Щодня ми починаємо і закінчуємо у спальні — кімнаті, абсолютно для нас особливої, куди не повинні проникати тривоги, метушня та повсякденні рутинні турботи.
Це своєрідний оазис, в який занурюєшся, мов у безтурботний вір, тому обстановка в спальні повинна бути найбільшою: тільки спокій і повне розслаблення.
Центром тяжіння та осередком позитивної енергії у спальні є, звичайно ж, ліжко. Але сьогодні ми не будемо говорити про її дизайн чи матеріали, а покажемо, як оформити спальну зону красиво та комфортно.
Погодьтеся, мало хто задовольняється аскетичним виглядом спального ложа, адже людина з натхнення прагнути укутатися затишніше під час сну, щоб хоч ненадовго почувати себе абсолютно захищеним, як у материнській утробі. Тому декоратори рекомендують не відмовляти собі у задоволенні, і постаратися оформити ліжко за всіма правилами.
Основа: Постільна білизна
Після того, як вибрано правильний ортопедичний матрац і подушки для сну, ми приступаємо до одного з найприємніших етапів оздоблення постелі — придбання постільної білизни.
Потрібно пам’ятати, що матеріал і його якість, а також толщина ниток і частота їх плетіння є основними критеріями, за якими можна судити про майбутню зносостійкість, міцність та екологічність білизни. Наприклад, бавовняні та лляні постільні приналежності найбільш гігієнічні, вони дихають і не викликають алергічних реакцій на шкірі. Шовкові простирадла, до того ж, створюють відчуття прохолоди у спекотні дні, і допомагають зігрітися, коли холодно.
Пам’ятайте, що навіть найкрасивіший візерунок на неякісній постелі не повинен обдурити вас, краще зробити вибір на користь однотонної білизни пастельних відтінків, виготовленої з натуральних волокон (хлопка, льону, шовку, конопель). Крім того, це рішення допоможе у процесі майбутнього вибору покривала та пледів.
Захист: покривало
Постільне білизну слід змінювати кожні 5-6 днів, це в ідеалі. Але в людини, яка живе у міській середовищі, яка перебуває в постійному русі, не завжди залишаються на це силою чи годиною, така реальність. Ось чому легеня покривало просто необхідне — вона захищає білизну від пилу, зовні домашнього улюбленця, та й просто робить вигляд ліжка охайнішим у години, коли ложе не використовується за призначенням.
Оптимальним та універсальним варіантом покривала може бути досить легка накидка з тонкою кулею утеплювача (або без неї), зі стебаним візерунком та облямованими вузькими краями. Таке покривало приємного пудрового, кремового, світло-сірого або іншого нейтрального відтінку, відмінно поєднуватиметься з будь-якою постільною білизною і стане гарним фоном для пледу та подушок.
Вінець: теплі пледи
Декоративний плед потрібно розташовувати на постелі поверх покривала, і тут ви можете дати волю фантазії та смаку. Плед зовсім не повинен поєднуватися за кольором та стилем з білизною чи покривалом, шторами чи шпалерами. Це самостійний предмет оздоблення ліжка, яскраве пятно на нейтральному фоні чи фактурний акцент.
Плед використовується, коли одеяла не вистачає, або мерзнути плечі під час читання (ми ж всі іноді читаємо у лежачому положенні), і ті, якою буде ця річ, вирішувати тільки вам. Щільний в’язаний, або тонкий вовняний із мериносових волокон, орнаментальний жаккардовий або ворсистий, що нагадує шкіру тварини, з помпонами чи кистями, бахромою і навіть паєтками – плед може бути будь-яким.
Декоративні подушки
Кількість і розмір декоративних подушок залежить від габаритів ліжка, а також від наявності додаткового предмета меблів, наприклад, банкетки або кошика, де зберігатимуться м’які аксесуари під час вашого сну. Так, якщо ліжко досить широке (від 160 см завширшки), на ньому вільно поміститься більше чотирьох декоративних подушок стандартних розмірів (40 х 40 см, 30 х 70 см), які ввечері перекочують на м’яку лаву в ліжку.
Якщо ліжко не велике або безліч подушок вам не до душі, можна обмежитися одним або двома аксесуарами, які пізніше знайдуть притулок на м’якому пуфі або стільці. Зауважимо лише, що декоративні подушки зовсім не обов’язковий атрибут у спальні, але вони можуть стати частиною комфортної обстановки для багатьох і багатьох людей.
Якщо вам сподобалася стильна подушка з ворсистої тканини (з яскравим візерунком або несподіваним принтом), будьте сміливішими, і швидше її купуйте, тому що дуже ймовірно, що вона виявиться найблагополучнішим доповненням зони ліжка в спальні. Але будьте уважні, погоджуючи стилі: деякі мерехтливі тканини (атлас, наприклад, зовсім не доречні в сучасних інтер’єрах спалень.
Казковий атрибут: балдахін
Балдахін є частиною ліжка, але так як він є конструкцією з текстильною частиною, ми повинні згадати про нього і в цій статті.
Отже, балдахін може спиратися на стійки в кутах ліжка, або бути прикріпленим до поверхні стіни за її узголів’ям або стелі над ним. Але в будь-якому випадку, головною прикрасою тут буде ткана частина, тобто полотно, прикріплене до каркаса, що несе.
Об’ємний високий балдахін краще використовувати над ліжком у просторій спальні, так як у невеликій кімнаті він візуально зробить простір ще тіснішим. У маленькій спальні балдахін повинен бути майже невагомим і, навіть якщо того вимагає стиль інтер’єру, стати не більш ніж декоративним аксесуаром у вигляді простої конструкції з металу з вуаллю або тюлем.
На завершення хочемо відзначити, що одночасно використання всіх атрибутів текстильного оздоблення ліжка зовсім не є обов’язковим. Можна використовувати три чи чотири з них, і цього буде достатньо для того, щоб ваша спальня стала теплою, затишною та дуже гарною. Вдалих перетворень інтер’єру!