Кожна кімната у вашій квартирі має ті чи інші архітектурні особливості, які потім впливають на облаштування та декоративне оформлення простору.
Візьмемо, наприклад, окремі санвузли, які часто зустрічаються в квартирах, і спробуємо розібратися в тому, як їх краще облаштувати, чи варто вибирати однакове оформлення, чи можна застосувати різний підхід у дизайні?
У просторих міських квартирах два санвузли – це норма, яка значно полегшує життя, і робить його максимально комфортним. Але залишається все ж таки питання про те, чим слід наповнювати простор обох кімнат, щоб вони стали не тільки естетичними, а й функціональними.
Ванна для господарів
Як правило, якщо у квартирі чи будинку є два окремі санвузли, то ванна господарів розташовується у великому поміщенні. У ньому, залежно від ваших звичок і потреб, а також від реальних габаритів кімнати, можуть бути встановлені: повноцінна ванна і душова кабіна, одна велика або дві окремі раковини, унітаз, меблі для баньових принад.
Якщо кімната досить великих розмірів, то в ній можна встановити біде, туалетний столик та окреме місце для сидіння.
Гостьовий санвузол
У просторих квартирах часто поруч із гостьовою кімнатою може бути розташований додатковий санвузол для зручності гостей та господарів будинку. Тут замість ванни краще встановити душову кабіну, тому що вона компактніша, і не займає багато місця. Також необхідний унітаз і невелика раковина з дзеркалом, а якщо після їх монтажу залишається вільний простір, його можна заповнити стелажем для рушників та косметики, поставити м’який пуф або стілець.
Тепер розглянемо ситуацію, коли у квартирі два окремі санвузли, один з яких відведений під ванну кімнату, а у другому розміщено туалет.
Окрема ванна кімната
Простір ванни слід організовувати так, щоб у ньому відчувався об’єм і після встановлення сантехніки та меблів. У випадку, коли кімната досить велика, встановіть в ній окрему ванну і душову кабіну, шафу для приладдя та раковини для подружжя.
У ванній кімнаті меншого розміру ванну можна об’єднати з душовою, якщо встановити скляну ширму або дверцята, штангу для штори. Замість окремої шафи рекомендуємо поставити комод із втопленою в його стільниці раковиною. Залишиться лише прикріпити дзеркало та освітлювальні прилади у необхідних функціональних зонах.
Окремий туалет
Найчастіше, у квартирах стандартних розмірів окремий туалет – це вузький простір, в якому нічого, крім унітазу, поміститися не може. Але якщо вам з житлом пощастило більше, то, швидше за все, приміщення туалету є більшою кімнатою. У ній знайдеться місце для пральної машинки, маленької кутової раковини та унітазу, але якщо перша вже розташована в іншому місці, простір доречно доповнити, наприклад, зручним біде.
Господарський санвузол
Господарі квартири мають право облаштувати і оформити ванну кімнату на свій розсуд, вибираючи для неї яскраву або приглушену палітру, мінімалізм або ар-деко, одне велике або два окремі дзеркала та інше. Головне, не слідувати моді беззавітно, адже вона змінюється.
Наприклад, рекомендується вибирати сантехніку простих класичних або мінімалістських форм, на тлі яких будуть ефектно виглядати фігурні дзеркала та незвичайні світильники.
Гостьовий санвузол
Головна вимога, яка пред’являється до гостьового санвузла – це зручність, безпека та практичність. Серед ваших гостей можуть бути люди похилого віку або сім’я з маленькою дитиною, а значить, строката палітра і слизьке покриття точно не варто використовувати в оформленні кімнати. Нейтральна гамма, в цьому випадку, підійде краще, а гарне світло та ергономічні сантехніка та меблі – просто необхідні.
Окрема ванна кімната
Ванна, відокремлена від туалету стіною, може повністю відрізнятися облицюванням, стилем та кольоровою гамою. Так як тут постійно підвищена вологість, краще для всіх поверхонь вибирати плитку або керамограніт. Заливаючий верхній світ може бути повністю замінений лампами в робочій зоні, а для того, щоб кімната виглядала легшою і просторішою, використовуйте підвісні меблі або меблі на ніжках.
Окремий туалет
В окремому туалеті замість плитки на підлозі може бути постелений ламінат, паркетна дошка або пробкове покриття, тепле та приємне на дотик. Не обов’язково вибирати загальний стиль і колірну гаму, а навпаки, використовувати контрастні кольори, еклектичне оформлення і незвичайні аксесуари, завдяки яким звичайний туалет стане оригінальним приміщенням, що запам’ятовується.