10 стильних способів оформлення книжкових полиць

- Advertisement -

Книжкам необхідний спеціальний догляд, адже якщо їх не доглядати належним чином, вони швидко зношуються і втрачають свій зовнішній вигляд.

Але ми віримо в те, що наші читачі вшановують традиції і дбайливо ставляться до літератури, тому роблять все можливе, щоб зберегти ті видання, які зберігаються на полицях, шафах чи стелажах.

Книги необхідно правильно зберігати, маючи в своєму розпорядженні не надто близько до відкритого сонячного світла, але й не в повній темряві. У першому випадку коріння та обкладинки швидко вигоряють, і зовнішній вигляд книг безповоротно псуватись. Не варто також розміщувати колекцію літератури в тісній і темній коморі, де через недостатню вентиляцію романи та енциклопедії будуть зіпсовані пліснявою або гризунами.

Синхронне оформлення

Пропонуємо вам пофарбувати стелаж чи полиці, які зберігають колекцію друкованих видань, в основний колір стін. Так, якщо конструкція займає, наприклад, більшу частину площі стіни, фарбування її полиць у тон стін допоможе візуально полегшити високий стелаж і відвернути увагу такого масивного об’єкта.

Елементи природи

Декор із натуральних матеріалів за своєю природою співзвучний з книгами, оскільки папір ми також отримуємо завдяки зеленим насадженням. Спробуйте доповнити книжкові полиці предметами, виготовленими з дерева, металу, скла або кераміки, розставляючи їх між чарками книг та журналів, чергуючи дрібний та більший декор.

Дует білого та золотого

Шляхетний блиск металу відмінно поєднується з білим кольором. Ідея одягнути чарки книг у білі обкладинки з паперу не тільки продовжить їх термін служби, а й допоможе оригінально оформити стелаж або книжкову шафу. Додайте до білосніжних фоліантів золотистий (або мідний) декор, щоб завершити стильний образ полиць.

Нові способи зберігання

Ми звикли, що книги прийнято зберігати на полицях стелажів, у масивних шафах за склом або на підвісних полицях. Але можна уявити інший сценарій, за яким вся колекція літератури благополучно знаходить притулок, наприклад, в конструкції під підвіконням у вітальні, спальні або навіть у лоджії.

Розкішне обрамлення

Книжкова шафа з натурального дерева з різьбленим декором та скляними дверцятами – це класичний спосіб зберігання книг. Відмінно, якщо подібний об’єкт буде поміщений у нішу з арочним отвором, або прикрашений рельєфними пілястрами, або класичним фронтоном у своїй вершині.

Кольорові осередки

Внутрішні поверхні перегородок стелажу можна пофарбувати в різні кольори, наприклад ті відтінки, які вже присутні в інтер’єрі. Книжкові полиці стануть незвичайним акцентом усієї обстановки, і підтримають загальний настрій та колористичний розв’язок житлового простору.

Оригінальний дизайн

Для сучасного житла, виконаного у яскравому та неординарному стилі, навіть книжкові полиці мають бути підібрані відповідні. Зверніть увагу на етажерки і настінні полиці з нетривіальним дизайном: вертикальні, підлогові, що обертаються, звиваються або вишиковуються в порядку спадання або зростання.

Згрупувати за квітами

Книги, розставлені на полицях у певному порядку, відповідно до тієї чи іншої тематики чи вікової групи, дають можливість швидко знайти потрібний екземпляр. Але ще ефективніше впорядкуватиме видання за кольорами їхніх корінців, розставляючи «червоні» книги окремо від «білих», а «жовті» над полицею з «зеленими».

Чергуємо з предметами мистецтва

На полицях стелажу можна розміщувати як книжки, а й цінні предмети, які стосуються різних сфер мистецтва. Картини, статуетки, етнічні маски та амулети – всі ці предмети несуть на собі відбиток культури та формують піднесену атмосферу у зоні домашньої бібліотеки.

Формуємо композиції

Довідники, словники, історичні романи та наукова фантастика – це книги, які ми так любимо, і за традицією розкладаємо їх на полицях завжди одним способом: притискаючи один до одного, і звертаючи коріння у напрямку, що дивиться на стелаж, щоб простіше було орієнтуватися у великій кількості Літератури.

Проте є й інші способи розкладання книг, один з яких нам особливо подобається. Потрібно складати їх у невисокі стоси (одна книга на інший) на одній полиці, на іншій розташовувати під нахилом, а на третій – строго вертикально. Так, стелаж виглядатиме динамічніше, але все-таки впорядковано, а якщо згруповані книги доповнити декоративними аксесуарами або сувенірами, привезеними з подорожей, візуальний ефект подвоїться.

- Advertisement -
- Advertisement -