. Стіни в дитячій, де мешкає маленька дитина віком від 2х років, краще просто пофарбувати, оформити поліуретановими молдингами або рідкими шпалерами. У разі забруднень, настільки частих в дитячих кімнатах, очистити поверхню не складе особливих труднощів.

4. Неправильне розташування ліжка

Дитяче ліжечко не можна ставити близько до вікна, тому що в цій області часто виникають протяги. Не варто також розміщувати ложе біля дверей з тієї ж причини, і тому, що дитині важче заснути ввечері, якщо в інших кімнатах шумлять.

Правильно:

Ліжко для дитячого – меблі першої необхідності, адже повноцінний та здоровий сон необхідний для розвитку та зростання. Тому, спальне місце слід розмістити в центрі, узголів’ям або боковиною до стіни, якнайдалі від входу і вікна.

5. Високі чи глибокі шафи

Якщо тільки система зберігання речей не укомплектована надійними сходами, що дають доступ до верхніх полиць — наявність не зовсім виправдана, якщо говорити про кімнату маленьких дітей. Малюкам важко дістати потрібну річ, якщо вона лежить високо або занадто глибоко на полиці і існує небезпека перевернути нестійку шафу або впасти з висоти.

Правильно:

Поки дитина не досягла певного віку і зростання, не варто розміщувати в кімнаті великі меблі, які, в результаті, будуть не зручні для господаря дитячої. Тут кожен предмет повинен служити дітям, і створювати найкращі умови, чи це шафа для гардероба, чи стелаж для книг та іграшок.

6. Ковролін

М’який і теплий, ковролін мало зручний варіант для покриття для підлоги там, де живуть, творять і хуліганять маленькі діти. Будьте впевнені: ніякими миючими засобами вам не вдасться видалити всі плями від розлитих фарб, пластиліну, фломастерів або принесених з вулиці рослин.

Правильно:

Для підлоги в дитячій оберіть практичний ламінат або лінолеум, на який можна постелити компактний теплий килимок у зоні для ігор. Такий екземпляр набагато легше очистити і турбот із прибиранням кімнати поменшає.

7. Важкі штори

Текстиль текстилю – різниця, тому те, що доречно в спальні дорослої людини, зовсім не підходить для дитячої. Уявіть, чим можуть обернутися ігри малюків у хованки за щільними шторами на важкому карнизі. Крім того, подібний варіант для оформлення вікон у цій кімнаті буде украй не практичним.

Правильно:

Якщо вішаєте завіси, то обов’язково з легкої тканини, яка не потребує масивного карниза. А одним із найвдаліших способів віконного оздоблення на сьогодні є римський підйомний механізм, який виглядає стильно, зручний в експлуатації та досить безпечний.

8. Темне робоче місце

Якщо батьки помічають зміни в поставі дитини або її небажання виконувати домашні завдання, можливо, вся справа в неправильному розташуванні письмового столу в кімнаті. Важливо пам’ятати, що встановлювати парту або робочий стіл біля стіни, перпендикулярної до вікна, не можна, навіть якщо сонячне світло надходить у приміщення в надлишку.

Правильно:

Найкращим місцем для робочої зони є область безпосередньо перед вікном, тому що дитині не доводиться напружувати зір і низько нахилятися над столом під час занять.

9. Стереотипи

Не слід думати, що кімната хлопчика неодмінно має бути оформлена в блакитних, сірих або червоних тонах, а дівоча червоніти всіма відтінками рожевого. Це так само не вірно, як використовувати в інтер’єрі суто дитячий декор або предмети меблів.

Правильно:

Якщо таке ваше бажання, то вибір на користь карамельних чи небесних тонів, звичайно, можливий. Тим не менш, не потрібно забувати про те, що існують інші, не менш красиві відтінки, а також форми і фактури, які здатні підкреслити індивідуальність, характер і смак людини, що росте.

Наприклад, у кімнаті хлопчика можна використовувати графічний візерунок у вигляді квітів або птахів, він чудово виглядає у поєднанні з темними відтінками та натуральними фактурами металу чи дерева.

10. Нерівні можливості

Часто буває, що одна дитяча призначена для двох дітей різної статі чи віку. При цьому, коли в дитячу ділять старша та молодша дитина, неминуче виникає почуття власництва та суперництва за кращий стільчик, поличку чи ліжко біля вікна. Нерідко батьки свідомо розподіляють простір не порівну, а з тим розрахунком, що старша дитина вже виросла і їй та чи інша річ більше не потрібна і навпаки.

Правильно:

Як далекоглядні та прозорливі батьки, ви ні в якому разі не повинні заохочувати подібні ситуації, а виховувати в дітях найкращі почуття, толерантність та повагу.

Дитячу кімнату слід розподілити так, щоб кожен із дітей, незалежно від віку чи статі, опинився в рівних умовах.

Наприклад, ліжка встановіть по обидва боки вікна, поставте пару комодів для промов вдоль протилежних стін, і організуйте два робочі місця, відповідно до віку та потреб малюків.

- Advertisement -
- Advertisement -